עד כמה שאנחנו שמחים שאנחנו לא חיים פעם, משהו בתקופה האחרונה מעורר בנו נוסטלגיה, וכמובן את הרצון לשקוע לתוך הכרית ולצפות בדברים שישכיחו מאיתנו את מה שמתרחש עכשיו. דרמות תקופתיות הן אפשרות מהממת לחוות קצת אהבות אסורות, שידברו על לבכם בתקופה זו של "כאב ביצים" (לחלקנו), אבל לצד זה אפשר לשקוע במאבקים של קווירים מהעבר בגזענות הומופוביה, מול חברה שרוב הזמן מפנה להם עורף. אספנו 11 סרטים תקופתיים גאים במיוחד, שהם חגיגה של אהבה אסורה, תלבושות מרהיבות וכמובן, ד-ר-מ-ה.

ויילד

סטיבן פריי מגלם את הסופר, העבריין, הראשון לגנדרנים ולבדרנים, אוסקר ויילד, בדרמה שמתרחשת באנגליה של שלהי המאה ה-19. גוד לאו מגלם לצידו את המשורר לורד אלפרד דאגלס, שהיה מאהבו הנאה של ויילד.

מוריס

הסרט "מוריס" שהופק ב-1987, מגולל את סיפור האהבה המבוסס על נובלה של א.מ. פורסטר, בין מוריס הול וקלייב דורהם, אותם מגלמים בסרט גיימס ווילבי ויו גרנט (בהתאמה). מוריס נאבק בחייו הקשים בתיכון, בעודו מצפה ליום בו ישוב להתאחד עם אהובו. הסרט הנוגע ללב מתרחש באנגליה בתחילת המאה ה-20.

אלים ומפלצות

דרמה בדויה על ימיו האחרונים של הבמאי גיימס וויל (איאן מקקלן), אי שם בשנות החמישים, שהיה מוכר בעיקר בזכות הלהיט הגדול ביותר שלו פרנקנשטיין. וויל, בתקופה זאת כבר בגמלאות, מעביר את ימיו בביתו ביחד עם המטפלת של האנה, שאמנם מטפלת בו, אך איננה מרוצה מכך שהוא הומו. לאט לאט, וויל מתאהב בגנן צעיר ונאה בשם קלייטון בון (ברנדן פרייזר), ולצערו, הרגשות אינם הדדיים.

קפוטה

סרט נוסף בתחום הביופיקס על סופרים קווירים קנוניים, הסרט "קפוטה" עוקב אחר חייו של טרומן קפוטה, בתקופת הכתיבה של הרומן השערורייתי שלו "בדם קר". פיליפ סימור הופמן זכה על תפקידו בסרט באוסקר לשחקן הטוב ביותר, וניתן להגיד בוודאות שהפרס הזה מגיע לו, ואף יותר.

מילק

הסרט, שיצא ב-2008, עוקב אחר חייו של הארווי מילק, נבחר הציבור הראשון בארה"ב להיות מחוץ לארון. הסרט ארוך למדי אך טרגי ומרגש, והוא מספר את סיפורו של מילק, אותו מגלם שון פן, החל מיום הולדתו ה-40, וכלה במותו המצער בידי מתנקש. פן זכה באוסקר על תפקידו המרגש בסרט.

כריסטופר ובני מינו

מבוסס על הביוגרפיה של כריסטופר אישרווד, האיש וה"קברט", הסרט המקסים מציג את חייו של כריסטופר הצעיר בברלין של תחילת שנות השלושים.

סינגל מן

אם לא קיבלתם מספיק מכריסטופר, תוכלו לצפות ב"סינגל מן" המבוסס על נובלה מאת אישרווד באותו השם. זוהי הפקת הבכורה של טום פורד, שהפכה במרוצת השנים לסרט קאלט ולצפיית חובה בקולנוע גאה. הסרט, שמתרחש בקליפורניה בשנת 1962, עוסק בחייו של מרצה באוניברסיטה (קולין פירת’), הומו בארון המתמודד עם אובדן.

ארץ אחרת

דרמה תקופתית המבוססת באורח חופשי על חייו של המרגל גיא בורגס. הסרט הופק ב-1984, ובו מככבים גיא בנט בתפקיד הראשי, ולצידו קולין פירת’, רופרט אוורט וקארי אלווס.

יללה

האול, או יללה בעברית, מתמקד במשורר הגאה אלן גינסברג, שהיה דמות חשובה בקהילה הקווירית יצירתית של ניו יורק באמצע המאה הקודמת. גיימס פרנקו מככב בתפקיד גינסברג, וארון טבייט בתפקיד שותפו לחיים של גינסברג, ומשורר בעצמו, פטר אורלובסקי.

אהבה להסתיר

הסרט הצרפתי Un amour à taire מתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה. שרה היא נערה יהודייה שמנסה לברוח מידו של המשטר הנאצי, לאחר שמשפחתה נרצחה בניסיון לברוח לאנגליה. היא מוצאת מפלט אצל חבר ילדות בשם ז’אן, שחיי במערכת יחסים סודית עם המאהב שלו פיליפ, אמנם הפזיזות של אחיו ז’אק גוררת במהרה את כולם לתופת.

לילה ויום

סרט עם זוהר הוליוודי של פעם, "לילה ויום" הוא סיפור של קול פורטר ואשתו (קווין קליין ואשלי ג’אד), שהייתה מודעת לקשריו מחוץ לנישואיהם עם גברים אחרים. הסרט מכסה את התקופה בין נישואים עד למותו של פורטר ב-1964.