הערב תעלה בתיאטרון הקובייה שבמרכז הגאה ת"א, הגרסה המחודשת של המחזמר "שיר לשניים" משיריה של הזמרת אילנית, בבימויו של טליק ניניו ובהשתתפות שחקני האנסמבל הגאה.

גרסתו העברית של המחזמר, המבוסס על המחזה הבריטי "משהו יפה", מגולל את סיפורו של עומר, נער המתגורר בשיכון בפריפריה, שמתאהב בשכנו ובן כיתתו רועי. באופן מפתיע רועי מחזיר לו אהבה ובין השניים מתפתח סיפור אהבת נעורים תמימה ואופטימית לצלילי שיריה של הדיווה הישראלית הראשונה של כל הזמנים.

הסיפור שואב לתוכו גם את סנדרה - אימו החד-הורית של עומר שכל רצונה הוא שלבנה יהיו חיים נורמליים, אלי - החבר הטרי של סנדרה ודנה – החברה המטורללת של עומר ורועי שרק רוצה שמישהו יראה אותה.

גרסתו הראשונה של המחזמר "שיר לשניים" עלתה בשנת 2005 בהשתתפות להקת הנוער הגאה "הכוכבים של איגי", והציגה למעלה מ-50 פעם מול קהל של אלפי צופים ברחבי הארץ.

"שיר לשניים", מחזמר משיריה של אילנית (צילום: המרכז הגאה)
שיר לשניים | צילום: המרכז הגאה

אילנית, שראתה את המחזמר בגלגולו הקודם, מתרגשת מהעלאתו המחודשת.
"כבר עשר שנים?", אמרה ל-mako גאווה הזמרת, שאף תגיע הערב להצגת הבכורה, "ראיתי אותו וכבר אז מאוד התרגשתי. השחקנים שיחקו פנטסטי והמחזמר היה כתוב מצוין. אני יודעת שזה מתורגם מאנגלית, אבל השירים שלי השתלבו בצורה כל כך נכונה ויפה בעלילה, שאני פשוט ישבתי עם דמעות בעיניים. גם היום אני בטוחה שאני אתרגש כי זה באמת דבר נפלא".

איך זה מרגיש לדעת שיש דור חדש של צעירים שמכיר את השירים שלך?

"זה מחניף לי מאוד, וגם לכותבים כמו נורית הירש, אהוד מנור, אלדד שרים ועוד רבים וטובים. אני רואה את הקהל שמגיע היום למופע שלי, ואני רואה את התגובה של הקהל לשירים, אלו שירים אהובים על כל שכבות הגיל".

השירים שלך לא מלווים רק מחזות זמר אלא גם מסיבות של הקהילה, כמו למשל השיר 'אהבתה של תרזה דימון', שזכה לעיבוד מחודש של עופר ניסים ומנוגן במסיבות גייז. איך התחושה?

"עדיין לא יצא לי לשמוע אותו, אבל יהיה מאוד מעניין לשמוע. אני יודעת שפאות קדושות עשו לי ערב מחווה משגע, והן גם עושות קטע שלי במופע שלהן. זה מאוד מחמיא. קודם כל זה שהשירים הפכו לנכס צאן ברזל מוכרים ומושרים בפי כל, זה דבר גדול ואני שמחה על כך".

"שיר לשניים", מחזמר משיריה של אילנית (צילום: המרכז הגאה)
"שיר לשניים" | צילום: המרכז הגאה

את חושבת שהיום מחזמר גאה יתקבל אחרת מלפני עשר שנים?

"כבר לפני עשר שנים אמרתי להם שכדאי להם להעלות אותו בצורה מסחרית כי הוא באמת ראוי. המחזמר הוא טוב וחשוב, וחבל שהוא יעלה רק לכמה מופעים בודדים. המסר של הקבלה שעובר במחזמר הוא מסר חשוב מאוד, ואני שמחה שהשירים שלי מלווים מסר כזה ומקווה שהפעם הוא יגיע לקהל רחב הרבה יותר".

במאי ההצגה טליק ניניו, מסביר כי המחזמר אכן מתוכנן לעלות לקהלים שונים ברחבי הארץ, "במלאת עשור לעלייתו של המחזמר 'שיר לשניים' בגרסתו הראשונה, ולרגל ציון חמש שנים לקבוצת התיאטרון האנסמבל הגאה, מרגש אותנו לסגור מעגל ולהעלות את המחזמר עם קאסט חדש של שחקנים שאף הם גדלו על שיריה של הזמרת האהובה בכל הזמנים, אילנית, ואין לנו ספק שנוכל הפעם לצאת מגבולות הקהילה הגאה במטרה להגיע לקהלים נוספים שיחשפו לפעילות של האנסמבל".

 

בימוי – טליק ניניו, במאי משנה - חיים פיליבה, ניהול מוזיקלי – תהל שהם, כוריאוגרפיה – עמית לוי

שיר לשניים | יום ג' 14/4 בשעה 21:30 | להזמנת כרטיסים: 03-5252896