השחקן הבריטי הכי לוהט כרגע יצא לפי הדיווחים עם האקסית של הנסיך הארי, מסובב לא מעט ראשים, ולא שולל שיתאהב בפעם הבאה בגבר, באישה, מה שהלב יגיד ("זה שהתאהבתי בעבר בנשים, לא אומר שכך יקרה בעתיד"). אבל עוד נחזור לזה.

בשבועות האחרונים הוא מככב בשתי סדרות בערוץ 4 הבריטי, הסדרות "מלפפון" ו"בננה" שמשלימות זו את זו, מתחילות לכבוש את העולם ונרכשו לשידור בארה"ב וגם ב-yes. השמות שלהם הם סלנג בריטי למידת קשיחות הזקפה הגברית, וכיאה לשמן הן עוסקות בהומואים ולסביות. פרדי פוקס, בן למשפחת אצולה של שחקנים, מגלם את פרדי בקסטר (היוצר נשבע שזה אותו השם במקרה) - מושא תשוקתם של כל הסובבים המסתיר בעברו סוד שמסביר את התנהגותו המינית. למרות שלל סצנות מיניות מחרמנות, פרדי הוא בכלל סטרייט. או לפחות בערך.

אתה בעקרון סטרייט, אבל בראיונות בעולם אמרת זה ש'עד היום התאהבתי בנשים, אבל אני עשוי להתאהב בעתיד בגבר'. תסביר?

"אני מאמין שאתה מתאהב בבני אדם, וזו צריכה להיות מטרתו של כל אדם, ולא להיות צר אופקים. עצם זה שהייתי עד היום רק עם נשים, זה לא אומר שזו הדרך בהכרח שזה יהיה גם בהמשך. אם הסדרה 'מלפפון' לימדה אותי משהו זה שאסור להיות צרי אופקים לגבי שום דבר, ובטח שלא לגבי אנשים. למה לי להיות נאיבי ולחשוב שזה חייב להיות דווקא עם נשים?".

בקהילה הגאה יש מונח שאולי יתאים לסיטואציה הזו, וזה לא ביסקסואל אלא פאנסקסואל – המתאר משיכה מינית לאדם בו מתאהבים ללא קשר למינו הביולוגי. האם אתה מתיימר לומר 'אני פאנסקסואל'?

"אני לא מאמין בתוויות, ולא רוצה להגדיר את עצמי. אני נותן לדברים לדבר בשם עצמם".

פרדי פוקס (צילום: ap)
פרדי פוקס | צילום: ap

>> כתבנו צפה בסדרות: מה הוא חשב עליהן?

היוצר של הסדרות, ראסל ט. דיוויס, עומד גם מאחורי הסדרה הגאה אולי המפורסמת בכל הזמנים – "הכי גאים שיש". האם צפית בה?

"כשהיא שודרה בבריטניה, הייתי בן 11 או 12, אז אולי הייתי קצת צעיר מדי מכדי להיות מודע אליה אבל צפיתי בה לקראת הצילומים. אני חושב שהיא גאונית, היא שינתה את פני הטלוויזיה הבריטית, היא אפשרה להומואים וללסביות לראות שהם לא לבד בעולם בפעם הראשונה. ואם תצפו גם בסדרת הדוקו שמלווה את מלפפון/בננה – "טופו", אתם תראו שם ראיון עם בחור בן 30 שמסביר ש'הכי גאים שיש' נתנה לו את החופש להיות הומו, והעניקה לו את חייו. כך שחשיבותה אינה ניתנת לערעור. 'מלפפון/בננה' עושות את מה שהיא עשתה בזמנו, בדרך מעודכנת לתקופתנו ולדור הנוכחי. להיות הומואים בימינו אמנם זה הרבה יותר קל, אבל יש עוד דרך ארוכה לצעוד בה, ומלפפון היא חלק מכך".

למדת סלנג הומואי בצילומים לסדרה?

פרדי צוחק ומודה: "גיליתי מה פירוש המונח NSA שמשתמשים בו המון בסדרה, ושאלתי 'מה זה אומר' עד שגילו לי". הכוונה לראשי התיבות "no strings attached", המתכוון לסקס ללא מחויבות, כלומר 'זיון וזהו'".

הצעיר הבלונדיני הוא מושא תשוקתם, טוב, של כולם, אבל גם של אחד מגיבורי הסדרה – הנרי, גבר קרח במשבר גיל 50 שחושב שיצליח להיכנס למכנסיו של הבחור הלוהט.   

פרדי נראה בהתחלה נרקסיסט קר לב, אבל לאורך הסדרה, ולא נעשה ספוילרים, מתגלה כאדם טוב לב ופגיע. ואפילו מסדר להנרי, הזקן שעוגב עליו, דייט. איך אתה רואה את הדמות?

אני חושב שהוא קצת דפוק.

בניגוד אליך?

"אלוהים, לא הייתי רוצה להגיד את זה", משיב פוקס בחיוך, "אבל בהחלט יותר דפוק ממני".

לפני שתמשיכו לקרוא אנו מוכרחים להזהיר אתכם שיש ספוילרים קלים לעלילת הסדרה (למרות שהשתדלנו להמעיט בהם ככל האפשר), כך שאם אתם אוהבים להישאר במתח אנו מציעים שתתחילו לצפות.

למה הוא דפוק?

"הוא צעיר שעבר התעללות מינית בצעירותו, הרבה יותר מוקדם ממה שצריך לצבור ניסיון כזה, על ידי המורה שלו גרגורי - מישהו מבוגר ממנו ובעמדת כוח. וכתוצאה מכך הראייה שלו כלפי סקס היא קיצונית. 

"בהתבסס על חוויית הילדות הזו, הוא רואה כמה סקס יכול להיות כלי מניפולטיבי כדי להשיג את מבוקשך. בגלל האופן שבו הוא נראה, ובגלל הדרך שבא הוא עבר התעללות מינית, הוא משתמש במיניות הן כנשק והן כמגן שלו מפני העולם. זה למעשה הקלף האחד והיחיד שיש ברשותו – לפתות אנשים, לנצל אותם ולעזוב אותם לאחר מכן. הוא התאהב בילדותו בגרגורי המורה, ואילו זה עזב אותו כי הייתה לו משפחה וכל זה, ופרדי כתוצאה מכך הרגיש נבגד לחלוטין. מאותה חוויה הוא למד שבשביל כך משמש סקס – לניצול. והוא הפך למאוד מאוד טוב בזה. ולכן כשאנשים כמו הנרי נכנסים לעולמו, פרדי רואה בהם תחילה דמות המזכירה לו את המורה שלו - גבר זקן ומגעיל שרק רוצה לנצל אותו. אבל לאחר מכן, כאשר הנרי עובר לגור עם חבורת הצעירים באותה דירה, היריבות הופעת לנוף שבו צומחת ידידות מופלאה. ולקראת סוף הסדרה מתגלה רכות במקום שאולי מעולם לא הייתה".

פרדי פוקס (צילום: ap)
פרדי | צילום: ap

אז אני מוכרח לשאול על הנחת היסוד של הסדרה – החלום של הנרי להיכנס למכנסיו של פרדי, האם הוא מצליח לשכב איתו?

"טוב", משיב פרדי וצוחק, "אתה תאלץ לראות ולגלות בעצמך. אבל ההזדמנות הזו בהחלט עשויה לצוץ".

פרדי פוקס מגיע משושלת שחקנים. הוריו הם השחקנים  אדוארד פוקס וג'ואנה דיוויד, אחותו היא השחקנית אמיליה פוקס, ואפילו דודו הוא שחקן (ג'יימס פקס), שיחד כבשו כל במה אפשרית.

היה לך בכלל סיכוי לבחור מקצוע אחר?

"אני חושב שכן, ההורים שלי היו מאוד פתוחים לתת לי את האפשרות לבחור מה אני רוצה לעשות, ומה שאני רוצה לעשות זו כמובן האופציה הנכונה בחיים, לא משנה מה היא תהיה. הם ניסו לעודד לפחות לחשוב על קריירה בתחומים אחרים".

כמו?

"ביליתי זמן במשרד הובלה ימי, וכמעט יריתי בעצמי מרוב שעמום, וכשהייתי ילד חלמתי להיות דייג. אבל כל הרעיונות הללו התפוגגו".

זה יותר פותח דלתות שכל המשפחה שלך שחקנים או יותר מלחיץ לא לאכזב אותם?

"אף פעם לא חשתי לחוץ באופן מיוחד על ידי זה, כי די מההתחלה הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות ואעשה זאת בדרך שלי. זה יהיה מאוד נאיבי לחשוב שבהתחלה שם המשפחה שלי לא פתח לי דלתות - זה השיג לי את הסוכן הראשון שלי, וזה הכניס אותי לחדרים המתאימים (אודישנים) רק כי אנשים היו סקרנים לגלות 'איך הפוקס הצעיר משחק'? אבל אותן דלתות היו נטרקות במהרה בפניי אם לא הייתי טוב, ולעולם לא נפתחות בשנית כי אנשים היו זוכרים שלא הייתי טוב, בניגוד לשחקן אנונימי שהיה יכול לנסות שוב את מזלו. כך שזה שילוב של יתרונות וחסרונות, אבל בעיקר יתרונות".

הספקת לא מעט כשחקן למרות גילך הצעיר – תיאטרון, קולנוע טלוויזיה. מה החלום שלך?

"זו שאלה ענקית. אני יודע שזה ישמע מתחמק, אבל רק להמשיך לעבוד ולעבוד ולעשות עוד תפקידים קשים ומאתגרים. פרדי בקסטר זו עליית מדרגה משמעותית מבחינת מורכבות ומה שאני יכול לקחת מדמות. הדבר הבא הוא לגלם את רומיאו על הבמה, זה סימן דרך משמעותי נוסף בקריירה, כי טרם שיחקתי במחזה שייקספירי למעט בלימודי המשחק. ואני הולך לעשות סרט עם הבמאי גיא ריצ'י שזה גם חלום שמתגשם. כך שאין לי חלום ספציפי".

אולי כי אתה מגשים אותם בזה אחר זה. כמה ראיונות כאלה כבר הענקת, זה עוד מרגש או רק עוד חלק מהעבודה שלך?

"זו שאלה טובה מאוד, עשיתי כבר כל כבר הרבה ראיונות עד היום כך שאני חושב שזה חלק מהעבודה שלי, מצד שני מעולם לא התראיינתי לכלי תקשורת בישראל כך שזה הופך את הריאיון הספציפי הזה לייחודי".

היוצר ראסל ט.דיוויד הודיע כי מלפפון לא תמשיך לעונה נוספת, למרות הצלחת הסדרה ("כשתצפה בסדרה עד הסוף תבין למה", מסביר לי פוקס), אבל עדיין לא הבהיר מה יעלה בגורלה של בננה האחות הצעירה יותר ("אם הוא יקרא לי לתפקיד, אני אקפוץ מבעד לחישוק כדי לעשות זאת").

פרדי פוקס (צילום: ap)
מנסה להיכנס לו למכנסיים. הנרי עם פרדי | צילום: ap

נאלצת להקפיד על משטר קפדני של תזונה ואימוני כושר כדי להגיע לקוביות בבטן של פרדי פוקס. ספר לנו, כל אותם אנשים של מצליחים להתמיד ולהיפטר מהכרס, איך עשית את זה?

"זה עוזר שיש לך משהו לשאוף אליו כדי להתמיד, כמו 'אני רוצה להיות בדיוק בפיגורה המתאימה לתפקיד מדהים בתכנית טלוויזיה שהרבה מאוד אנשים הולכים לצפות בה'".

ולאנשים כמוני שלא הולכים לככב בסדרת טלוויזיה, איך אנחנו אמורים למצוא מוטיבציה?

"אתה מוכרח להבין בכל יום שההתמדה הזו תשתלם והיא תגרום לך להרגיש יותר טוב, ולהיראות יותר טוב, ואם תצליח להשאיר את שני הדברים הללו בראש כשאתה מתעצל וממש לא רוצה ללכת למכון או שאתה באופן נואש רוצה לאכול ג'אנק פוד במקום מנה של ירקות מאודים ודגים, אז בסופו של דבר את תיראה מיליון דולר ותרגיש מיליון דולר. והיי, מי יודע כמה אנשים חתיכים אני אפגוש הודות לכך, אז זו יכולה להיות מוטיבציה מספיק טובה כדי להיראות כמו פרדי בקסטר".

לסיכום, בסוף הסדרה, איך נחוש כלפי פרדי?

"חלק עדיין לא יבינו אותו, לחלק הוא עדיין יישאר מסתורי, אבל אני מקווה שרבים מאוד עדיין יימשכו אליו וירגישו אליו סימפתיה. ובעיקר יבינו שיש לו עוד דרך ארוכה לצעוד בה לפני שהוא יימצא שלווה".

הסדרות "מלפפון", ו"בננה" זמינות לצפייה ב-yes Binge וישודרו החל מה-29.4,ימי רביעי ב- 22:30 ב- yes Oh