דניאל ניומן (29), כוכב "המתים המהלכים" הביסקסואל, פרסם בטוויטר וידאו בו הוא מציג את הגוף שלו, שכבר לא שרירי וחטוב כמו שהיה פעם, בתגובה להאשמות שהופנו כלפיו על "צביעות". הביקורת הגיעה אחרי שנכח במסיבה בה כל המשתתפים היו לבנים, חטובים ושריריים, וזאת מיד אחרי שפרסם פוסט שקורא לעוקבים שלו לשים לב למגוון האתני של חבריהם.

ניומן הוא דובר נלהב של מחאת Black Lives Matter ונכח במספר רב של הפגנות. הוא ניצל את הבמה שיש לו בטוויטר והציע ל-910 אלף העוקבים שלו לבחון עד כמה הסביבה הקרובה שלהם מגוונת. "אם יש בכם עומק, ה"קליקה" או ה"שבט" שלכם לא ייראו כמוכם", אמר אז, "כדאי לכם לעצום עיניים ולחפש אנשים עם אותם מטרות ותחומי עניין, ולא עם אותו גוף, צבע, מבנה, אתניות, מין ומיניות. #מגוון". 

View this post on Instagram

A post shared by DANIEL NEWMAN (@danielnewman_) on

אבל כמה שעות אחרי המסר המעצים, ניומן פרסם תמונה שלו מבלה עם חברים במסיבת יום הולדת, כשכולם, בלי יוצא מן הכלל, הם גברים לבנים, חלקים, רזים, חטובים ושריריים. מבלי להתייחס לעובדה שהתמונות צולמו בזמן מגפה ואיש מהמצולמים לא עטה מסכה או הקפיד על ריחוק חברתי, הרשת החברתית החליטה לא לסלוח ומגיבים רבים העמידו את הכוכב על מקומו. 

ניומן הפנים את המסר, הסיר את התמונה המדוברת והעלה במקומה סרטון בו הוא מציג כרס קטנטנה, קמטים ומפרצים בשיער. "כמה שעות אחרי שהעלתי את הפוסט על מגוון חברתי, חבר הזמין אותי למסיבת יום הולדת ולא ידעתי מי יהיה הקהל באירוע", אמר, "כולם חטובים, כולם ספורטאים, אז גם אני צחקתי על הנושא, אבל כנראה שהבאתי את זה על עצמי". 

"אני אוהב את הגוף שלי ואני מראה לכם את זה בגלל שאנחנו עסוקים כתרבות בשיימינג של הגוף ותחושת חוסר ביטחון", המשיך, "אבל לאנשים שבאמת נפגעו מזה אני רוצה לומר - תאהבו את עצמכם. כל כך חשוב שנאהב את הגוף שלנו בדיוק כמו שהוא: שחורים, לבנים, סופר לבנים, לבקנים, סטרייטים והומואים. באמת התכוונתי לזה כשדיברתי על מגוון חברתי ועל להיות עצמכם. עברתי בריונות כל חיי, במיוחד כשרציתי לדגמן ולשחק. אמרו לי שג'ינג'ים הם מכוערים ושזה בחיים לא יצליח, אתה שמן מדי, אתה רזה מדי. אני מאושר, ואני רוצה שאתם תהיו מאושרים ותחגגו את המגוון והשוויון של כולם. אני תמיד אאמין בזה"