כוכב הפופ הקנדי שון מנדס נמצא בימים אלה במקום ממש טוב. הוא נהנה מהצלחה בינלאומית, מתחזק זוגיות מתוקשרת ואוהבת עם הזמרת קמילה קבלו וגם עושה טיזינג למעריצים ורומז שבקרוב ג'סטין ביבר והוא הקליטו דואטאבל למרות כל הטוב הזה, נראה שיש פרט אחד שלא מספיק להטריד ולהציק לו - השמועות האינסופיות על הנטייה המינית שלו. 

הספקולציות סביב הנטייה המינית של מנדס מלוות אותו מאז תחילת דרכו וזאת לא הפעם הראשונה שהוא מתייחס אליהן. ב-2018 הוא הודה בראיון לרולינג סטון שהוא "מרגיש מחויב לשכנע" אנשים שהוא סטרייט ולאחרונה סיפר בראיון לגרדיאן כי השמועות העקשניות גרמו לו לתחושות ייאוש קשות. "הדרישה שאני אצא מהארון גרמה לי להתייאש בגלל שזה דבר מגוחך", הוא אמר. "התעצבנתי בגלל שאני מכיר להט"בים שעדיין לא יצאו מהארון ואני מכיר את הסבל שהם חוו בעקבות זאת". 

שון מנדס (צילום: David Livingston, GettyImages)
שון מנדס | צילום: David Livingston, GettyImages

אבל אתמול, בזמן שהתארח בפודקאסט "כורסת המומחה" בהנחיית דקס שפרד, הוא צלל עמוק יותר לתסכול שליווה לאורך שנות ההתבגרות שלו. "היית במצב קשה", אמר לו הנמחה, "היו מלא שמועות על כך שאתה הומו וזה שם אותך במצב בלתי אפשרי, כי אם אתה רוצה להצהיר 'אני לא הומו', יש לזה טון קצת הומופובי ואני בטוח שאתה לא הומופוב. זאת מלכודת". 

"זה היה מאוד מתסכל", ענה מנדס, "היו כמה אנשים מאוד קרובים אלי שהם גייז ובארון והרגשתי כעס אמיתי עבורם, זה טריקי. רציתי להגיד 'אני לא הומו, אבל זה בסדר אם הייתי, גם אין משהו רע בלהיות הומו, אבל אני לא'. אתה לא כל כך יודע איך להגיב לסיטואציה כזאת". 

קמילה קביו, שון מנדס (צילום: מעמוד היוטיוב של MTV)
שון מנדס וקמילה קביו | צילום: מעמוד היוטיוב של MTV

"הבנתי שאנחנו צריכים להפסיק להיות מומחים ופוליטיקאים בנוגע לזה, במיוחד בתור מוזיקאי מפורסם", מנדס המשיך וסיפר איך השמועות השפיעו על הדרך בה הוא תופס את הגבריות שלו. "אני צריך להיות ממש דפוק להגיד את כל הדברים הלא נכונים, ואז להתנצל, להגיד את הדבר הנכון ולהתבלבל איך צריך לענות כשמישהו אומר שאני הומו. כולם אומרים שאני הומו מאז גיל 15 ואני לא. מה זה אומר? תמיד היה לי עניין עם איך שהקול שלי נשמע או איך שאני יושב, אני תמיד משלב רגליים ויושב באופן נשי יותר. סבלתי מהעניין הזה. בסופו של דבר זה הפך להיות משהו שרק רציתי להיות ממש פתוח וכנה לגביו".

המנחה שפרד, שהקשיב למנדס, ניסה להסביר מדוע השמועות עליו לא נרגעו מעולם: "בדרך כלל אם יש גבר יפה ואין לו חברה כל הזמן אז אנשים מתחילים לתהות מה קורה כאן. או, וזו אולי נקודת התורפה שלך - אם ההתנהגות שלך לא גברית וסטרייטית מספיק". ההשערה של שפרד זרקה את מנדס בחזרה לילדות: "היו לי רק בנות דודות, לא גדלתי להתאבק. גדלתי וקלעו לי את השיער בערב ראש השנה האזרחית. זה פשוט תלוי בצורה בה גדלתם, בחייכם ובסביבה שלכם".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Armchair Expert Podcast (@armchairexppod)