>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
לא רק כוכב פורנו. מייקל לוקאס

ההומואים הישראלים הולכים לכבוש את העולם. Undressing Israel - סרט דוקומנטארי חדש שמוצג בפסטיבלים ברחבי העולם ויגיע גם לארץ במסגרת פסטיבל הקולנוע הגאה הבינלאומי ביוני, יציג את הווי החיים הגאה במדינת ישראל. סכסוכים ואינתיפאדה אאוט - דגלי גאווה וגברים מסוקסים אין. על הפרויקט המעניין אחראי מייקל לןקאס, אחד מכוכבי הפורנו המצליחים בעולם, ציוני נלהב ויהודי.

"רציתי לעשות את הסרט הזה כי אני אוהב את ישראל", אומר מייקל לוקאס בריאיון ל-mako גאווה. מסתבר שאחד הכוכבים הגדולים בעולם בתעשיית הפורנו להומואים הוא פטריוט ציוני נלהב. "זו המתנה שלי למדינה". כיהודי שנולד בברית המועצות, חשוב לו לתרום לייצוגה של ישראל בעולם. "אני יודע באופן אישי איך ההרגשה כשמפלים אותך. חוויתי בעצמי את פניה המכוערים של האנטישמיות. אני מכיר בחשיבות של קיומה של מדינת ישראל", הוא אומר.

"ישראל היא יעד נפלא"

לוקאס מספר, כי רב האנשים חושבים שישראל היא מדינה דתית, שמרנית וחסרת סובלנות כלפי הקהילה הגאה. "אפילו אנשים מלומדים חושבים שאין תנועה גאה, שאנשים גאים חיים בצל, שאינם יכולים לשרת בצבא ושהם נעולים לתמיד בתוך הארון". באמצאות סרטו, מבקש לוקאס לשנות את כל אותן הנחות שגויות. "אני רוצה להוכיח לאנשים בעולם שישראל היא יעד גאה נפלא עבורם. אני מקווה שגייז יטיילו לישראל וישקיעו את זמנם וכספם שם".

הסרט המדובר כבר התקבל למספר פסטיבלים מסביב לעולם, ופתח את פסטיבל הסרטים היהודי הגאה באטלנטה ויוצג בהקרנת בכורה בפסטיבל הקולנוע הגאה הבינלאומי ה-TLVFest.

הגיע לישראל לראשונה ב-2006 - והתאהב

כיהודי-ציוני זו לא הפעם הראשונה שלוקאס מנסה לקדם את ישראל באמצעות הסרטים. לפני מספר שנים גייס צעירים הומואים מההולי לנד לטובת סרט הפורנו "Men of Israel" שהצליח מאד בקרב חובבי הז'אנר. לדבריו, הרגיש שזה לא מספיק. "כשאתה מדבר עם גייז מחוץ לישראל, אתה רואה שמהר מאד נקודת המבט על ישראל היא מזווית הקונפליקט ישראלי-פלסטינאי. מעטים מכירים את הווי החיים לגייז ישראלים ביומיום. זוהי מדינה פורחת בכל הקשור לגייז, זכויות גייז ותרבות גאה".

אין תמונה
מייקל לוקאס עם כוחות הביטחון

לוקאס, שחגג בשנה שעברה את יום הולדתו ה-40, נולד בברית המועצות תחת השם אנדריי לוביץ' טרביאס. בגיל 23 היגר לגרמניה, שם גילה עולם חדש שכלל הענקת שירותי מין לגברים, ובמשך מספר שנים עבר בין בירות אירופה והשתתף בסרטי פורנו, הן בתעשייה הסטרייטית והן בתעשייה הגאה. ב-1998, כששמו כבר הולך לפניו, השיק בניו יורק חברת הפקות של סרטי פורנו, שכיום מעסיקה 15 עובדים קבועים ומאות שחקנים.

לישראל הגיע לראשונה בשנת 2006, והתאהב. מאז הוא מקפיד להגיע לביקור של שבועיים-שלושה פעמיים בשנה. "אני חושב שישראל מתקדמת מאד ושדעת הקהל משתנה מהר בקבלה של הומואים. יש תנועה גאה חזקה, תכניות טלוויזיה עם דמויות גאות וזה נורא מרשים. אני רוצה שאחרים יתרשמו כמוני".

במהלך צילומי הסרט יצר הכוכב קשרים חמים עם הקהילה הגאה המקומית, ובמיוחד עם יריב מוזר, הבמאי-שותף הישראלי לסרטו. "הוא לא רק עזר ביצירת צוות מנצח אלא תרם בליהוק. יש לנו דמויות נפלאות בסרט – החל מיוצרי קולנוע ועד מנהיגי הקהילה. כולם התלהבו מאד להשתתף בסרט".

למרות הצלחת סרטו, מרגיע לוקאס ומודיע כי לא זנח את עולם הפורנו. "אני עדיין בתחום הפורנו, אבל גם פעיל חברתי וכותב עבור מגזין אדבוקט. אני לא מתכנן להפוך ליוצר דוקומנטארי. רציתי ליצור את הסרט הזה בלבד".

יונתן אגסי: "הפורנו הציל את חיי"