לא בכל יום דמות איקונית יוצאת מהארון, למרות שבשנה האחרונה נדמה שזה קורה לעיתים תכופות יותר. אם בחודש שעבר כל ישראל עמדה דום לכבוד היציאה של שרית חדד מהארון, השבוע כל העולם נשאב לפסטיבל היציאה מהארון של דמות משמעותית קצת פחות (מבחינתנו) - סופרמן. 

כפי שדיווחנו כבר בסוף אוגוסט, בגיליון הקומיקס הבא של חברת DC, "סופרמן", שיצא לאור בתחילת נובמבר, גיבור העל הגדול מכולם עומד לצאת מהארון כביסקסואל, ברומן עם דמות עיתונאי בשם ג'יי נקמורה. לא מדובר בסופרמן הקלאסי שכולם מכירים, משום שאת תואר סופרמן הרשמי מחזיק כעת ג'ון קנט, בנם של קלארק קנט, סופרמן המקורי, ואהובתו העיתונאית לויס ליין.

רבים בירכו את ההכרזה הרשמית, זאת למרות שהסיפור דלף עוד לפני כן אחרי שעובד ממורמר שפוטר מ-DC חשף את הסוד, אבל זה לא מנע מהרשת, כהרגלה, לעשות לא מעט רעש ולחגוג את המאורע (או להתמרמר עליו, אם אתה הומופוב בייסיק). 

"סופרמן אוהב את לויס ליין. נקודה", כתבה וונדי רוג'רס, סנטורית מניו ג'רזי. "הוליווד מנסה להפוך את סופרמן להומו, והוא לא". בציוץ המקורי, רוג'רס כתבה את שמה של לויס ליין עם לא מעט שגיאות, התעלמה לחלוטין מהעובדה שהייתה לו עוד אהובה אחת לפחות, שסופרמן הנוכחי הוא בכלל בנה של ליין וגם מהעובדה שהוא ביסקסואל, ולא גיי. 

אחד שדווקא השתמש במונחים הנכונים, אבל הגיב בצורה דרמטית ושמרנית אף יותר, היה המועמד לסנאט ג'וש מנדל, תומך נלהב של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, שכתב: "ספרי קומיקס ביסקסואליים עבור ילדים. הם מנסים, תרתי משמע, להרוס את אמריקה".

"למה הם מנסים להפוך גיבורי על למיניים?", שאל ריימונד ארויו, שהתארח בתוכנית בפוקס ניוז והגיב לידיעה. "הם צריכים לתפוס את הרעים, לא מחלות מין", עקץ והתעלם מכך שגיבורי על סטרייטים שוכבים אחד עם השני על ימין ועל שמאל כבר שנים – כפי שתעיד קאטוומן, בעקבות מעלליה עם באטמן). 

בתגובה למבול ההומופובי הזה, כתב אחד: "אני כאן בשביל הכאוס ההומואי!". אחרת כתבה, בסרקזם מובהק: "זה אינו הסופרמן שלי! הסופרמן שלי אוכל כוס ומזיין בנות. הוא לא מוצץ זין. זאת אשמתו של ג'ו ביידן".

גם בארץ התגובות לא איחרו להגיע. האקטיביסט הגאה רועי נוימן ביקש לעדכן את סופרמן שהוא רווק; הקומיקאי דור צח כתב ש"סופרמן החדש בי אבל כולם בטוחים שהוא הומו, לא מאמין שמחיקה ביסית חזקה יותר מפאקינג סופרמן". לנו פה במאקו גאווה אין מה להוסיף, מלבד לומר - ברוך הבא, חביבי. רק תבקש, ונלמד אותך באהבה איך מתחזקים חשבון גריינדר יעיל, אתה גם ככה יכול להגיע לאירופה בכמה דקות.