אז חשבתי לצאת למסיבת גייז. לפני קצת יותר משנה חדלתי לגמרי מלעשן טבק. בשילוב עם הקורונה הי"ד ושינויי הגיל זה הפך לסערה המושלמת, שבסופה מצאתי את עצמי צפה לי עם חגורה מפוארת של שומן בטני. הפרסומים של המסיבות הביטו עלי מהמסך בזלזול, בזמן שניסיתי נואשות וללא הצלחה לדחוס את עצמי בבגדים שלי מלפני שנתיים בלבד. למסיבה בסוף הלכתי, אבל קשה להגיד שנהנתי באמת. 

לא משנה לאן אנחנו מסתכלים מאיימים עלינו מודלים בלתי מושגים של יופי ומשיכה. הם נמצאים בכל פרסום מסחרי, ממשלתי או חברתי - ואנחנו תמיד נרגיש לא מספיק; לא מספיק רזים, לא מספיק צעירים, לא מספיק עשירים, מתוחים, חלקים, זוהרים. הדימוי שלנו בעיני עצמנו נשחק לאיטו ובאמת ששום דבר טוב לא יוצא מזה.

קהילת הדובים עושה איפון של ג'ודו למסלול הזה, והופכת את הבושה לגאווה. בבירות העולם נבחרים מדי שנה "מר דוב" מקומי במעין פסטיבל תחרות יופי, ברחבי האוקיינוסים נערכים קרוזים של נופש לדובים ובמקסיקו יש אפילו ריזורט המיועד לדובים ומעריציהם. אצלנו, ממש כאן בתל אביב, יתקיים זו השנה השנייה סוף שבוע גאוות הדובים (3-5.11) בשיתוף עם עיריית תל אביב והליינים של המסיבות הגאות. 

יצירה של האמן חן טובי (צילום: חן טובי)
יצירה של האמן חן טובי | צילום: חן טובי

במהלך פיקניק הדובים שיתקיים ביום שישי (4.11) בשעות הצהריים (12:00) במרכז הגאה בשרונה, תתארח במרכז גלריה PAN לאמנות הומוסקסואלית (אותה אני אוצר) עם תערוכת "BODY IMAGE" בהפקת האמן הישראלי דרור אמסלם, המבקשת להדהד את המסרים והערכים של קהילת הדובים במגוון רחב של סוגי מדיה. 

בתערוכה החינמית יהיה ניתן לצפות, בין היתר, בצילומים יפהפיים של הצלם זוכה הפרסים ליאור חורש (עדות מקומית 2020, תרבות ואורבניזם) ושל הצלמים איגור זייגר ודרור אמסלם. תמצאו גם את סרטו הדוקומנטרי הקצר של זהר קניאל על תחרות "מר עור 2007" בברלין, המשלבת ראיונות מרתקים עם כוכבי פורנו והזוכה המאושר. גם האמן והאדריכל טייל טבת, שסיים זה מכבר תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב, יציג דיוקן עצמי בשמן. 

יצירה של אורי הפנר (צילום: אורי הפנר)
יצירה של אורי הפנר | צילום: אורי הפנר

אחד האמנים הבולטים שיציגו בתערוכה הוא אורי הפנר, מעצב אופנה שיוצר בזמנו הפנוי אמנות ססגונית ותל אביבית מובהקת, אותה הוא מדפיס על פרספקס. ועבור התערוכה הוא יצר במיוחד שתי יצירות אמנות מהפנטות, שאף מעטרות את חלק מפרסומי התערוכה.

גם זוג האמנים הקווירים גרייף לאזיץ' (מיכלה סנטומארקו האיטלקי ואלכסנדר מיאטקביץ' הסרבי), שחיים בברלין ומייצרים אמנות קווירית בועטת, יגיעו לתערוכה עם היצירה "Dickversity", אותה יצרו כחלק מסדרה על צעצועים למבוגרים המבקשת להציג בצורה הומוריסטית את המגוון הרחב שיש בקהילה שלנו. לטענתם, אמנות לא צריכה להיות כל כך רצינית והומור מותיר חותם עמוק ויכול להיות בסיס לשינוי. 

התערוכה תוצג עד יום ראשון, ה-4.12 במרכז הגאה, מתחם שרונה, רחוב אלוף אלברט מנדלר 8, ת"א
לאתר הגלריה

Dickversity (צילום: Greif Lazic)
Dickversity | צילום: Greif Lazic