בפעם הראשונה, דיסני עומדת להוציא סרט אנמציה בו יוצג, בין היתר, סיפור אהבה בין שני נערים. כבר בשנת 2021 הודיעה החברה כי קומדיית ההרפתקאות "Strange World" תהיה הפיצ'ר המצויר הבא שלה, ונראה לנו שממש ממש שווה לחכות לה. 

הסרט עוקב אחרי משפחת קלוד, שיוצאת להרפתקה "לארץ עמוקה, לא ידועה, שבה נמצאים יצורים פנטסטיים". את הסרט ידובבו ג'ייק ג'ילנהול, דניס קווייד, ג'קובי יאנג וויט וכן הכוכבת לוסי לו. בראיון שנתן הבמאי דון היל הוא רמז כי הסרט "קורץ לסרטים הקלאסיים", וכי "כל סרטי ההרפתקאות היו השראה לסרט הזה". לצד המדע הבדיוני שבסרט הוא כאמור, יעשה היסטוריה עבור קהילת הלהט"ב, שתקבל בו ייצוג משמעותי וחשוב. 

במהלך פסטיבל האנימציה שהתקיים בצרפת הציגו אולפני דיסני שלוש סצנות מתוך הסרט המדובר ואף העלו פוסט לטוויטר. באחת הסצנות שהוצגו נער ביישן נכנס עם בן זוגו הביתה, ואת אביו מקבל אותם ואומר כמה שהוא שמח להכיר את בן הזוג וכמה בנו מדבר עליו. הגולשים מיהרו להגיב: "ראיתי עכשיו את העולם המופלא והמוזר של דיסני ויהיה בו סיפור אהבה הומואי בגלוי!", כתב בהתרגשות אחד מהם. 

למרות ההתרגשות, לא מעט מקומות החליטו לצנזר את הקטעים המדוברים, ולחסום את הסרט. בין המדינות שאסרו על שידורו נמצאות ערב הסעודית, איחוד האמירויות, מצרים, אינדונזיה, מלזיה ולבנון. עם זאת, מפקית הסרט, גאלין זוסמן אמרה כי הם אינם מתכוונים לשנות דבר בסרט "ובמיוחד לא משהו חשוב כמו מערכת היחסים האוהבת הזו"

דיסני עולם מופלא  (צילום: מתוך יוטיוב)
צילום: מתוך יוטיוב