העונה ה-14 של תוכנית הריאליטי הפופולרית "המירוץ לדראג של רופול" תעלה מחר (שלישי) לשידור בארצות הברית. כמו כל פתיחת עונה, גם הפעם נכיר את 14 מלכות הדראג ההיסטריות שיאבקו זו בזו על הכתר ועל פרס כספי בסך 100 אלף דולר, אלא שהפעם אחת המתמודדות היא לא בדיוק כמו שאר המלכות. 

בפעם הראשונה, אל חדר העבודה של רופול תכנס מלכת דראג שבכלל לא מזדהה כחלק מקהילת הלהט"ב - מאדי מורפוזיס, אותה מגלם מתחת לכל האיפור, הלבוש והפאות גבר סטרייט. אנחנו חוזרים: גבר סטרייט. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Maddy Morphosis (@maddymorphosis)

עד לא מזמן, רק גברים הומואים הורשו להתמודד בתוכנית, אבל ככל שהזמן עבר המלכה האם רופול הרחיבה את התפיסה שלה לגבי מי יכול לעשות דראג. לדוגמה, בעונה השלישית של הגרסה הבריטית, שהסתיימה לא מזמן, כיכבה ויקטוריה סקון, אישה סיסג'נדרית לסבית, ובעונה הראשונה כיכבה מלכת הדראג "סקרדי קאט", אותה גילם גבר ביסקסואל, שגם תחזק זוגיות עם אישה במהלך הצילומים.

יותר מזה, את עונת האולסטארס האחרונה ששודרה בארצות הברית כבשה קיילי סוניק לאב, שהייתה המתמודדת הטרנסג'נדרית הראשונה שמנצחת בתוכנית. בשנה שלפני כן, התוכנית קיבלה בברכה את גוטמילק, מלכת דראג אותה מגלם גבר טרנסג'נדר, ואחת המתמודדות האהובות של התוכנית. ועכשיו, מצטרפת אל מאות מלכות הדראג הקוויריות שהופיעו בתוכנית המצליחה גם מלכה סטרייטית מארקנסו, שמגדירה את עצמה כ"מלכת קומדיה". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Maddy Morphosis (@maddymorphosis)

אבל לא כולם היו מאושרים מהחדשות, ויש מעריצים שהביעו עמדה כי מדובר בצעד שגוי: "דמיינו לעצמכם שאתם מלכת דראג וזה היה המרחב הבטוח שלכם מכל הגברים הסטרייטים שגרמו לכם להרגיש שאתם לא שייכים, אבל עכשיו אתם מתחרים נגד גבר לבן וסטרייט - בתוכנית שמתרכזת בקוויריות", כתבה גולשת אחת. 

מאדי מורפוזיס, שקיבלה לא מעט תגובות הנוגעות להשתתפותה בתוכנית מאז נחשפו המתמודדות החדשות, בחרה לכתוב לעוקבים על הנושא רגע לפני עליית התוכנית. "רציתי לנצל את הרגע כדי לומר כמה דברים על עצמי, התוכנית והתגובות על כך", כתבה מורפוזיס. "נכנסתי לסצנה קצת אחרי התיכון, בגלל שזה היה מרחב בטוח עבורי לחקור את הזהות המגדרית שלי. האנשים שפגשתי והחוויות שעברתי עזרו לי להבין יותר את המיניות שלי ואיפה אני משתלבת בהכל. דראג לא היה משהו ששקלתי בהתחלה, זה היה פשוט משהו שקרה והתאהבתי בזה". 

מורפוזיס הוסיפה שלפי דעתה, הקונספט של "גבריות" מול "נשיות" הוא קונספט מומצא, שרק מזין ומחזק את המעגל של גבריות רעילה. "לא באתי כדי להעביר מסר שגם סטרייטים יכולים לעשות דראג", המשיכה. "ולכל מי שחושב שאני מייצגת קבוצה בלי ייצוג, אני מעריכה אתכם, אבל גברים סטרייטים הם לא קבוצה נרדפת ואיש לא מדיר אותם מסצנת הדראג. תמיד התקבלתי בברכה, בניגוד לאמנים אחרים מהקהילה הגאה. אני חושבת שהדבר הכי טוב בליהוק שלי הוא שזה מעורר שיח חשוב על ייצוג בתרבות הדראג. אני מקווה שזה יוביל לעוד קבוצות שוליים לקבל ייצוג". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Maddy Morphosis (@maddymorphosis)