השחקן הלוהט לא היה יכול לשתוק ותופס עמדה נגד כל הלהט"בופובים שמתחו ביקורת על הנשיקה הלסבית בסרט החדש "שנות אור". אוונס אמר לאחרונה לסוכנות הידיעות רויטרס כי האנשים שמתנגדים למגוון וייצוג כוללני על המסך הקטן והגדול כאחד הם "אידיוטים" שיסיימו בסופו של דבר "בדיוק כמו הדינוזאורים", וכי אסור להתייחס לקולות רעילים שכאלה.

כפי שדיווחו בוריאטי כבר בחודש מרץ, פיקסאר החליטה להחזיר את הנשיקה הגאה לסרט, זאת בעקבות מחאה שקמה בקרב העובדים על ההחלטה לחתוך אותה. על אף הסערה הרבה שהנשיקה הזו מחוללת, היא נראית בסרט רק לרגע קצרצר במהלך רצף תמונות מהירות המתארות את חייה של הות'ורן, הנשואה לאישה. כ-12 מדינות אסרו את ההקרנה של הסרט בשטחן, ביניהן מצרים וסעודיה, זאת לאחר שדיסני סירבה לחתוך את הסצנה. 

מתוך "שנות אור" (צילום: באדיבות פורום פילם,  יח"צ)
מתוך "שנות אור" | צילום: באדיבות פורום פילם, יח"צ

"האמת היא שהאנשים האלה פשוט אידיוטים", אמר אוונס. "הסיפור האנושי הוא סיפור של התעוררות וצמיחה חברתית מתמדת וזה מה שהופך אותנו לטובים. תמיד יהיו אנשים לא מודעים שיפחדו וינסו להיצמד למה שהיה בעבר. אבל האנשים האלה ימותו כמו הדינוזאורים. המטרה היא לא להתייחס אליהם, להתקדם קדימה ולאמץ את הצמיחה שהופכת אותנו לבני אנוש". 

בעבר אמר השחקן כמה זה נפלא שחברת פיקסאר החליטה בסופו של דבר להשאיר את הנשיקה הגאה. "זה עושה אותי שמח. קשה שלא להיות מתוסכל שהנושא הזה בכלל עלה לדיון, שזה אפילו סוג של 'חדשות'", אמר. "המטרה היא להגיע לנקודה שבה זו נורמה. זה כבוד גדול להיות חלק מדבר שעושה את הצעדים אלה, אבל המטרה היא שנסתכל על הזמנים האלה בעתיד ונהיה בהלם שזה לקח לנו כל כך הרבה זמן להגיע לשם".

כריס אוונס, מתוך "קפטן אמריקה" (צילום: Paramount Pictures, צילום מסך)
כריס אוונס, מתוך "קפטן אמריקה" | צילום: Paramount Pictures, צילום מסך