הנראות הטרנסג'נדרית ממשיכה לכבוש את המסך הקטן, ולאחר ששורה של סדרות החליטו להציב בראשן דמויות טרנסג'נדריות, מגיע השיח הטרנסג'נדרי גם לאופרות הסבון.

בפרק של אופרת הסבון 'היפים והאמיצים', ששודר ביום שני האחרון בארה"ב, הועלו נושאים רבים הקשורים לטרנסג'נדריות, והעניקו לצופים מנה גדושה של מסרים מחנכים ותומכים.

הסיפור החל לאחרונה, כאשר בפני צופי הסדרה נחשפה דמותה של מאיה (קרלה מוזלי) כאישה טרנסג'נדרית. יחד עם הצופים, גילו גם כמה דמויות נוספות בסדרה על העובדה שמאיה היא טרנסג'נדרית, לאחר שאחותה שיתפה את המידע עם האדם הלא נכון.

היחיד שלא ידע היה בן זוגה בתוכנית, ריק פורטר (ג'ייקוב יאנג), לאחר שמאיה החליטה שלא לספר לו, עד שהיא תהיה בטוחה שהוא רציני לגביה ולגבי העתיד שלהם יחד.

בפרק ששודר ביום שני האחרון, לקח ריק את מאיה אל בקתת עץ מבודדת בהרים, כדי להציע לה נישואים. זו הייתה ההוכחה שמאיה ציפתה לה, והאיתות לכך שהגיע הרגע לספר לריק ושיתפה אותה בסוד שהסתירה.

ריק נפגע שמאיה לא שיתפה אותו מוקדם יותר, אבל בסופו של דבר הרגיע אותה ואמר לה שהוא אוהב אותה. "אני שמח שאמרת לי," הוא אמר, "זה מה שהאישה שאני מכיר הייתה עושה. אז מה זה משנה? אני רק יודע שאני אוהב אותך ורוצה לבלות את חיי איתך. אז בבקשה אל תלכי ממני".

אך כמצופה מאופרות סבון, העניינים לא הולכים להיות פשוטים עבור ריק ומאיה.

בעוד הצופים מנגבים בממחטות את דמעות ההתרגשות, החליט ביל ספנסר, איל תקשורת ומו"ל של צהובון, להוציא את מאיה מהארון בפני שאר העולם, במטרה ליצר כותרות סנסציוניות על מערכת היחסים של מאיה וריק, בתקווה שאלו יפגעו בריק מבחינה מקצועית.

ביל זוכה לביקורת קשה על דעותיו, והצופים זוכים למסר גאה נוסף,  כאשר אחד מאנשי הצוות של ביל אומר לו: 'מה אני מפספס? אנשים טרנסג'נדרים קיימים. זה לא חדשות", ובסוף אף מתפטר ומסיים את השיחה במילים "אני מעדיף לעבוד אצל מישהו שהוא בן אדם".

אך זה לא הכול. הפרק מספק רגע חינוכי נוסף, כאשר דמות הטרנסג'נדר בסדרה, ני, (בגילומו של השחקן הטרנס סקוט טרנר שופילד) מסבירה לאחיו של ריק שמאיה מעולם לא שיקרה לגבי מי שהיא.

"יציאה מארון היא כאשר אתה מסתיר משהו. כאשר פוליטיקאים, אנשים שחיים חיים כפולים, מספרים את האמת על עצמם ויוצאים מאחורי המסכה", הסביר ניק, "מאיה מציגה את פניה האמיתיות בכל יום. היא לא בשום ארון. עובדה אחת בנוגע להיסטוריה הרפואית שלה, שמגיעה לידיים הלא נכונות, מעוותת את הכול, בדיוק כמו שעשו לה כאשר היא הייתה ילדה. יציאה מהארון יכולה לעזור לאנשים להט"בים להרגיש שלמים, אבל חשיפה בכוח יכולה לגרום לנו להרגיש שבורים".

אז מה היה לנו כאן? אהבה שמומשה, קבלת האחר, ומסר נגד אאוטינג. מהיום היפים והאמיצים הם יפים יותר ואמיצים יותר. שאפו.