בעודנו מחכים שהיקום הקולנועי של מארוול ישלב בתוכו גיבורים להט"בים כפי שהובטח, השחקן הצעיר שמגלם את דמותו של ספיידרמן, טום הולנד, נשאל על ידי מגזין התרבות של הסאנדיי טיימס אם הוא חושב שיום אחד יכול להיות שנזכה לראות את ספיידרמן יוצא מהארון. "כמובן", ענה הולנד, "העולם הוא לא פשוט כמו בחור סטרייט לבן. זה לא נגמר שם, והסרטים האלה צריכים לייצג יותר מסוג אחד של בני אדם".

הולנד בן ה-23 הוא השחקן השלישי שמגלם את ספיידרמן בסדרת הסרטים של מארוול, ולפחות השני שדיבר בפומבי על איך ספיידרמן יכול להיות הומו. אנדרו גארפילד, ששיחק את האיש והעכביש לפניו, זרק בראיון ב-2013, שהוא והבמאי מארק ווב דיברו על כך שפיטר פרקר יחקור ביסקסואליות. הוא אפילו הציע למייקל ב. ג'ורדן לשחק את הגרסה הזכרית של מושא האהבה האייקוני של פרקר, MJ (בדרך כלל מרי ג'יין ווטסון).

גארפילד בן ה-35 לא שולל בעצמו את האפשרות למערכת יחסים עם גבר, למרות שאינו מגדיר את עצמו הומו במלוא מובן המילה. "אולי יום אחד החלק הזה יתעורר בי, ואני בטוח שזה יהיה נפלא ואזכה לחקור את החלק הזה בגן", הוא הצהיר בעבר בראיון.

כשחברת סוני מכרה את הזכויות למארוול להשתמש בספיידרמן על המסך הגדול, היו תנאים אמיתיים ודי ביזאריים שפיטר פרקר יהיה בחור סטרייט לבן, דרישות שנועדו בבירור לדבוק בסטטוס קוו ולמדר יצירתיות יתר בנוגע לדמות.

>> כל התמונות ממצעד הגאווה 2019

>> 20 המפורסמים שיצאו מהארון ב-2019 (עד כה)

>> פינת ליטוף: למי מהכוכבים הייתם עושים טובה?

>> חשיפה: המעסה המתחזה מרמת גן שאונס את הלקוחות

אבל הולנד חזר על האג'נדה של החברה, והזכיר לנו כי מארוול מתכוונת בסופו של דבר להתחיל להציג גיבורי על להט"בים, "בשלב כלשהו, בקרוב", גם אם ספיידרמן הוא כנראה לא אחד מהם. "אני יודע הרבה על העתיד של מארוול, והם הולכים לייצג הרבה אנשים שונים בשנים הקרובות", הוא מבטיח. נאמין לזה כשזה יקרה, טום! אבל לפחות הסרט הבא בסדרת ספיידרמן יכלול את השחקן הטרנסג'נדר הראשון בסרט של מארוול. זאת התחלה.