סרט האנימציה החדש של דיסני ופיקסאר, "אלמנטלי", הוא לא היצירה המוצלחת ביותר של האולפנים. למעשה, שלושה ימים בלבד אחרי שיצא לאקרנים הוא כבר שבר את השיר והוכתר כסרט עם הפתיחה הגרועה ביותר של פיקסאר והביקורות, אם נהיה עדינים, פושרות במקרה הטוב. 

אבל למרות הכישלון בקופות והטענות לחוסר מקוריות, "אלמנטלי" כן הצליח להביא משהו חדש לשולחן: דמות א-בינארית ראשונה, שעוררה באופן צפוי אהדה רבה מצידה של הקהילה הגאה וזעם רב מכיוונם של להט"בופובים ברשתות. 

עלילת הסרט מתרחשת בעיר בה כל ארבעת היסודות, אש, אוויר, מים ואדמה, חיים ביחד. הסיפור עוקב אחרי אהבתם של אמבר (אש) ווייד (אוויר), שמגלים שיש להם הרבה יותר במשותף ממה שהם חשבו. בשנים האחרונות אנחנו עדים למאמצים של דיסני ופיקסאר ליצור סרטים עם דמויות מגוונות יותר, אבל "אלמנטלי" לקחה את זה צעד אחד קדימה, עם דמותה הא-בינארית של "לייק ריפל" (מים), אותה מדובב.ת קאי האוזר, שחקנ.ית א-בינארי.ת.

סרט האנימציה החדשה מצליח להפגיש בין ייצוג להט"בי אותנטי להומור, עטוף בסיפור מרגש על משפחה והגירה, והאוזר חגג.ה את צאת הסרט החדש בטוויטר, מה שהוביל ללא מעט תגובות - רעות וטובות כאחד. "יצא לי לגלם את הדמות הא-בינארית הראשונה של פיקסאר - הכירו את לייק", כתב.ה האוזר בטוויטר וקיבל.ה בתגובה לא מעט אהבה. 

"זה מדהים ומעורר השראה", "לא היה לי מושג לי מושג שלייק היא דמות א-בינארית, כל כך מגניב" וגם "הסרטים של פיקסאר תמיד גרמו לי להרגיש נעים וחמים", היו חלק מהתגובות האוהדות, אם כי חלק מהתומכים הביעו אכזבה מכך שדמותה של לייק שולית מדי: "בכנות, זה מרגיש כאילו דיסני דוחקת את הקהילה הגאה לדמויות שאפשר לחתוך מהסרט בשביל מדינות המתנגדות ללהט"ב". 

האוזר לא התעלמ.ה מהביקורת והשיב.ה: "אני מבינה את התחושה הזאת. כל כך קשה להתייחס אלינו בתקשורת כמשהו לא פוליטי. אבל עבורי, זה היה כבוד להשמיע את קולה של דמות א-בינארית בסרט כל כך גדול. אני מחשיב את זה כניצחון עבורי". 

עבור האוזר מדובר בניצחון, אבל עבור דיסני ופיקסאר מדובר בכישלון מהדהד. יחד עם הכישלון המהדהד בקופות, גולשים וגולשות רבים גודשים את הרשתות החברתיות עם הודעות שנאה על הסרט, חלקן אף מופנות ישירות להאוזר. "לסרט האחרון של דיסני ופיקסאר יש דמות א-בינארית שמשתמשת בלשון הפנייה They ויש לה חברה", כתב אחד הגולשים. "הם פשוט לא יכולים להפסיק לדחוף את זה לילדים לגרון. כמו כן, נראה כי האנימטורים עישנו קראק כשהם עיצבו את זה". מגיב אחד מלא שנאה כתב: "לפעילים בדיסני לא אכפת אם החברה תפסיד כסף. הם הצהירו במפורש על כוונתם להכניס את זה לכל סרט. יש לתבוע את צוות ההנהלה על הפרת חובת הנאמנות שלהם".