>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מיכל ינאי שגב גרשון גרין הסרט אדם (צילום: יוני לוי)
מימן לשמאל: הבמאי שגב גרשון גרין והכוכבת מיכל ינאי | צילום: יוני לוי
את הסרט "אדם" ראיתי במסגרת פסטיבל הקולנוע הגאה ה-8 שהתקיים החודש בתל אביב. בסופו נותרתי נפעם ועם התחושה כי יש להקרינו עם פתיחת שנת הלימודים בכל הכיתות בישראל. הרגישות בה הבמאי שגב גרשון גרין מטפל בבעיית הבריונות בבתי הספר, נטייה מינית והתבגרות לא השאירה אותי אדיש והדהדה זמן רב אחר-כך.

בסוף השבוע נודע כי הסרט לא השאיר אדיש גם את צוות השופטים בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ניו יורק. מבין 2,000 סרטים שהגישו מועמדותם לפסטיבל ו-125 הסרטים שהוצגו בו מ-39 מדינות שונות, זכה "אדם" בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר בקטגורית הסרטים הקצרים.

"מקווה שהזכייה הזו היא רק ההתחלה"

"כבוד אדיר לקבל הכרה על יצירה שלך ולהיות נציג של הקולנוע הישראלי החדש", מסר גרשון גרין ל-mako גאווה. "עוד יותר מרגש שזה קורה בניו יורק. אני רוצה להודות למיכל ינאי ולכל מי שלקח חלק בהפקה הזו בהתנדבות מלאה ואמונה בתסריט. אני מאושר ומקווה שהזכייה הזו היא רק ההתחלה של הסרט החשוב הזה".

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ניו-יורק הוא פסטיבל צעיר יחסית, רק בן ארבע, אבל העיר המארחת אותו והסטנדרטים הגבוהים שהיא מחייבת העלו את הפסטיבל לכותרות לאחרונה.

הסרט "אדם" שגב גשרון גרין (צילום: יוני לוי)
מאושר עם הפרס | צילום: יוני לוי

 ''אדם'' הינו סרט דרמה בן חצי שעה שעוסק באופן ישיר בתופעת הבריונות ברשתות החברתיות בקרב בני נוער. הסרט מגולל את סיפורו של אדם, נער רגיש ומופנם בן 17 שמאוהב בסתר ביונתן, החתיך של השכבה. יום אחד אדם מחליט לשלוח ליונתן מכתב בפייסבוק ובו הוא חושף את אהבתו אליו. המכתב מפורסם לעיני כל וגורר תגובות אלימות. כתוצאה מכך אדם מפסיק להגיע לבית הספר ומוצא מפלט ונחמה בקניון ובבניית עולם דמיוני בעזרת בובות הברבי.

הסרט הופק באופן עצמאי, בשיתוף פעולה יוצא דופן של מפיקים עצמאיים מארצות הברית, אינדונזיה וישראל.

>> יוצרים צעירים בפסטיבל הקולנוע הגאה בראיון מיוחד