>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
פיני טבגר על דראג. מימין: גיא לואל
מחר (ראשון) יוקרן בפסטיבל הקולנוע הגאה הבינלאומי ה-7אחד מהסרטים הישראלים המעניינים בפסטיבל. "יותר איטי מלב", של היוצרים יוני זיכהולץ וינאי גוז, מפגיש אותנו עם לילי (רוני הדר היפהפיה), שמחפשת גיבור לספר החדש שלה. נינו (גיא לואל), אמן רחוב רומנטיקן ומציצן, מתאים בדיוק לתפקיד. לילי מפתה אותו, חודרת לחייו ומתחילה לכתוב עליו את הספר - ללא ידיעתו. אבל חברו הקרוב ביותר, פרדי (פיני טבגר), שחי חיים כפולים כחרדי בעל משפחה ביום וטרנסקסואל שלובש בגדי נשים בלילה, מפריע. לילי מחליטה לעשות הכל כדי לשמור את נינו רק לעצמה. העניינים מסתבכים כשהיא מתחילה להתאהב בנינו, וכשנינו מציץ לחייה ומגלה את מניעיה האמיתיים.

"הברוטליות והסקס לא היוו בעיה"

הסרט מדבר על הקשר החזק שבין סיפור למציאות – מתי המילים הכתובות מתממשות, או שאולי זה להיפך? על חיי הלילה המחתרתיים של העיר ואהבות לא ממומשות.

פיני טבגר, המככב בשנים האחרונות בפריים טיים כמנחה ב"יפה והחנון", עולה על בגדי אשה בסרט, עדיין לא ראה את הסרט מההתחלה ועד הסוף. הוא ראה רק את ה"ראף קאט" ומחכה כבר לראות את המוצר הסופי.

אז איך הגעת לתפקיד הזה?
"פגשתי את יוני זיכהולץ, הבמאי, בפרסומת שעשינו ביחד ומשם בעצם התחיל הקשר החברי בינינו. לאחר מכן, גם השתתפתי בהצגה שלו בקאמרי, ע' 17. עשיתי בעבר כבר תפקידים של הומואים, למרות שאני סטרייט, ואין לי בעיה עם הנושא. אני לא נבוך מזה בכלל ואין לי בעיה עם המקום הזה. בניגוד לסרט הזה, בתפקיד הקודם שבו גילמתי הומו, בסרט גמר של בית ספר לקולנוע סם שפיגל, מבצע YY, זה היה הומו שלא יוצא מהארון. בסרט הזה אני מגלם גבר שמתלבש כבחורה ויש לי גם סצינת מין." 

סצינת המין עליה מדבר טבגר היא די ברוטאלית ועוצמתית. פרדי, אותו מגלם טבגר, מקיים יחסי מין על גבול הסאדו מאזו עם הפרטנר שלו בסרט.

הצוות שיתף פעולה

אין תמונה
פיני טבגר וגיא לואל בסרט
"דווקא הברוטליות והסקס לא היוו בעיה, אני שחקן ואני מצליח לצלול לתוך התפקיד כשצריך. הדבר שהיה קשה יותר היה לנשק את השחקן השני, כי שם יש באמת אינטימיות. נשיקה היא הדבר הכי עמוק ורגיש והיא משהו שהוא מעבר לטכני. גם אם הייתי עושה סצינת מין עם בחורה, הרגע הקשה בשבילי היה אקט הנשיקה. זו הפעם הראשונה שיצא לי לעשות את זה עם גבר. מצד שני זו הרפתקאה להכנס לדמויות אחרות ולכובעים של אנשים אחרים והעדפות מיניות אחרות."

אז היה קשה לך על הסט?
"אף אחד לא באמת ידע עד כמה זה קשה לי. כולם על הסט נותנים הערות ומכינים את שאר הצוות לסצינה, ביקשתי שקט והוציאו את רוב האנשים החוצה, כמו שעושים בהרבה סצינות שכרוכות במין. לאט לאט הרגשתי שהסט נרגע מסביב ואני יכול לשחק את זה. הפרטנר שלי היה בחור מקסים וגם הוא היה קצת נבוך מהעניין אבל מאוד "קול" עם זה. הוא היה פרטנר מאוד נוח ואחת הסיבות שצלחתי את הסצינה די בקלות זה בגללו. הרגשתי גם שאצל יוני (הבמאי) הרגע הזה בסרט הוא מקום שהוא מחפש סוג של אמת ולא רק צלליות או משהו חיצוני. בגלל שהוא חיפש אמת, הייתה שם עדינות וכבוד לרגע הזה. הוא עשה את זה בצורה הכי נכונה והייתה כאן מעין סוג של חמלה כלפי הדמות של פרדי והיה בזה משהו מרגש כי יכולתי להתחבר למקום ההוא. כדי לאפשר לעצמי להכנס לזה, הרשיתי לעצמי, פיני, להיות מסכן יותר כדי להרגיש את המסכנות האמיתית של הדמות. כל תפקיד מכתיב צורה אחרת של עבודה. אם יש תפקיד שהוא פגיע יותר והדמות צריכה להגיע לתחתיות, אפילו של השפלה, יכול להיות שהאנרגיה שצריך ליצור על הסט היא טיפה של מבוכה, של אי נוחות מסויימת וזה יכול לעזור."

בזמן האחרון אנחנו רואים הרבה שחקנים סטרייטים משחקים בתפקידים של הומואים. למה אתה חושב שזה קורה?
"כי מה שהכי עושה את זה להומואים זה לראות סטרייטים מתחרמנים ביניהם, לא? אז אנחנו כאן בשבילכם."

בתחילתו של הסרט אתה שר. מתי נראה אותך מופיע?
"עשיתי את זה כבר ב"שיר שלנו". לפני תקופה הופעתי עם חומרים שלי אבל לא לקחתי את זה עדיין הלאה. הופעתי במקומות קטנים, עם הרכבים קטנים. זה לא בגלל שאני לא בטוח באיך שאני שר אלא מכיוון שאני לא חושב שיש לי עדיין חומר מספיק טוב. כשיהיה לנו משהו קליט יותר, אני אצא עם זה החוצה."

לסיום, אני בטוח שאתה מרוצה מההצלחה של "היפה והחנון"?
"בטח שאני מרוצה. אם זה מצליח, אז גם אני מרגיש חלק מההצלחה. יש כל מיני אוכלוסיות שאוהבות את התוכנית וזה עושה לי טוב".

תהיה עונה נוספת?
"עדיין לא מדברים על זה".

הסרט יוקרן בסינמטר תל אביב ביום ראשון (10 ביוני) בשעה 21:45. לרכישת כרטיסים

>> פסטיבל הקולנוע הגאה בשיא של יצירה ישראלית