12. פריז בוערת

סרט חובה לכל מעריצי/ות "מרוץ הדראג של רופול". הסרט עוקב אחרי אנשי תרבות הנשפים של ניו יורק, על השאיפות, ההתמודדות והכאב שלהם. אם תהיתם מה זה "שייד", למה נוהגות "לשפוך את התה", או מאיפה הגיע ה"ווגינג", כל התשובות יהיו שם.

11. Tangerine

טרנסג’נדרית, שעובדת ברחובות בשולי העיר לוס אנג’לס, מחפשת את הלקוח ששבר לה את הלב. זהו סיפור על ערב חג המולד בחייהן של טרנסיות בזנות, חייהם הפרטיים של הזנאים, ועל המאבק היומיומי שלהן. שתי הדמויות הראשיות מגולמות בידי שחקניות טרנסג’נדריות. הסרט כולו צולם במצלמות שלושה אייפונים מדגם 5s, מה שנותן אווירה מעניינת ומקורית.

10. מותה וחייה של מרתה פי ג’ונסון

מרשה פי ג’ונסון היא מהאקטיביסטיות האגדיות של המאבק הלהט"בי לשוויון זכויות בארה"ב. הסרט הדוקומנטרי מסביר על ההשפעה הרבה של חייה על תנועות להט"ביות וההשראה שהפיחה ברבות. בנוסף, המסתורין סביב מותה דוחף את המספרת למצוא תשובות לשאלות שנותרו באפלה עד היום.

9. Beach Rats

נכתב ובוים מבידי אליזה היטמן, הסרט המרגש עוסק במאבק של פרנקי לצאת מחייו המוכרים בברוקלין. חייו הכפולים נעים בין בת הזוג שלו והחברים הלא בדיוק מקבלים מצד אחד, ובין וידאו צ’טים עם גברים מבוגרים מהצד השני, איתם הוא נפגש לסקס וסמים. הוא לא מגדיר את עצמו כגיי או ביסקסואל, ומתמודד עם מנה מכובדת של הומופוביה מופנמת.

8. Duck Butter

אליה שוקט ולאיה קוסטה מגלמות את נעימה וסרג’יו, זוג נשים שעייפו מעולם הדייטינג המעייף והלא מספק. הן מחליטות לבלות יחד 24 שעות בניסיון למצוא אינטימיות מסוג חדש, שתשנה את מה שהן חושבות על התאהבות ואינטימיות.

7. ספינת החלומות

החלומות האהבות ושיברון הלב של חבורת הומואים בשיט תענוגות נחשפים בסרט דוקומנטרי יפייפה. הסרט עוקב מקרוב אחרי חמישה גברים מחמש מדינות שונות, החולקים את סיפורם האישי, ומה הביא אותם לקרוז של שבעה ימים לגייז בלבד. התלבושות מהממות, הגברים גם, והסקס... מה איתו באמת?

6. הכל אודות ארמיסטד מופין

סרט דוקומנטרי על חייו של ארמיסטד מופין, שיצא מביתו הדרומי והשמרן והפך לסופר ופעיל פוליטית אהוב.

5. מרגריטה עם קש

אישה צעירה עם שיתוק מוחין עוברת מהודו לתפוח הגדול ולומדת הרבה על החיים ועל המיניות שלה. הסרט מבקש לשבח מגוון וליצור את הסביבה המכילה ביותר לטבע האנושי המשתנה, ולהציג אופני חיים של דמויות שאינן זוכות לייצוג בסרטים לעיתים קרובות.

4. אנשים אחרים

יוצר וקומיקאי צעיר נאלץ לבחון מחדש את הקריירה שלו, את מערכות היחסים ואת מקומו במשפחתו, כשהוא חוזר לבית הוריו ללוות את אמו במאבקה במחלת הסרטן. מומלץ למצוא את הזמן הנכון לספוג את הרגשות הקשים והאפלים העולים בסרט, למרות רגעים של הומור שחור, שאולי, רק מחריפים אותם.

3. שד נאה

שני נערים בפנימיה יוקרתית באירלנד נדחקים לשוליים של סביבתם ההומופובית והאובססיבית לרוגבי. ייתכן שלא היו בוחרים זה בזה לחברים, אך הם תומכים זה בזה כשהם מעמידים למבחן את העצמאות שלהם למול כבלי החברה, ועד כמה יוכלו להפר ולהמרות אותם.

2. אלכס סטריינג’לאב

קומדיה קלילה על אלכס, נער בוגר תיכון שמתכנן לאבד סוף סוף את בתוליו עם החברה שלו, אבל תועה בדרכו אחרי נער הומו ששולח אותו למסע של גילוי עצמי והתנסות. קצת דומה ל"באהבה, סיימון" רק עם יותר פעילות מינית מתועדת.

1. LOEV

חברי ילדות יוצאים למסע ומוצאים את עצמם מחטטים בניסיון העבר בלי כיוון, והקשר המתפתח ביניהם מאיים על מהלך החיים שיצרו לעצמם.