אחרי שהפכה לסדרת הלהיט של דור המיליניאלים ונתנה את הפרשנות שלה לחיי בני העשרים ומשהו בניו יורק של שנות האלפיים, "בנות" שבה השבוע לעונה שישית ואחרונה שתשלח את האנה, מארני, שוש ושות' לדרכן. מעבר לפריצה של היוצרת והכוכבת הראשית לינה דנהאם, "בנות" היא גם לא פחות סיפורם של הבנים.

>> "לא סיפרתי לה בדייט הראשון שאני הומו"

>> צפו: "זה מה שנועדתי להיות? מושא לפטיש?"

בן זוגה מהעונות הראשונות לדוגמא, השחקן אדם דרייבר, הפך לאחד השחקנים המבוקשים בהוליווד שמוביל בתפקיד קיי לורן את הטרילוגיה הקולנועית השווה מיליארדים "מלחמת הכוכבים", או דונלד גלובר שהתארח בעונה השנייה והפך מאז ליוצר וכוכב הסדרה שלו "אטלנטה", שקצרה שבחים ופרסים בשנה האחרונה. הסדרה גם שימשה קרש קפיצה לעולם הטלוויזיה לשחקן אנדרו רנלס, שכיכב בעיקר מעל בימות ברודוויי, וקיבל הזדמנות לתפקיד קטנטן מהעונה הראשונה בתור האקס של האנה (דנהאם) מהקולג' שהספיק לצאת מהארון ולשוב לחייה.

אנדרו ראנלס​ (צילום: Cindy Ord, GettyImages IL)
"לינה השכילה להעניק גם לגברים בסדרה קול עצמאי כדי להשתוות עם הקולות הנשיים" | צילום: Cindy Ord, GettyImages IL
"הגעתי במקור רק כדמות אורח של אלייז'ה קרנץ בפרק אחד ובזה זה היה אמור להסתכם. השתחלתי בערמומיות לתפקיד קבע הודות לכך שלא הפסקתי לבוא לבקר על הסט, עד שכבר לה הייתה להם ברירה אלא להשאיר אותי", מסביר ראנלס (38) בהומור בתחילת הראיון, "בדיעבד כמובן שאני גאה להיות חלק מהסדרה, שבסופו של דבר נקראת בנות ונסובה סביב ארבע הנשים הללו, שלינה בחרה להכיר לנו. אבל גם יש דמויות נוספות בחייהן, ולינה השכילה להעניק גם לגברים בסדרה קול עצמאי כדי להשתוות עם הקולות הנשיים. זה נותן תמונה כוללת מאוד נכונה בעיניי".

ואלייז'ה נבדל מהגברים האחרים בגלל הנטייה המינית שלו.
"אצל כל אחד אפשר לזהות נזילות מסוימת, או יותר נכון העדפות מיניות אישיות, הרבה מעבר למי אתה מעדיף במיטה שלך אלא האופן בו אתה מרגיש כגבר או אישה, כמה אתה מחובר לצד הגברי או הנשי שלך בתור גיי. אני חושב שאצל אלייז'ה הבעיה מתחילה כי הוא ברוב המקרים לא מרגיש הכי טוב עם עצמו, ובעונה הקודמת הוא החל בחיפוש אחר הגרסה המשופרת של עצמו".

"אתה זוכר את הזקנקן המוזר שהוא גידל, נכון?", הוא שואל וצוחק, "היה לי לא פשוט כל העסק כי הזקן לא צמח כפי שציפיתי, ואמא שלי ממש לא אהבה את הלוק. אבל בסופו של דבר לפני ההגדרות והמגדרים, זו סדרה על צעירים שמנסים להפוך למבוגרים אחראים ואנשים טובים בסך הכל. ככל שעברנו מעונה לעונה, הדמויות הראשיות מנסות לאסוף את עצמן בשלב ההתבגרות בו הם נמצאים. הם מבינים שלפניהם משוכות ושלבים בחיים שעליהם לעבור. אף אחד לא רוצה להיות שמוק".

אנדרו ראנלס (צילום: יחסי ציבור HOT,  יח"צ)
הבנים של "בנות". "אצל כל אחד אפשר לזהות נזילות מינית מסוימת" | צילום: יחסי ציבור HOT, יח"צ
עם איזה תובנות אתה יוצא מ"בנות"?
"אני חושב שבסופו של דבר כולנו גדלנו עם הסדרה, אבל מאוד שמחתי לראות כיצד לינה הרגישה בנוח יותר ויותר במטלה שהייתה לה. בהתחלה אתה עירני מאוד לכל הרעשים מסביב, הביקורות והציפיות, וככל שהזמן עובר אתה יכול ליהנות מהעבודה בנחת. זה נדיר להרגיש שאתה משחק במשהו שמרגיש כה כנה ושיתופי, והחוויה הזאת לגמרי פינקה אותי, אני לא יודע מה יוכל לעמוד בסטנדרטים בעתיד".

"מעולם לא התנסיתי בגריינדר או טינדר"

העונה השישית נפתחת כחצי שנה לאחר סיום העונה הקודמת; האנה נהנית מהצלחתה ככותבת מוערכת ומקבלת הצעה שעשויה לשנות את מסלול חייה; שושנה (זושיה מאמט) גם היא עולה על הגל מקצועית ומבינה שהחברויות שיצרה מעכבות את הצלחתה; מארני (אליסון וויליאמס) מנהלת מערכת יחסים חדשה אחרי גירושיה מדזי (איבון מוס-בכרך); יחסיהם של ג'סה (ג'מיימה קירק) ואדם (דרייבר) עולים על שרטון כשהשניים עובדים על פרויקט יצירתי יחד. ואלייז'ה של רנלס? מקווה להתבגר ואולי למצוא אהבה.

בנות עונה 5 פרק 7 - אלייז'ה ודייל  (צילום: HBO)
אלייז'ה ודיל. "אהבתי שהם הכירו באופן אולד-פאשן בבר" | צילום: HBO
בעונה הקודמת אלייז'ה הכיר את מגיש החדשות דיל הארקורט (קורי סטול, "בית הקלפים"), שנדמה כי הזכיר את מגיש CNN אנדרסון קופר, והיה דמות שסימנה עבור אלייז'ה ניסיון ראשון לקשר בוגר שאולי הוא עוד לא בשל אליו. "ראינו את אלייז'ה עם בחורים שונים בעבר אבל אף פעם לא יצא לו לנסות מערכת יחסים רצינית ומאוד שמחתי שזה קרה עם קורי", ראנלס מסביר, "הסיפור האמיתי הוא האם בכלל אלייז'ה מסוגל להחזיק קשר, הוא מאוד מנסה להתבגר וללכת במה שאמור להיות הצעד הבא, כלומר חבר רציני, אבל הוא עדיין לומד להכיר את עצמו כחלק מזוג. אהבתי שהם הכירו באופן אולד-פאשן בבר, וזה משהו שלא חווינו לפני דרך העיניים של אלייז'ה. ועד לעונה האחרונה לא באמת התייחסנו למציאות החדשה שבה כולם בעצם מכירים וירטואלית".

מה דעתך על אותן אפליקציות הכרויות לגייז?
"כניו יורקי אני יכול לומר שהעיר מאוד השתנתה באופן בו קשרים נוצרים בין גייז, כמו מקומות אחרים, כתוצאה מהאפליקציות החברתיות. אני תמיד מעדיף לצאת לבר ולהכיר מישהו. בפועל יש לי חבר הרבה שנים ואני מעולם לא התנסיתי בגריינדר או טינדר למשל, פספסתי את התופעה הזו, אבל ממה שאני רואה שקורה אצל חברים שלי זה מרגיש פחות אנושי. אני חושב שזה משחק לידיהם של המניאקים שם בחוץ (צוחק), כי הם לא צריכים לתת דין וחשבון, פשוט סטוץ חולף מבלי באמת לדבר עם הבן אדם. מנהלים שיחה קצרה, רואים שמתאים, עושים מחווה חביבה או זנותית, וממשיכים משם. הכל קל מידי וזה לא טוב".

קורה מצב שאתה חולק מחוויותיך האישיות עם התסריטאים או עם לינה?
"כן, זו אווירה מאוד שיתופית, אפילו שללינה ולמפיקה הראשית ג'ני קונר יש חזון מאוד ברור של מה הן רוצות בסדרה וקווי העלילה עבור כל דמות, בהחלט אפשר להביע דעה תמיד, להביא סיפורים שלך או של אחרים. בחדר הכותבים שלנו תמיד פתוחים להצעות, ולו כדי שהתסריט ירגיש הרבה יותר אמיתי וכמובן שיש דברים שמוצאים דרכם אל הטקסט וחלק שלא, וגם יש מרכיבים מהעלילה שמשתנים דינמית במהלך תקופת הצילומים. אבל בעונה האחרונה בעיקר הייתי עסוק בלדחות את העצב, ואני מותח עדיין עד שהכל ישודר. תמיד הייתה מן הבנה לא פורמלית ש-6 עונות זה מספר הקסם אליו לינה והמפיקים מכוונים. זה נהדר כיום בכלל לשחקן להיות חלק מסדרה שרצה שש שנים. אני גם תמיד מחכה עד הרגע האחרון כי כל עוד יש לי עבודה קבועה זה מה שחשוב".

"העובדה שמדובר בדמות של גיי מעולם לא נותחה לעומק"

ראנלס יודע טוב מאוד מה זה סדרת טלוויזיה שלא שורדת. במקביל לצילומי אותו תפקיד אורח בתחילת דרכה של "בנות", הוא כיכב בסדרה הקומית של ריאן מרפי ("גלי", "אימה אמריקאית") "הנורמלים החדשים", על זוג גייז שמוצא פונקדאית חד הורית שתהרה עבורם. הסדרה בוטלה בתום עונה אחת בשל רייטינג מאכזב.

אנדרו ראנלס​ (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
ראנלס ודנהאם. "הסיפור האמיתי הוא האם בכלל אלייז'ה מסוגל להחזיק קשר" | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL
לאחר שראנלס העתיק את מגוריו ללוס אנג'לס למשך שנה, הוא חזר לניו יורק, שם הוא מתגורר מזה 20 שנים כשחקן ברודוויי שכיכב בלהיטים כמו "ספר המורמונים", תפקיד עליו היה מועמד לפרס הטוני, ו"הדוויג והשארית העצבנית". מאז שנת 2011 הוא מנהל זוגיות עם השחקן מייק דויל שמוכר מהסדרות "אוז" ו"חוק וסדר: מדור מיוחד".

מה למדת מהסדרה הקומית?
"אני מאוד גאה בסיטקום שעשיתי, אבל היה לחץ עצום לייצג מה זה אומר להיות הורה או בעל הומוסקסואל. ב"בנות" עצם העובדה שמדובר בדמות של גיי מעולם לא נותחה לעומק, אלא היה פשוט פרט כלשהו. זו דמות עם פגמים שלרגע לא הרגישה עבורי שיש לה צורך לייצג משהו. אני לא מדבר בשמם של כל הגייז השתיינים בני ה-20 פלוס, אני לא דובר של אף אחד. 'הנורמלים החדשים' מאוד סיפקה אותי אבל היו הרבה יותר פרקים לצלם, וב"בנות" יש זמן לדון לעומק במה שקורה בעלילה. בכל סדרה אני משתמש בשריר אחר כשחקן".

אנדרו ראנלס​ (צילום: Gettyimages IL, getty images)
ראנלס עם וויליאמס. "כשיש לנו סצנות קבוצתיות זה הכי כיף" | צילום: Gettyimages IL, getty images
ראנלס נולד בנברסקה וכבר בתור ילד קיבל תפקידי דיבוב בסדרות מצוירות. אחרי שביסס את מעמדו כשחקן תיאטרון, בשנים האחרונות עבר אל מול המצלמה, כשבין היתר הופיע בקולנוע ב"סקס והעיר הגדולה 2" ו"הרווקה" עם קירסטן דנסט. הלו"ז העמוס לא מאפשר לו לעמוד בקצב של צפייה מסודרת ב"בנות".

"מה שתמיד משונה עבורי זה הזמן שחולף בין הצילומים לשידור הפרקים, מה גם שברוב המקרים אני לא מספיק לצפות ברגע שעולה עונה", הוא משתף לקראת סיום השיחה, "אנחנו גם לא בהכרח מבלים זמן יחד כל צוות השחקנים כקבוצה, כי זה משתנה בהתאם לפרטנרים לסצנות שיש לנו מידי פרק או בכלל בעונה. זה מה שהכי מבאס. למשל, בעונה הקודמת לא היה לי יותר מדי זמן מסך עם אליסון וויליאמס שמגלמת את מארני. כשיש לנו סצנות קבוצתיות זה הכי כיף".

יש תכניות לחזור לבמה?
"בטוח שאופיע מתישהו בעוד מחזות זמר, יצא לי בשנה שעברה להופיע לתקופה קצרה במחזמר המאוד מצליח 'המילטון', כשחברי הטוב ג'ונתן גרוף צילם את סרט סיום הסדרה של "Looking", והביאו אותי להחליף אותו. לא האמנתי שיוצר המחזמר לין מנואל מירנדה בכלל פנה אליי, וזאת הייתה חוויה יוצאת דופן להגיע לשם כשהתפקיד כבר מוכן והמחזמר רץ בהצלחה מסחררת. רק לשים את התלבושת ולהשתלב. כאב הראש העיקרי היה כל ערב מחדש לקבל בקשות לכרטיסים, כי זה הכרטיס הכי לוהט בברודוויי בשנים האחרונות. על פי החוזה מגיע לשחקן שני כרטיסים לאורחים וזה אולי נשמע סביר, אבל ברגע שראיתי את גל הבקשות שהגיע לכיווני זה היה משחק הישרדות. יש חברים שעדיין כועסים עליי עד היום שלא הצלחתי לסדר להם".

אז איפה היית רוצה לראות את אלייז'ה בסוף הסדרה?
"אני לא יודע לומר, אבל הרעיון הכללי הוא שכולם חוקרים מי הם בשלהי שנות ה-20 לחייהם, כך שתחושת הבטן שלי היא בהתאם. אני לא צופה שיהיה סוף מוגמר וברור, אלא עם הרבה קצוות פתוחים כי החיים ממשיכים".

אנדרו ראנלס​ (צילום: Cindy Ord, GettyImages IL)
"כולם חוקרים מי הם בשלהי שנות ה-20 לחייהם" | צילום: Cindy Ord, GettyImages IL

"בנות" עונה שישית - ימי שני בשעה 05:00 וב-22:00, ב-HOT HBO וב-HOT VOD וב-21:30 ב-yes Oh ו-yes VOD

>> גאים בפריפריה: "הכי קל לוותר ולברוח לתל אביב"

>> "כל לילה בתל ברוך יכול להיות הלילה האחרון בחיים שלך"