תוכנית הריאליטי "Rupaul's Drag Race" ("המירוץ לדראג של רופול") לא מפסיקה לשבור שיאים מאז עלתה לראשונה למסכים ב-2009. שם המותג הפך כבר לקאלט בכל רחבי העולם ולאחרונה הוא מתחזק עוד יותר בזכות גרסאות מקומיות של התחרות שעלו גם בבריטניה, תאילנד והולנד. ההצלחה הייתה כל כך גדולה, שמוקדם יותר השנה עלה מופע לייב של כוכבות התוכנית בווגאס, למרות שבימים אלו הוא בהפסקה זמנית בשל התפשטות מגפת הקורונה.

אבל עכשיו מגיעות חדשות היסטריות בנוגע לעתיד התוכנית, אחרי ששתי דמויות בולטות שעזרו להביא את תחרות הדראג להצלחה עולמית, רומזים על שינויים מהותיים בפורמט בעונות העתידיות. 

רופול אנדרה צ'ארלס (צילום: Ethan Miller, GettyImages)
רופול אנדרה צ'ארלס | צילום: Ethan Miller, GettyImages

המפיקים פנטון ביילי ורנדי ברבטו, שותפים בחברת World of Wonder שמפיקה את התוכנית, סיפרו בראיון למגזין Digital Spy על הכיוונים החדשים שהם היו רוצים לראות בתחרות. כשהמראיין דיוויד אופי שאל ישירות אם הם מתכוונים לשלב דראג קינגס או יותר מלכות טרנסיות, התשובה שלהם הייתה מאוד נלהבת. "כן. המנטרה של התחרות היא 'כריזמה, ייחודיות, תעוזה וכישרון' וזה לא שולל אף אחד", אמר ביילי. בנוסף לתקווה שלהם לעונות יותר מגוונות מבחינת הליהוק, הצמד גילה שיש עוד כמה מדינות ברחבי העולם המתעניינות בגרסאות מקומיות של התוכנית. 

בעונות האחרונות התוכנית הייתה חשופה לביקורת רבה, זאת מכיוון שהמנחה רופול רמז כי טרנסג'נדריות לא צריכות להשתתף בתוכנית. הוא התנצל מאז על האמירות ואף כלל בתוכנית אמניות דראג טרנסיות, שהראשונה שבהן הייתה פפרמינט בעונה התשיעית. 

פנטון ביילי ורנדי ברבטו (צילום: Jesse Grant, GettyImages)
פנטון ביילי ורנדי ברבטו | צילום: Jesse Grant, GettyImages