לא חסרים שחקנים להט"ב, אבל אין הרבה כוכבי קולנוע גדולים שחיים בגאווה מחוץ לארון. אחד הבולטים שהם הוא לוק אוונס בן ה-43, שמוכר בעיקר בזכות התפקידים שלו בסרטים "היפה והחיה" ו"דרקולה", וגם בזכות כמה תמונות פפראצי נאות במיוחד שלו בחופי ים אקזוטיים, לרוב בבגדי ים מינימלים. 

כמו כל יוצר ושחקן על הקשת הלהט"בית, גם אוונס נדרש להביע עמדה בנוגע לאחת השאלות הבוערות בתוך התעשייה ההוליוודית: האם תפקידים של דמויות להט"ביות חייבים להינתן לשחקנים להט"ב? התשובה של אוונס מפתיעה למדי - לא. 

השאלה לאוונס הגיעה בעקבות דבריו של התסריטאי והבמאי ראסל טי. דיוויס ("הכי גאים שיש", "החטא"), שאמר כי בעיניו רק הומואים צריכים לגלם הומואים. "אני לא בטוח לגבי זה", אמר בתגובה אוונס, אבל סייג: "שחקנים הומואים פספסו המון תפקידים של הומואים, בוודאי, וראסל דיבר על כך בצורה מאוד חזקה ואני בהחלט חושב שדברים צריכים להשתנות". 

"אבל", הוסיף אוונס, "אם הומואים היו מגלמים רק הומואים וגברים סטרייטים היו רק מגלמים תפקידים של סטרייטים, לא הייתה לי קריירה. הייתי מקבל רק שני תפקידים מתוך 36 התפקידים שיצא לי לגלם, או כמה שזה לא יהיה". כאמור, אוונס גילם לא מעט דמויות סטרייטיות בחייו, ולדבריו אין סיבה שהנטייה המינית שלו תמנע ממנו להמשיך ולגלם ואתם. למה שזה לא היה המצב לכיוון ההפוך? 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Luke Evans (@thereallukeevans)

יחד עם זאת, כדאי להזכיר שבהוליווד דמויות גאות מגולמות כמעט תמיד על ידי שחקנים סטרייטים. יותר מכך, כמעט בכל שנה שחקן או שחקנית כלשהם מועמדים ואף זכו באוסקר על תפקיד להט"בי. הפעם האחרונה שבה שחקן מחוץ לארון היה מועמד לאוסקר על דמות להט"בית שגילם הייתה ב-1999, אז איאן מקלן היה מועמד על תפקידו ב"אלים ומפלצות". ובכל זאת, אוונס מתעקש: "העבודה צריכה ללכת לאדם הנכון. כישרון, יכולת, קצת מזל ותזמון. זאת אמורה להיות הסיבה שבגללה אתה מקבל תפקיד. לא אף סיבה אחרת". 

בניגוד לשחקנים רבים אחרים, אוונס מעולם לא הרגיש צורך לחיות בארון. לטענתו, הוא חי מחוצה לו מאז שעבר ללונדון והחל לעבוד באופן מקצועי כשחקן בשנות ההתבגרות שלו. רק כשהחל לקבל תשומת לב תקשורתית, הוא הרגיש את הצורך לצאת מהארון שוב. פעם אחת, אוונס הביא ידידה טובה כבת לוויה לאחת הבכורות שהשתתף בהן, ולכן הצהובון ה-Daily Mail הניח שמדובר בבת זוגו וכתב ש"הדברים מתחילים להיות רציניים" ביניהם. חלק טענו שאותה ידידה מסייעת לו להעמיד פנים שהוא למעשה סטרייט. כיום, אוונס נזכר בסיפור הזה, וצוחק.