היחס ללהט"בים משתנה מתקופה לתקופה, ובמאה השנים האחרונות העולם המערבי נע בין הדחקה לרדיפה של ממש. הרבה מהסיפורים המשפחתיים שאספנו יפתיעו אתכם, וכדאי לזכור שבאותם ימים הקהילה הלהט"בית נרדפה, אם זה בשנות השלושים והארבעים באירופה או בשנות החמישים והשישים בארה"ב. המאבקים לזכויות להט"בים ברחבי העולם קידמו מאז את מעמד הקהילות הלהט"ביות, שכיום אינן עוד חיות את כל חייהן במחתרת, אך עדיין נאבקות על זכויות בסיסיות, כמו הזכות למשפחה.

רוברט דה נירו

אביו היה צייר אקספרסיוניסטי שחלק מערכת יחסים משמעותית עם גבר אחר. בנוסף, דה נירו האב היה מקורב למשורר האמריקאי עטור הפרסים רוברט דאנקן, שהיה מראשוני הפעילים לזכויות להט"בים בסאן-פרנסיסקו, בשנים שלפני סטונוול, כשקוויריות הייתה יכולה להוביל לכליאה, אשפוז בכפיה, ולרדיפות.

רוברט דה נירו ב"פגוש את ההורים" (צילום:  יחסי ציבור )
דה נירו. פגוש את ההורים | צילום: יחסי ציבור

איימי אדמס

כשהייתה בת 11, ההורים של איימי אדמס התגרשו. אמא שלה עזבה את הבית ועברה לגור עם אישה אחרת, ובמקביל החלה לעסוק בפיתוח גוף. אדמס האם ביקשה משמורת משותפת על איימי וששת אחיה, אולם בית המשפט קבע כי הילדים ישארו עם אביהם בקהילה המורמונית.

איימי אדמס ב"יצורים ליליים" (מצגת) (צילום:  יחסי ציבור )
אדמס. לא הפריע לה להיות מועמדת לאוסקר 5 פעמים | צילום: יחסי ציבור

ג'יי זי

אמו של הראפר המפורסם והבעל של ביונסה, גלוריה קרטר, נאלצה להסתתר בארון כיוון שהשיימינג והתגובות החברתיות היו קשות מנשוא עבורה. בשיר Smile מתוך אלבומו החדש שר ג'יי זי על אמו: "אמא הביאה לעולם ארבעה ילדים אבל היא לסבית, היא הייתה צריכה להעמיד פנים במשך זמן רב. בכיתי דמעות של אושר כשהתאהבת, כי לא אכפת לי אם זו היא או הוא".

גלריה 8.7 - ביונסה וג'יי זי (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ג'יי זי וביונסה. "בכיתי דמעות של אושר כשהתאהבת, כי לא אכפת לי אם זו היא או הוא" | צילום: אימג'בנק/GettyImages

נטשה ריצ'רדסון

נטשה ריצ'רדסון נולדה לתעשיית הסרטים, ואביה טוני ריצ'רדסון, מפיק ובמאי זוכה אוסקר, קיים מערכת יחסים עם גבר בין השנים 1962 ל-1967 בעודו נשוי לאמה. טוני יצא מהארון כביסקסואל רק כשאובחן בדמו נגיף HIV בשלהי שנות השמונים.

נטשה ריצ'רדסון (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
ריצ'רדסון וליאם ניסן לפני מותה בגיל 45 | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

לייזה מינלי

כוכבת הסרט "קברט" ויקירת הקהילה הגאה הייתה בת להומו מוצהר, לפחות בחוג מקורביו. כדי לשמור על מעמדו בהוליווד של אותם ימים, וינסנט מינלי התחתן עם השחקנית ולימים אחד מאייקוני הגייז ההגדולים ביותר, ג'ודי גארלנד, אמה של לייזה. התרגיל של וינסנט עבד כך שבחוף המזרחי, בניו יורק, חי כהומו מוצהר, בעוד שבצדה השני של היבשת בלוס אנג'לס, היה בארון.

לייזה מינלי (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
מינלי. אגדה בחייה | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ג'ודי גארלנד

מסתבר שלמערכת היחסים של גארלנד עם וינסנט מינלי היה תקדים משפחתי, כיום צפות שמועות כי אביה היה הומוסקסואל בארון, וקיים מערכות יחסים עם גברים בזמן שהיה נשוי לאמה.

ג'ודי גארלנד (צילום: ap)
גארלנד. לנצח תשאר דורותי | צילום: ap

רנה רוסו

בשנת 2002 השחקנית היפיפייה שיתפה בראיון אינטימי כי אמה הייתה לסבית, וגידלה אותה ואת אחיותיה בתמיכתן של חברותיה הלסביות הקרובות. אביה עזב את משפחתו לטובת חיים אחרים, כשהייתה בת שנתיים בלבד.

A post shared by Dr Zafra (@doctorzafra) on

ונסה רדגרייב

סיר מייקל רדגרייב, אביה של השחקנית הבריטית המוערכת, היה ביסקסואל במהלך כל ימיו, ויצא מהארון בספר אוטוביוגרפי שכתב ופירסם בשנת 1983. שמו של הספר הוא "אני לכל הפחות ביסקסואל".

A post shared by Familia Regala a Romaniei (@familiaregalaaromaniei) on

ג'ודי פוסטר

בת לאוולין, לסבית מוצהרת שגידלה אותה ביחד עם זוגתה. ג'ודי יצאה מהארון בעצמה כלסבית בטקס פרסי גלובוס הזהב 2013.

ג'ודי פוסטר גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
פוסטר בטקס בו יצאה מהארון | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ניקול בובק

אמנית ואלופת העולם בהחלקה אמנותית על קרח, ניקול גדלה במשפחה של שתי אמהות, ג'נה וג'ויס. אביה הביולוגי מעולם לא היה חלק מחייה.

A post shared by Angie Waibel Miske (@superangiekatja) on

אלי שידי

שידי שמוכרת בעיקר מהסרט "מועדון ארוחת הבוקר" היא בת להורים גרושים. כשהייתה בת 9, אמה עזבה את הבית ועברה לגור עם אישה. לימים אמה שרלוט הפכה לפעילה לזכויות להט"בים, ובתה רבקה מזדהה כלסבית.

A post shared by Ally Sheedy (@allysheedy36) on

ג'נה מלון

השחקנית, דוגמנית וחברת להקת The Shoe, גדלה בבית אמה דבורה מלון ובת הזוג שלה. משפחתה נאלצה להתמודד עם קשיים רבים, עוני ומחסור בקורת גג, אבל ג'נה לא חושבת שהייתה לה ילדות עשוקה: "אני לא סבורה שהייתה לי ילדות בעייתית. לתת לילדים מגוון של צורות חיים ומקומות לחיות בהם זה דבר יפה".

A post shared by Jena Malone (@jenamalone) on

דורות'י דיינדריג'

השחקנית האפרו אמריקאית הראשונה בהיסטוריה שהייתה מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר, דורות'י דיינדריג', חשפה כי אמה הייתה לסבית, וכל ילדותה גידלו אותה שתי אמהות בעודה נאלצת לשמור על חיי המשפחה שלה בסוד.

A post shared by Dorothy Dandridge (@dorothydandridge) on

אנה לינץ'

זמרת להקת "סיזור סיסטרז" המוכרת גם כאנה מטרוניק, שיתפה בראיון שהוריה נפרדו כשהייתה תינוקת, ואביה שהיה הומו, נפטר מאיידס כשהייתה בת 15.

A post shared by Ana Matronic (@msanamatronic) on

קייטלין קולומבו

הקומיקאית קייטלין קולמבו נולדה למשפחה מיוחדת; אביה הומוסקסואל מוצהר ואמה לסבית מוצהרת. הקהילה הלהט"בית קרובה ללבה, ולמרות שאינה מזדהה בהכרח כלסבית או ביסקסואלית, קולומבו חוגגת את הקוויריות שלה ונוהגת להופיע באירועים גאים ברחבי אמריקה.

A post shared by Kaitlin Colombo (@findkaitlin) on

ג'ניפר גריי

גריי שהתפרסמה בהופעתה המרהיבה ב"ריקוד מושחת" היא בת של השחקן ג'ואל גריי, זוכה האוסקר על תפקידו בסרט "קברט". רק לאחרונה יצא אביה מהארון בראיון למגזין פיפל שהתפרסם ב-2015.

ריקוד מושחת ריקוד (צילום:  יחסי ציבור )
אף אחד לא שם את בייבי בפינה! | צילום: יחסי ציבור

רבקה וולקר

מחלוצות הגל השלישי של הפמיניזם וסופרת מוערכת, רבקה ווקר היא בת לאליס ווקר, לסבית מוצהרת וכותבת הספר "הצבע ארגמן", שזכה בפרס הפוליצר ובפרס הלאומי לספרות בארה"ב, ועובד לסרט באותו השם בכיכובה של אופרה ווינפרי.

A post shared by Rebecca Walker (@iamrebeccawalker) on

עדה לאבלייס

הוגת דעות, סופרת, ומתמטיקאית, אדה לובליס שנולדה ב-1815 הייתה מהראשונות לפתח את מה שיהפוך כעבור עשרות שנים למחשב הראשון. היא גם בתו הלגטימית היחידה של המשורר האנגלי לורד ביירון, שהיה ביסקסואל ולא ממש התבייש בזה, על אף האווירה השמרנית הקיצונית בה הוא חי בתחילת המאה ה-19.