לאחר תקופה ארוכה ללא רומן גאה כחול לבן על המסך הקטן, עולה השבוע בערוץ הראשון הסדרה 'משפחה טובה' ומחזירה את הזוגיות הגאה אל לב הפריים טיים.

הסדרה החדשה של היוצרים איתן פוקס ואיתי סגל, שבוימה על ידי אלון זינגמן, מביאה את סיפורה של משפחת באומן הירושלמית ומציגה את המשברים העוברים על בני המשפחה כאשר ההורים מודיעים כי הם נפרדים לאחר שלושים שנות נישואים. הסדרה עוקבת אחר ארבעת ילדי המשפחה העוברים לגור בת"א בעקבות פרידת הוריהם, ומלווה אותם בחיי היום יום, כאשר כל אחד מהם חווה בצד המשבר המשפחתי גם משבר אישי המשנה את מסלול חייו.

את הילד איתמר, רקדן מחונן שחושש לצאת מהארון, משחק השחקן אריאל וולף, ואת בן זוגו בסדרה מגלם השחקן גל אמיתי. שנייה לפני שהזוג הצעיר כובש לנו את המסך הקטן, נפגשנו איתם לשיחה קצרה על הומואים בטלוויזיה, זוגיות על המסך ומחוצה לו ונשיקות בין גברים.

18 שנה אחרי שפלורנטין הציגה לראשונה בטלוויזיה דמות של הומו, אתם הזוג הגאה הראשון של הערוץ הראשון. איך זה מרגיש?

גל: "זה כבוד בשבילי לשחק חלק מזוג גאה ביצירה של איתן פוקס, אני מצטרף לרשימה מכובדת של רבים וטובים מיהודה לוי ואהד קנולר (יוסי וג'אגר) עד עוז זהבי (יוסי) ועופר שכטר (בננות)".

אריאל: "'משפחה טובה' עושה סוג של היסטוריה - הנושאים השונים שבאים לידי ביטוי בסדרה והמשקל שלהם, זו פריצת דרך לא רק לערוץ אלא גם לתקופה בכלל. מה שמקובל היום בעולם כדרך של אומנות ותוכן לא קורה בדרך כלל בישראל".

אין תמונה
אריאל וולף

שניכם נמצאים בזוגיות עם שחקנים (אריאל הוא בן זוגו של השחקן שלומי ברטונוב, וגל הוא בן זוגה של השחקנית אגם רוטברג), יש בבית קנאה על הסצנות שאתם מגלמים בסדרה?

גל: "ממש לא. הכול עבר בכיף ולא היו שום בעיות. אני דווקא חושב שאגם אולי הייתה רגועה יותר לראות שאני מתנשק עם גבר ולא עם אישה".

אריאל: "אני חייב לציין ששלומי אהב את מה שהוא ראה מהסדרה. במובן הפרטי זה ממש עבר לידו. אנחנו שנינו למדנו יחד ושנינו באותו מקצוע ושנינו מחפשים את אותו הדבר בעולם המסך, כך שאנו מסתכלים על הדברים האלה כעבודה ויצירה. הוא הסתכל על הפן האומנותי והיצירתי שלי ושל הסדרה".

הוא באמת הסתדר בקלות עם הנשיקות?

אריאל: "הוא הסתדר טוב עם כל סוגי הסצנות, אנחנו מייצרים רגע חד פעמי, שנינו שחקנים ויודעים שזו עבודה וממוקדים במטרות וברצונות".

איך הייתה הכימיה ביניכם?

גל: "אחרי שנפגשנו בפעם הראשונה הבנתי שאצטרך להתקרב אליו, אז הזמנתי אותו אליי הביתה. הכרנו ונהיינו חברים. עברנו על הסצנות ודיברנו על הדמויות, ממש כמו דייט שמכירים בפעם הראשונה, וכך הגענו בעבודה על הסט לרמת אינטימיות מאוד גבוה".

אריאל: "היה ברור שהסדרה מפגישה בינינו בכמה רמות של אינטימיות ושווה שנכיר, אז נפגשנו קצת כדי להכיר אחד את השני ונוצרה חברות. הצלחנו לייצר היסטוריה של היכרות בזמן קצר וזה בא לטובתנו ועזר לסצנות בהן היה צורך לייצר אינטימיות. הוא בן אדם מקסים ומאוד כיף ונעים לעבוד איתו".

גל: "אנחנו גם משתפים אחד את השני איך היה לנו, מרגיעים אחד את השני ומתייעצים אחד עם השני לגבי המשחק שלנו. לאריאל יש הרבה סצנות בלעדיי, אז אני הייתי צופה בהן מהצד ונותן לו פידבק, הוא פרטנר מדהים".

אגם רודברג (צילום: ברק פכטר)
"כיף גדול ללכת לפרימיירה שהיא שלי מדי פעם" | צילום: ברק פכטר

זה יותר קשה להומו לגלם סטרייט או לסטרייט לגלם הומו?

גל: "בסך הכול אנחנו משחקים אהבה. ולזה אני מתחבר. זה בדיוק כמו שרדפתי אחרי בנות, רק עם בנים. בדרך כלל אני מקבל תפקידים שמתאימים יותר לטייפ קאסט שלי והיה מעניין לשחק בחור רגיש שמאמין באהבה ונפגע, שזה משהו שרחוק ממני במציאות, והייתה עבודה לצמצם את הפער ביני לבינו".

 אריאל: "העבודה הזו היא משחק תמידי בין העולם האישי לבין העולם של הדמות, וככל שהעולמות קרובים יותר אז זה יותר קשה".

האם בתור הומו היו לך רגעים שהיה לך קשה להזדהות עם הדמות?

אריאל: "היו דברים קשים יותר או פחות מבחינת אתגר של עשייה, אבל לא נתקלתי בקושי בעקבות חוסר הסכמה עם התוכן. פניתי לעבודה הזו לא מתוך חשיבה של שחקן הומו שבא להרים דגל או להעביר מסר. עבדתי על הדמות על כל מרכיביה, גם אם הם קרובים אליי וגם אם פחות".

האם בעידן שלנו עוד יש חשש לגלם הומו?

גל: "קפצתי על התפקיד בשתי ידיים. יש כאלה שיגידו שצריך אומץ אבל לדעתי זו לא בעיה. גם את הנשיקות עשיתי בקלות בסופו של דבר, אני שחקן. אני גם חייב לציין את הבמאי אלון זינגמן שהוא הדבר הכי טוב שקרה לי בסדרה הזו, אחרי אריאל כמובן. הוא היה עדין ורגיש גם בסצנות שכללו נשיקה וגם בסצנות הסקס שהייתי צריך זמן. ממש מתנה לכל שחקן".

מה דעתך על שחקנים שבשנת 2014 עדיין חוששים לצאת מהארון?

אריאל: "זה נושא מורכב. אני מבין את החיבור שעושים בין אנשי תעשיית הבידור והתרבות לבין היציאה מהארון, אבל מאמין שצריך לעשות הפרדה בין האדם לבין המקצוע שלו.

"לצאת מהארון זה דבר מורכב, שהופך למורכב יותר כשאתה מפורסם, ועוד יותר מורכב אם אתה מגיע מתעשיית הבידור, למרות שהקשר הוא לא תמיד רלוונטי. אני אישית לא תופס את עצמי כאדם שצריך להתחבא ולהישמר, אבל זה גם ללא קשר לעבודה שלי. מבחינתי הסתרה זה לחיות בתוך פחד, וזה משהו שאני לא מאחל לאף אחד. זה משפיע ברמה החברתית וברמה הקהילתית, מצד שני אני לא רואה צורך בלפעול ולצאת מהארון בשביל אייטם. צריך לחשוב מה המטרה ומה היעד".

אין תמונה
אריאל וולף, מתוך "משפחה טובה"

גל, הלכת כמה וכמה פעמים על תקן "החבר" להשקות ולהקרנות, איך זה להיות במרכז תשומת הלב עכשיו?

גל: "זה כיף גדול, ללכת לפרימיירה שהיא שלי מדי פעם, זה משהו שאפשר להתרגל אליו. זה כיף ומרגש ואני מאחל לעצמי עוד הרבה תפקידים מאתגרים ומעניינים".

לסיכום, אחרי שצפיתם בכמה מהפרקים, אהבתם את הסדרה?

גל: "אני גאה להיות חלק מסדרה מרגשת ואיכותית בכל תחום אפשרי, מהכתיבה דרך הבימוי ועד הצילום. הכול מדויק ועשוי ברמת סרט קולנוע. כיף גדול וכבוד גדול".

 אריאל: "בעבודה בזמן אמת על הדמות הרגשתי שיש פה משהו אחר. אין פה עיגול פינות ולא מנסים לחפף או להימנע מנושאים קשים. מציגים בני אדם באופן הכי עמוק. אהבתי את זה מאוד וזה גם היה חלק מהאתגר".

  

"משפחה טובה", בכיכובם של ענת וקסמן, ליאור אשכנזי, נדב נייטס, יערה פלציג, אריאל וולף, ידין גולדמן, רמי הויברגר וגל אמיתי תעלה לשידור ביום חמישי הקרוב בשעה 21:50  בערוץ הראשון