ביום רביעי הקרוב יושק באוויטה ליין ה-Black Out, ליין חדש של מוזיקה שחורה בהנחייתה של מלכת הדראג שיוואנה בי בלאק, שמקפידה לשיר בלייב בניגוד לחברותיה.  

לרגל ההשקה הפיק צוות האוויטה קליפ בכיכובה שקונדסון ודאי היה אוהב את שמו, גרסה לשיר Timebomb של קיילי מינוג. לפני שתבצע אותו בערב ההשקה, קוראי mako גאווה מוזמנים לצפות בקליפ כבר עכשיו:

מאחורי הדמות הצבעונית עומד ניסו שליו, 34, שכבר הספיק לכבוש את המסכים (ראיתם אותו באמא ואבאז, שושנה חלוץ מרכזי, 50 מיליון סיבות לעושר), את במות התיאטרון (בקזבלן הוא משחק מוהל דתי, בגטו את המדאם, בכנר על הגג דאבל עם רמה מסינגר), ואפילו את עולם המצוירים, כאחראי על הקול של קונדסון מהדרדסים, וכמדובב בסרט "מפלצות בפריז".

ניסו שליו, מלכת הדראג שיוואנה
מוהל ב"קזבלן"

האם יש תפקידים שגילמת בהם שיוואנה באה לידי ביטוי, או משמשת השראה?

"בטח, בהצגה גטו, אני משחק מדאם שאמורה לגרום לאיתי טיראן, שמשחק שם את הנאצי ליהנות ולהשתכר. הסצנה מתרחשת במסיבה. שם למעשה שיוואנה נולדה, לפני 5 שנים בחזרות של גטו לבשתי שמלה לראשונה (מול אנשים)".

מאיפה הגיע השם?

"מאז ומתמיד אהבתי מוזיקה שחורה, וחיפשתי שם מסורתי של שחורה מהברונקס, כי בסופו של דבר אני רק רוצה להיות שחורה, אני חצי מצרי חצי חלבי".

האם בעקבות קריירת הדראג, פתאום מגבילים אותך או מקטלגים אותך בהפקות לתפקידים של גייז?

"כשהתחלתי לעשות דראג, הזהירו אותי אנשים בכירים בתעשייה שזה יסגור לי את מנעד התפקידים. צר לי לבשר להם ששום דבר לא נסגר אלא הכול פתוח וזורם יותר מאי פעם, כמובן שאני מקבל לא מעט הצעות בשביל שיוואנה, אבל גם לניסו לא חסרות הצעות".

ניסו שליו, מלכת הדראג שיוואנה (צילום: ניר סלקמן)
מלכת הדראג שיוואנה | צילום: ניר סלקמן

דראג ששרה בלייב זה מראה יוצא דופן, תסביר?

"אני בראש ובראשונה זמר שהלך ללמוד משחק בבית צבי כדי לפתח את יכולת הגשת השירה שלי. במהלך השנים רצה הגורל והפכתי להיות שחקן במשרה מלאה אם זה בתיאטרון הקאמרי, בקולנוע ובטלוויזיה. אני יודע שמלכת דראג ששרה זה דבר יוצא דופן, במיוחד בארץ. אני שמח שאנשים לא מבינים בפעם הראשונה, שזה אני שר ולא פלייבק".

מה ההבדל בין שיוואנה לתפקידים שלך בתיאטרון?

"ההבדל הוא ששיוואנה היא פרי יצירתי. אני מחליט איך היא נראית, אני מחליט מה היא שרה, אני מחליט מה הגבולות שלה".

ניסו שליו, מלכת הדראג שיוואנה
בהצגה "גטו"

לאיזה מהתפקידים שגילמת אתה הכי מתחבר?

"כשהתקבלתי לפני 7 שנים לכנר על הגג, אני זוכר שהסתכלתי על רמה מסינגר מגלמת את "פרומה שרה" והרגשתי פרפרים בכל הגוף. לפני שלוש שנים בגלל אילוצים הפקתיים, הפכתי להיות הדאבל של רמה בתפקיד הזה, כלומר, אני עושה חצי מההצגות בתור "פרומה שרה". התפקיד הוא רוח רפאים שבאה להזהיר בחלום את נתן דטנר מנישואי אחת בנותיו בהצגה. בתפקיד אני עף בגובה של עשרה מטרים מעל הבמה ושר, צורח, משחק ובעיקר נהנה וללא ספק זאת הייתה הגשמת חלום ותפקיד שאני מאוד נהנה לעשות".

מה אתה יותר אוהב, אולם תיאטרון מלא או סלון מלא רווקות?

"חדר מלא באנשים טובים".

מה קונדסון היה אומר על שיוואנה?

"היי שיוואנה, יש לי הפתעה בשבילך!"

Black Out  | רביעי 29.4.2015  | אוויטה בר יבנה 31  | הכניסה חופשית