מכירת הכרטיסים לTLVFest, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה, תיפתח ממש היום. הפסטיבל יערך זו השנה ה-11 בסינמטק תל אביב, מה-29.5 עד 7.6, ויוצגו בו עשרות סרטים שעשו סיבוב במיטב הפסטיבלים הקולנועיים בעולם – ונציה, קאן, ברלין, טורנטו וסאנדנס. בין האורחים שצפויים לפקוד את רחבת הסינמטק אושר עד כה שמו של אלן קאמינג, שאתם בטח מכירים כאיליי גולד מ"האישה הטובה". נוסף על תפקידיו בקולנוע ובטלוויזיה ("אקס מן 2", "טיפול אונליין"), קאמינג הוא שחקן זוכה פרס הטוני על תפקידו כמנחה במחזמר "קברט". קאמינג גילם את התפקיד בהפקה זכורה בברודווי בשנות התשעים, וכשהמחזמר הועלה מחדש לפני שנתיים, היה ברור שאיש לא יוכל להיכנס לנעליו, והוא חזר לסיבוב נוסף בתפקיד, כשלצידו הופיעו, בין השאר, סיינה מילר, מישל וויליאמס ואמה סטון.

אם אתם כבר לא יכולים להכיל את ההתרגשות, ומתכננים לחכות לקאמינג עם פרחים ושלט בשדה התעופה, אולי תתעניינו באירוע חשיפת התוכניה, שיערך הערב, ויכלול גם הקרנת בכורה ל"ויוה", סרטו של הבמאי פדי ברת'נך, שנבחר לייצג את אירלנד בטקס האוסקר השנה. במהלך עשרת ימי הפסטיבל, יוקרנו סרטים רבים שלא מתוכננת להם הפצה רחבה בישראל, והפסטיבל עשוי להיות ההזדמנות היחידה לראות אותם על מסך גדול. בפסטיבל ייערכו גם מספר תחרויות ליצירה מקומית – תחרות התסריט הקצר, שהזוכה בה יזכה בפרס של 150,000 ש"ח באדיבות קרן גשר, תחרות פיצ'ינג לסרטים עלילתיים ותיעודיים, ותחרות סרטים ישראליים קצרים.

הטריילר ל"ויוה":

"מגזין הקולנוע המוביל בעולם,  Indiewire, בחר בנו בשנתיים האחרונות לאחד מעשרת הפסטיבלים הלהט"בים המובילים בעולם", אמר יאיר הוכנר, המנהל הכללי והאמנותי של הפסטיבל. "זהו תואר שאנחנו בהחלט מתכוונים לדאוג לשימורו. הפסטיבל מציע תכנית עשירה לקהל המבקרים תוך שאיפה להעצמת הסובלנות והפלורליזם בחברה הישראלית על שלל גווניה".

למידע נוסף והזמנת כרטיסים בקרו באתר הפסטיבל.