בראיון לכבוד השקת הסרט החדש בסדרת ג'יימס בונד, "אין זמן למות", אמר השחקן בן ווישאו (40) שהוא היה שמח מאוד אם השחקן שיחליף את דניאל קרייג, שזהו סרטו האחרון בנעליו של הסוכן החשאי, יהיה הומו. את הדברים אמר ווישאו כשברקע דיון ער סביב זהות השחקן שיחליף את קרייג, לצד קולות הקוראים לאישה ראשונה בתפקיד או שחקן הומו, בלי קשר לזהות המינית של בונד עצמו.

ווישאו, המגלם את דמותו של Q, ראש חטיבת המחקר והפיתוח הבדיונית של שירות הביטחון החשאי הבריטי, מאז "סקייפול" שיצא בשנת 2012, נשאל בראיון אם ירצה לראות שחקן בריטי מחוץ לארון נבחר לתפקיד הסטרייטי ומה תהיה המשמעות של הדבר, והוא ענה כי מבחינתו זה יהיה סמל ל"התקדמות אמיתית". 

"אלוהים, אתם יכולים לדמיין דבר כזה?", אמר ווישאו . "זה יהיה מאוד יוצא דופן ואני אשמח לראות את זה קורה. אני מאמין שאנחנו צריכים לעבוד על זה שכל אחד, לא משנה מה המיניות שלו, יוכל לשחק כל דמות, במיוחד כזאת. זאת תהיה קדמה אמיתית, הרבה דברים השתנו בחמש-שש השנים האחרונות, אבל נחכה ונראה בדיוק איפה אנחנו עומדים". 

דניאל קרייג, "לא זמן למות" (צילום: יח"צ באדיבות פורום פילם)
דניאל קרייג, "לא זמן למות" | צילום: יח"צ באדיבות פורום פילם

כשנשאל איזה שחקנים גייז יוכלו לגלם את דמותו של בונד הסטרייט, עלו שמותיהם של כוכב "היפה והחיה" לוק אוונס וכוכב "ברידג'רטון" ג'ונתן ביילי. "אין הרבה שחקנים בריטים הומואים מחוץ לארון", הוא ציין. "שניהם יכולים לגלם את התפקיד והם נראים אידיאליים לתפקיד. הם שניהם שחקנים נפלאים, אבל אני תוהה אם מישהו מהם היה מעוניין בזה, בגלל שלא מדובר רק בדרישות התפקיד עצמו. יש כאן דרישה להיות בונד ברחבי העולם יחוד עם כל מה שזה מסמל. זה משנה את החיים שלך". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Luke Evans (@thereallukeevans)

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by JONATHAN BAILEY (@jbayleaf)

אבל מה לגבי ווישאו עצמו, שיצא מהארון ב-2014 וכבר יודע דבר אחד או שניים על עולמו של בונד? לדבריו, הוא לא קורץ מהחומרים שמרכיבים את הסוכן החשאי המפורסם בעולם ולא היה לוקח את התפקיד אם היה מוצע לו. 

"אני מאוד שמח להיות Q. זה מאוד חשוב שיש מנעד רחב של זהויות גבריות", הסביר. "לא כולנו חייבים להיות הטייפ של בונד. עם זאת, אולי עכשיו הדמות של בונד פתוחה יותר לרעיונות חדשים, אולי עכשיו אפשר להגדיר אותה בצורה קצת אחרת. אני מאוד נרגש לגלות מה יקרה בפעם הבאה, בהנחה שקרו הרבה דברים מאז צילמו את הסרט לפני שנתיים".