אירוע התרבות הגדול והמרכזי ביותר לנשים בקהילת הלהט"ב בישראל, פסטיבל הקולנוע "לסבית קטלנית" המתרחש פעם בשנה ומביא לקהל סרטים של לסביות, על לסביות ועם לסביות, חוזר לסינמטק תל אביב - לשתי הקרנות בלבד. שנה אחר שנה נמכרים אליו כל הכרטיסים מראש, ומאות נשים באות לראות קולנוע שנוצר במיוחד עבורן. כבר יותר מעשר שנים שהפסטיבל מקרין סרטים קצרים וארוכים, תיעודיים ועלילתיים, של נשים ישראליות: סטודנטיות ועצמאיות, במאיות שזהו סרטן הראשון, לצד במאיות מוכרות.

השנה הלסבית הקטלנית חוזרת בסימן "פרש בלד": דור חדש, הדור הבא: מרענן, בועט ולוהט. 8 סרטים של במאיות שמעולם לא הציגו בפסטיבל, ועכשיו מתאחדות יחדיו לערב שלא היה כמוהו בעבר. הסרטים יתעודיים ועלילתיים, חלקם עשו כבר סבב פסטיבלים מכובד בחו"ל וחלקם מוקרנים בפסטיבל לראשונה.

הסרטים שיוקרנו:

הלילה / ישראל 2018, 14 דקות, עלילתי. בימוי: אמילי שיר סגל
השואה נגמרה, ביצ' / ישראל 2019, 13 דקות, תיעודי. בימוי: אלה אלטמן
לזרוק את הזבל / ישראל 2019, 7 דקות, עלילתי. בימוי: בר כהן
לא אמרתי אסור / ישראל 2019, 17 דקות, תיעודי. בימוי: מיכל בר
שליש / ישראל 2018 , 25 דקות, עלילתי. בימוי: דניאל שבלבוים
פעימות / ישראל 2019, 14 דקות, עלילתי. בימוי: רחלי גאוי
איפה ישנת בלילה? / ישראל 2019, 14 דקות, עלילתי. בימוי: עדן רומן אשר
השכמה / ישראל 2019, 22 דקות, עלילתי. בימוי: סיון נועם שמעון

השואה נגמרה, ביצ'

הציג בפסטיבל הסטודנטים הבינלאומי בתל אביב

אלה, אמנית ישראלית, מכירה בטינדר את לולו, מוזיקאית מפולין שמבקרת בישראל. השתיים מתאהבות וחולמות לעשות סרט על רומן ביניהן בזמן השואה, שייגמר בפגישה על החוף, בת"א. במציאות לולו נעלמת ואלה שבורת הלב יוצאת למסע נקמה והפקת ענק של שיר; האם תוכל להחזיר את אהובתה?

לזרוק את הזבל

הציג בפסטיבל הקולנוע הגאה TLVFEST

הילה, בחורה טרנסג'נדרית, מסתגרת בביתה ולא יוצאת החוצה. כשהשכן שלה דופק בדלת ודורש ממנה לזרוק את שקיות הזבל שהותירה במסדרון הבניין, היא נאלצת להתמודד איתו ועם העולם שבחוץ.

מתוך הסרט "שליש" (צילום: יחסי ציבור,  יח"צ)
מתוך הסרט "שליש" | צילום: יחסי ציבור, יח"צ

שליש

דובר רוסית. השתתף בפסטיבלים בינלאומיים ובפסטיבל הקולנוע הגאה TLVFEST

סיפור על מערכות יחסים בין אם, בת ובת זוגה, אשר מבוסס על אירועים אמיתיים המתרחשים בעיר נמל בגבול רוסיה וסין.

איפה ישנת בלילה?

הקרנת בכורה

בדירתה הקטנה והמוזנחת, שנתה הטרודה של מרים נקטעת על ידי צלצול טלפון. בצידו השני של הקו מתייפחת בתה ליאור. מרים התקיפה והמהוססת תחילה, נכנעת לתחנוניה של ליאור ויוצאת לאסוף אותה מדרום תל אביב. היא אינה יודעת לאן המסע בעקבות בתה ייקח אותה, וגם לא מה תמצא בסופו.

מתוך הסרט "השכמה" (צילום: יחסי ציבור,  יח"צ)
מתוך הסרט "השכמה" | צילום: יחסי ציבור, יח"צ

השכמה

השתתף בפסטיבל הסטודנטים הבינלאומי בתל אביב, זוכה ציון לשבח

ליאור בת ה-20 היא קצינת מטה בגדוד לוחם ברצועת עזה. היא מערכתית, אוהבת את התפקיד שלה ולוקחת אותו מאוד ברצינות. בקיצור, ליאור צהובה. בלילה אחד בו ליאור עושה קצין תורן, היא רואה דרך כוונת מגדילה המחוברת לנשק שלה, מעשה אותו היא אמורה לעצור. המחיר שליאור משלמת על בחירתה גורם לה להבין שלמערכת שהיא כל כך מעריכה ומסורה לה, יש חוקים אחרים לאנשים כמוה.

פעימות

זוכה ציון לשבח בפסטיבל TLVFEST והשתתף בפסטיבלים בינלאומיים

שלושה חברי ילדות מגיעים לבית החולים לבקר את חברם ניתאי לפני שהוא טס לניו-יורק, שם הוא עתיד לעבור השתלת לב. במהלך הביקור שירה, אחת החברות, נדלקת על נעמה שעובדת בקפיטריה. החברים מעבירים את הפוקוס ממצבו המחמיר של ניתאי לשירה ועוזרים לה לזכות בלבה של נעמה.


הלילה

הסרט עטור פסטיבלים ופרסים הבינלאומיים (הבימוי הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר)

הלילה, תום מגיעה לפגוש לראשונה את חבריה של בת זוגה שצעירה ממנה בכמה שנים. במהלך הערב היא מגלה צד שונה של בת הזוג שלה, של עצמה, ושל מערכת היחסים שלהן.

לא אמרתי אסור

הקרנת בכורה

במשך שנה וחצי צילמתי רגעים מחיי, המחולקים בין ביתי לבית הוריי. ביקשתי לעמוד במרווח בין שני העולמות, בו מתקיים הקונפליקט האישי שלי. אני מוצאת את עצמי מתמודדת ומתפשרת, נאבקת ומוותרת. באמצעות המצלמה, ניסיתי לצאת ביחד עם אבי למסע. אני לא יודעת כיצד יסתיים מסע זה, משום שבעצם, אני לא בטוחה אם אי פעם התחיל.