השחקן דארן כריס, שהתפרסם בעיקר בזכות התפקיד של הנער הגאה בליין בסדרה המוזיקלית "Glee", אמר כבר לפני מספר שנים כי הוא לעולם לא יגלם שוב תפקידים של הומואים, אבל עכשיו הוא מגלה כמה התפקיד שהביא לו תהילה ופרסום הצליח גם לגרום לו ללא מעט כאב ראש. 

כריס (34) כיכב ב"גלי" משנת 2010 עד 2015 וניהל רומן טלוויזיוני פורץ דרך עם השחקן כריס קולפר, שגילם את דמותו של קורט בסדרה. הוא גם זכה בהמשך הדרך בפרס האמי על התפקיד בעונה השנייה של "סיפור פשע אמריקאי", אז גילם את דמותו של אנדרו קונאנן, הרוצח של ורסאצ'ה. 

אבל מסתבר שעבור כריס, הטרוסקסואל בחיים האמיתיים, הפריצה עם שני תפקידים של גברים הומואים עשתה לו לא מעט צרות, בעיקר משום שצופים רבים תקפו אותו בגלל זה. "בוא רק נגיד שדיברו אלי כמו לחרא", הוא אמר  בבוטות בראיון ל"דה אינדיפנדנט". "לא משנה מה אני אגיד, גם אם זה יהיה מאוד הוגן ודיפלומטי, אני אכנס לאותו בלגן שתמיד נכנסתי אליו, כי חמלה לא נמצאת בימים אלה באופנה. אז אני לא יודע מה להגיד. זה נשמע כאילו יש לי משהו שערורייתי להגיד, אבל דווקא לא". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Darren Criss (@darrencriss)

 

כריס, שחטף בתחילת הדרך ביקורת על כך שגילם תפקידים של גייז עד שהחליט כי יפסיק לעשות זאת, החליט בראיון האחרון לומר בדיוק מה דעתו בנושא. "יש כל כך הרבה שחקנים סטרייטים שמגלמים תפקידים קווירים או שחקנים קווירים שמגלמים תפקידים של סטרייטים, ואם הם עושים עבודה טובה אז אנחנו לא מדברים על זה", אמר. "אבל אם הם עושים עבודה לא טובה אנחנו מתחילים להאשים אותם שזה בגלל שהם לא קווירים או לא סטרייטים, לא בגלל שהם פשוט לא היו האנשים הנכונים לתפקיד". 

עם זאת, כריס סיפר שהוא זכה גם ללא מעט שבחים ואהבה על התפקידים ההם, גם מצד חברי וחברות הקהילה הגאה. "יש הרבה צופים להט"ב, בעיקר המבוגרים יותר, שאמרו לי כמה הרומן הטלוויזיוני הזה היה חשוב עבורם", נזכר והוסיף: "הם סיפרו שהם לא זכו לראות דברים כאלה בטלוויזיה כשהם היו צעירים ואני תמיד הזכרתי להם שגם אני, גבר סטרייט, לא ראיתי דברים כאלה. למרות שאני לא להט"ב, גדלתי בסן פרנסיסקו של שנות התשעים ואלו האנשים שעוררו את המודעות התרבותית שלי, אז זה גם היה משמעותי מאוד עבורי". 

אבל כאמור, בהמשך דרכו כריס הודיע שיפסיק לקחת על עצמו תפקידים של הומואים, ובמהלך נאום הזכייה שלו בטקס פרסי האמי הוא פנה לתעשייה ההוליוודית ועודד מפיקים ובמאים ללהק יותר שחקנים קווירים לתפקידים קווירים.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Darren Criss (@darrencriss)