כוכב הסרט "ג'ונו" והסדרה "אקדמיית המטרייה" בנטפליקס, השחקן הקנדי אליוט פייג', הפתיע את כל העולם אמש (שלישי), אחרי שגילה בפוסט מרגש שהעלה לרשת החברתית אינסטגרם כי הוא טרנסג'נדר. פייג', שהיה מוכר עד אתמול כאלן פייג', יצא מהארון לראשונה כלסבית ב-2014, אבל עכשיו חשף את הזהות והשם החדשים שלו. 

בפוסט העוצמתי והאמיץ סיפר פייג' גם על החששות הכבדים מפני הפולשנות לחיים הפרטיים, השנאה, הבדיחות והאלימות שעלולות לצוץ בעקבות ההודעה, אבל הפוסט המרגש דווקא זימן אליו אהבה בכמות גבוהה וגרם לרשת לגעוש. נכון לעכשיו, פחות מ-24 שעות אחרי הפרסום, זכה הפוסט ליותר מ-2.3 מיליון לייקים וכמעט 100 אלף תגובות. בין המגיבים המפורסמים שהשתוללו על מקלדת האימוג'ים: מיילי סיירוס ("אליוט שולט!"), נטלי פורטמן, אמריקה פררה, בר רפאלי השאירה שתי תגובות ורובי רוז, הדוגמנית האוסטרלית, פיזרה אהבה והוסיפה "אהבה, אוהבת אותך" ומלכות הדראג ג'וג'ו בי ובן דה לה קרם חלקו לבבות. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by @elliotpage

גם חברות הענק לא הצליחו להישאר אדישות להצהרה המפתיעה והביעו את האהבה והתמיכה שלהן לשחקן. נטפליקס הצרפתית שלחה לבבות וגם הספרדית לא ויתרה על נוכחות ("הולה אליוט"). MTV הרימה ("כל כך גאים") וחברת העוגיות אוראו, שיצאה לאחרונה עם קמפיין גאה ומרגש במיוחד שלחה את תמיכתה. הליגה נגד השמצה בארצות הברית GLAAD לא פספסה את ההזדמנות לחזק ואפילו חברת אינסטגרם בעצמה השאירה מסר: "הלו אליוט ותודה שהשתמשת בקול שלך ושיתפת את הסיפור שלך". 

"מעולם לא פגשתי את אליוט פייג', למרות שהייתי באירועים ונופפתי בביישנות לעברו", כתב שופט המירוץ לדראג של רופול, רוס מת'יוס. "אני מעריץ ענק מאז ג'ונו ובחיים האמיתיים אני עצבני סביב אנשים שאני מעריץ, אז פשוט נהניתי מהעבודה שלו מרחוק. בפעם הבאה אני לא רק אומר היי, אני אומר תודה". 

"שולחת לך את כל האהבה ותומכת באליוט!", כתבה כוכבת "דם אמיתי" אנה פקווין. "ורק כדי לחסוך קצת זמן לכל השונאים / הומופובים / טרנספובים - אתם יכולים ללכת להז***ן. אליוט הוא לוחם ואוצר של בן אנוש". 

"אליוט פייג' הוא מנהיג, מגדלור של תקווה לאינספור טרנסג'נדרים וא-בינאריים. אנחנו אסירי תודה", צייצה בטוויטר פעילת זכויות הטרנס הוותיקה, שרלוט קלימר. האקטיביסטית הטרנסית ראקל וויליס לא פספסה את ההזדמנות להרים: "הלב שלך תמיד היה גדול והשתמשת בפלטפורמה שלך כדי להראות נוכחות במהלך שנים. תודה על מתנת האמת שלך".

גם בחשבון האינסטגרם של הסדרה "אקדמיית המטריה" הביעו גאווה בכוכב שלהם, אבל את התגובה המרגשת ביותר כתבה אשתו של פייג', הכוריאוגרפית המפורסמת אמה פורטנר: "אני כל כך גאה באליוט פייג'. טרנסג'נדרים, קווירים וא בינאריים הם מתנה לעולם הזה. אני מבקשת סבלנות, אבל בעיקר שתצטרפו אלי לתמיכה נלהבת בקהילה הטרנסג'נדרית בכל יום ויום. קיומו של אליוט הוא מתנה בפני עצמה. תאיר מתוק. כל כך אוהבת אותך".

עוד חדשה משמחת באותו נושא היא שעד כה, אתרים רבים מכל רחבי העולם, ביניהם גם ויקיפדיה, נטפליקס, IMDB, הספיקו לעדכן את הערכים העוסקים בשחקן ולשנות את השם ולשון הפנייה אליו מנקבה לזכר. אולי זו התחלה של שינוי תפיסתי אמיתי, אבל בעיקר - אלו החדשות הכי משמחות שהיו לנו עד כה בשנת 2020. אז תהיו גאים במי שאתם, סבבה? 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Emma Portner (@emmaportner)