דראג נינג'ה: עם כל הכבוד לשמות הגדולים שהופיעו אתמול (מוצ"ש) בנינג'ה ישראל ועוד יעלו ביום רביעי הקרוב (אחרי החדשות, קשת 12), אין ספק שהכוכב האמיתי היה דולב רז (30). מלכת הדראג הראשונה שעלתה על המסלול הישראלי, דולי פופ, נתנה ביצוע מטורף ומרשים על המסלול, שלצערנו נגמר בבריכה עם כתף פרוקה אחרי ניסיון לתפוס את הרשת.

"הייתה ממש דרמה", משתף דולב ביום שאחרי, "התרגשתי מאוד והייתי לחוץ, הגוף שלי כבר היה סחוט ועייף. כשהצלחתי לתפוס את הקונוסים אמרתי לעצמי 'כל הכבוד', אבל היה חסר לי עוד פוש אחד קטן והייתי תופס את הרשת וגם לוחץ על הבאזר. נפלתי למים עם חיוך ובגלל האדרנלין לא הרגשתי כאב, אבל הרגשתי שמשהו לא בסדר, משהו יצא. שמתי את היד על שפת הבריכה ואמרתי 'תקשיבו, אני לא יכול לצאת, נראה לי שפרקתי את הכתף'. הצוות נכנס והוציא אותי, ההפקה ליוותה איתי באופן מדהים בבית החולים והחזירו לי את הכתף למקום. לא פשוט".

היום מצבו כבר טוב יותר, הוא ממשיך לעשות פיזיותרפיה ארבע פעמים בשבוע ומטפל בעצמו פעמיים ביום, אבל לרגע לא נותן למה שקרה לעצור אותו. "אני מכין את עצמי לעונה הבאה, זה ריגוש שאין אחר לו". נראה שגם דולי תומכת ברעיון אחרי שראתה את המסלול שלו: "היא הייתה מאוד גאה. גם במחנה אימונים היא דחפה. נראה לי שהיא מבסוטה מצד אחד, ומצד שני אומרת 'יאללה, תתכונן לשנה הבאה כי אני את שלי לא עשיתי'".

View this post on Instagram

A post shared by Dolly Pop - דולי פופ (@the.dollypop) on

איזה תגובות קיבלת אחרי?
"וואו, לא נרדמתי עד 4:00 לפנות בוקר וקמתי כבר ב-6:00 מההתרגשות. קיבלתי מיליון הודעות מחברים ברשתות החברתיות גם של דולי וגם של דולב, חברים מהצבא, מהתיכון, אפילו המורה שלי מהתיכון שלחה לי הודעה. אנשים כתבו לי שנתתי להם השראה, שאני אמיץ ואיזה יופי שיש מישהו שמראה שאפשר לעשות הכל, ללכת עם האמת שלך ולשים פס על כולם. זה פשוט ממיס, איך אפשר לישון אחרי זה?".

היו גם תגובות פחות חיוביות?
"האמת שלא. אני מוכן לזה כבר, אני מקבל תגובות כאלה ואחרות מילדים בטיק טוק נגיד, אבל יש לי עור של פיל לדברים האלה. אני צוחק איתם ולא מגיב לזה. חיכיתי להכיל דברים כאלה - ושום דבר. אבל אולי זה עוד מוקדם מדי לדעת, אני מקווה שאצליח לסובב את זה".

>> עוד על "נינג'ה ישראל 2021" בפייסבוק ובאינסטגרם

"יש אנשים שחושבים שנינג'ה זה לא בשביל הקהילה הגאה"

בבקרים, דולב הוא ראש צוות פיתוח בחברת פנגו, מגדיר את עצמו כחנון חובב פלייסטיישן, קומיקס, מנגה ואנימה. החלום להגיע לנינג'ה מתבשל אצלו כבר כמה שנים מאז שראה את התוכנית האמריקאית, וכשפנו אליו הוא חשב לעצמו "מה כבר יכול להיות רע בזה". ככל שהאודישנים התקרבו, הוא התחיל להבין במה זה כרוך, ולקח לעצמו את אדם ברוטמן, אחד מאגדות הנינג'ה ישראליות, כמאמן צמוד. למרות שהסגר הקשה על האימונים, ברוטמן לא הפסיק לדחוף אותו, "בלעדיו אני לא יודע איפה הייתי מסיים", הודה דולב.

בהתחלה הוא רצה לעלות על המסלול בתור דולי אבל מבחינה בטיחותית זה לא התאפשר. וכמובן שמעבר לעניין הזה, גם חבל על כל האיפור המושלם שימרח אם ייפול למים. "יש משפט אחד שאדם כל הזמן אמר לי: 'אז אל תיפול'. ניסיתי".

מאיפה הגיעה המחשבה להגיע לתוכנית בתור מלכת דראג?
"אני רוצה להעביר מסר, גם להיות מלכת הדראג הראשונה שעולה על מסלול הנינג'ה וגם להראות למדינת ישראל שאפשר להיות אדם מאוד ורסטילי - ראש צוות פיתוח חננה וגם לעשות דראג. הרבה אנשים חושבים שמסלול הנינג'ה הוא לא בשביל הקהילה הגאה, שזה נחשב ספורט של סטרייטים ובאמת רוב הסביבה כזאת. רציתי להראות שגם גייז ומלכת דראג יכולים. תעשה מה שאתה רוצה לעשות, תהיה מי שאתה רוצה להיות ואל תכנס לכל הקטגוריות והדעות הקדומות".

אתה חושב שזה ייתן את הדרייב ליותר אנשים מהקהילה להגיע לנינג'ה?
"אני חושב שזה יכול לפתוח את הדלת להרבה מאוד אנשים מהקהילה, גם אם זה לא בשביל להראות לעולם ולמדינה, אלא לעצמם - שהם יכולים לעשות את זה. ילד בן 14 אמר לי שזה מדהים מה שאני עושה, שהוא רוצה לצאת מהארון ולא יודע איך לעשות את זה. אני רוצה לגעת באנשים ומבחינתי אני עשיתי את שלי, זה בדיוק מה שרציתי - לגרום לך להבין שזה בסדר לצאת מהארון ואם העולם התקדם לזה אז אין סיבה שאתה לא".

View this post on Instagram

A post shared by Dolev Raz (@dolevraz42) on

לפני קצת יותר משנתיים, דולב חגג את יום הולדתו בתחרות ליפסינק עם חבריו אחרי שעות של צפייה ב"המרוץ לדראג של רופול", ושם נולדה דולי פופ. האירוע המצומצם הזה הפך למסורת גם בשנה שאחרי, עד שהפך לליין אמיתי. מלכת הדראג אריקה ג'נדריקה היסטריקה מיס אמריקה הייתה בין הראשונות שזיהתה את הפוטנציאל של דולי, והציעה לה להופיע אצלה. "היא סוג של אחות גדולה/אמא דראג בשבילי", מספר דולב בהתרגשות, "היא שאלה אותי אם אני רוצה לבוא להופיע אצלה, ומה אני אגיד לה לא? משם זה התגלגל. אמרתי לעצמי שאעשה את זה פעם בחודש, מפה לשם זה הפך לחמש פעמים בחודש. נהניתי מכל רגע".

ומה קורה עם הליין שלך עכשיו בתקופת הקורונה?
"כרגע הליין מוקפא בעצב רב, אין הופעות בחוץ בכלל. הייתה תקופה של הופעות מצומצמות מול 10-20 אנשים, אבל הרגשתי שזה קצת מפספס את כל השואו וקצת מוזיל אותו, אז העדפתי להקפיא. אבל דולי לא נחה לרגע. התקופה של הקורונה עשתה באמת את השינוי הגדול לדולי, לפני היא הייתה מאוד פמיניסטית עם ורוד, נוצצים וכאלה, ועכשיו היא גיבורת על/חייזר אפל שזה באמת תופס יותר את הזהות שלי כדולב הגיק. עכשיו האיפור קצת שונה והתלבושות הן יותר קומיקסיות, המעצבת שלי פחות התחברה אבל הסברתי שדולי הוורודה עם הנצנצים כבר לא קיימת. אנחנו כבר מתחילים לתכנן את התלבושות להופעות שאחרי הקורונה".