נטפליקס הוציאה טריילר רשמי לסרטו החדש של המפיק והתסריטאי ריאן מרפי, "נערים בחבורה" ("The Boys In The Band"), שיעלה בסוף החודש לצפייה בפלטפורמת הסטרימינג. "נערים בחבורה" נכתב על ידי מארט קראולי ועלה לראשונה בברודווי ב-1968, שנה לפני שפרצו מהומות סטונוול ובתקופה בה היה כדאי להצניע או להתכחש לנטייה המינית.

המחזה היה אמור לרוץ באופן זמני וניסיוני בלבד, אבל ההצלחה הייתה כל כך גדולה שהוא הפך עם השנים לאחד ממחזות אוף ברודווי שרצו הכי הרבה זמן בהיסטוריה. הוא גם היה בין המחזות הראשונים שהציגו על הבמה גברים הומואים, מנה שהפך אותו לאבן דרך ביצירה הקווירית. 

כרזת הסרט "נערים בחבורה", 1970 (צילום: National General Pictures, Getty Images)
צילום: National General Pictures, Getty Images

העלילה סובבת סביב קבוצת חברים הומואים המתכנסת למסיבת יום הולדת של אחד מהם בניו יורק של 1968. מה שמתחיל כערב של שתייה וצחוקים מקבל תפנית דרמטית, אחרי שאל המקום מגיע בהפתעה השותף לשעבר מהקולג' של מארח המסיבה. חברי הקבוצה מתמודדים עם רגשות מודחקים ואהבות ישנות, ומאתגרים אחד את השני להתקשר לגבר מהעבר כדי להתוודות על האהבה שהסתירו. 

ב-1970 צולם העיבוד הקולנועי הראשון של המחזה, בו השתתפו חברי הקאסט המקורי, ועכשיו זה קורה שוב - 50 שנה אחרי. ב-2018, המפיק והתסריטאי ריאן מרפי עיבד את המחזה מחדש לגרסה במתית שזכתה בפרס טוני, ועכשיו כל צוות השחקנים התאחד שוב לצילומי הגרסה הקולנועית, אותה ביים ג'ו מנטלו. הפעם, בניגוד לסיבוב הקודם, כל תשעת חברי הקאסט הם הומואים מוצהרים: בריאן האצ'יסון, ג'ים פרסונס, זאקרי קווינטו, מאט בומר, אנדרו רנלס, טאק ווטקינס, מייקל בנג'מין וושינגטון, רובין דה חסוס וצ'ארלי קארבר. 

צוות "נערים בחבורה" מקבל את פרס גלובוס הזהב (צילום: Theo Wargo, Getty Images)
צילום: Theo Wargo, Getty Images

על אף שהבטיח להישאר נאמן כמה שרק אפשר לגרסה המקורית, מרפי ערך מספר שינויים קלים והוסיף קטעים נוספים למחזה כדי להפוך אותו לנגיש ורלוונטי גם בימינו. לא פעם הופנתה ביקורת כלפי גרסתו של מרפי, בה החליט להשאיר אמירות שנויות במחלוקת המכילות הפנמה של הומופוביה ושנאה עצמית, אבל הוא הצדיק את בחירתו בכך שטען שאלו חלקים בלתי נפרדים מההיסטוריה הלהט"בית , והם מהווים גם בימים אלו נושא שחשוב לדון בו. 

זו לא הפעם הראשונה שמרפי מעבד מחזה לסרט קולנוע. ב-2014 הוא הפך את "הלב הרגיל", מחזה משנת 1985 העוסק במשבר מגפת האיידס בניו יורק בתחילת שנות השמונים, לסרט קולנוע שזכה בשישה פרסים, ביניהם גם פרס גלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר. 

חברי הקאסט המקורי של "נערים בחבורה"  (צילום: Cinema Center Films, Getty Images)
חברי הקאסט המקורי של "נערים בחבורה" | צילום: Cinema Center Films, Getty Images