"יש לי חולשה כזאת לבחור מה שקשה, מלכת הסטרייטיות - מכורה לזה", שרה לישי סלמאן בתחילת השיר החדש שלה, "חולשה כזאת", אותו השיקה בתחילת החודש יחד עם קליפ מושקע לכבוד אירועי הגאווה. 

השיר, שזכה עד כה ל-100 אלף צפיות ביוטיוב, מביא את סיפורה של אישה לסבית, שמנהלת שוב ושוב מערכות יחסים רומנטיות עם נשים סטרייטיות, למרות שהן גורמות לה ללא מעט כאב לב. מהצד השני, השיר מביא גם את נקודת המבט של האישה סטרייטית, שחוששת להתמסר לאישה אחרת בגלל הפחד מתגובות הסביבה. "היו לי חששות לגבי התגובות לשיר שאפילו שקלתי לא להוציא אותו, אבל כשנטעלי וולנסקי (מהליין 'שפגאט בנות') שמעה את השיר ובחרה בי להופיע בבמה הכי גדולה של תל אביב זה נתן לי ביטחון לא לפחד". 

מדובר באחת היצירות היותר קוויריות ובועטות של סלמאן, שיוצרת תוכן כבר שנים רבות וצברה מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, אך רק בשנה שעברה העזה לראשונה לעסוק ביצירה גאה, כשחשפה זוגיות מתעללת עם אישה בשיר "מגיע לי יותר". עכשיו חזרה עם סינגל בועט וקצבי, לעיתים לא קל להאזנה, שחושף את החיבה שלה "להפיל סטרייטיות", כדבריה בשיר. 

"הייתה לי תקופה בחיים שנמשכתי רק לסטרייטיות", מספרת סלמאן בשיחה עם mako. "יש מלא אדרנלין כשאת הבחורה הראשונה של סטרייטית. חשוב להגיד ש'להפיל סטרייטית' זה לא אומר שאת מכריחה מישהי לעשות משהו שהיא לא רוצה, להפך, זה אומר שאת הראשונה שהצליחה לגרום לה להוציא החוצה משהו שהיא רצתה, אבל פחדה ממנו או התביישה בו. שהצלחת לגרום לה להיות מי שהיא באמת". 

אבל למרות שהצלחת לגרום לה להבין דבר או שניים על עצמה, לקראת סוף השיר היא לא מתמסרת עד הסוף ואומרת "אם היית גבר הייתי מתחתנת רק איתך". 
"זה משפט קבוע שנשים סטרייטיות אומרות, ומהניסיון שלי, כשהן חוות אישה אחרת לראשונה קל להן להסביר את זה לעצמן, אבל קשה ומפחיד להן להסביר את זה לסביבה. זה מצחיק אותי כל פעם מחדש, כי המשמעות היא שאת נמשכת אלי, אנחנו החברות הכי טובות, את רואה את עצמך איתי לכל החיים ויש בינינו אהבה עצומה, אבל בגלל שאני לא גבר נורא קשה לך להסביר את זה לסביבה. אז אם את 'סטרייטית' וקוראת את זה, תני לעצמך, לנשמה ולגוף שלך ליהנות בלי לחשוב איך להסביר את זה. תחיו איך שאתן רוצות, וברגע שתהיו שלמות עם עצמכן אני מבטיחה שגם הסביבה תקבל". 

עבור סלמאן, יצירה גאה שכזאת היא ניצחון גדול, זאת משום שבעבר נמנעה ממנה האפשרות לעשות זאת על ידי האדם שניהל אותה, כך היא חשפה בסרטון טיקטוק חדש שפורסם כחלק מקמפיין של הרשת החברתית עם האגודה למען הלהט"ב וחוש"ן. במסגרת הקמפיין, כוכבי רשת ואושיות להט"ב חולקים מקרי אלימות, אפליה והדרה אותם חוו בחייהם, דרך שירו האהוב והמוכר של עברי לידר "מישהו פעם". 

@l.e.e.s.h.a.y #duet with @האגודה למען הלהט״ב  #מישהופעם   מישהי פעם ניצחה ככה:) #גאווה2023 ♬ מישהו פעם

"מישהו פעם הפחיד אותי ככה / ואמר לי ש'לסבית לא תצליח בחיים'", נשמעת לישי שרה בסרטון. "אז הקשבתי לו ו… / לא הבנתי שככה / החיים לא חיים, כי אני לא אני. / אז מישהי פעם צחקה עליו ככה, וכתבה לה שירים על נשים עם נשים. ומאז היא עולה, לא עוצרת, לא נחה. היא שלמה עם עצמה, היא ניצחה את החיים". 

אבל מאז הימים בהם נאסר עליה לצאת מהארון יצאה סלמאן לדרך עצמאית והחלה ליצור תוכן מקורי בעצמה שמייצג אותה בצורה הטובה ביותר. עם השיר "חולשה כזאת" היא הופיעה ביום שישי האחרון מול 60 אלף אנשים במסיבת הגאווה המרכזית של עיריית תל אביב שהתקיימה בגני יהושע, וקטע קצר מתוך ההופעה עלה לעמוד הטיקטוק שלה וגרר תגובות זועמות מחלק מהגולשים, זאת משום שהיא נראית מבצעת לפני העלייה לבמה קריאת "שמע ישראל". 

@l.e.e.s.h.a.y תודה שאתם איתי #חולשה #גאווה2023 #מיוזיקטוק  #מישהופעם ♬ חולשה כזאת

"ה' ירחם על עם ישראל לאן הגענו", "מה את עושה שמע ישראל והולכת להופיע במקום כזה, יא אהבלה", “יש להגביר את האלימות כלפי הקהילה באופן חד וברור", "חולים קשה", "זאת מחלה תקראי בדת שלך" וגם "תפסיקו לנסות לגרום לכולם להיות ככה" היו חלק מהתגובות שליוו את הסרטונים האחרונים של סלמאן, אבל היא לא מתרגשת כל כך מהומופוביה. 

"שמע ישראל ונשמת כל חי הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלי", מבהירה סלמאן. "כן, אני אישה שאוהבת נשים וגם מאמינה בהשם ומודה לו על שברא אותי כך. קראתי גם את התגובות הכי קשות וצר לי שהמשפחה שלי צריכה לקרוא את זה. אני לא מנסה לשנות אנשים, את האנרגיות שלי אני אבזבז על עצמי. אני חיה בשלום ואהבה עם עצמי והם חיים עם שנאה וכעס, רק הם סובלים מזה. השם לא הומופוב או חשוך - אותם אנשים הם כאלה". 

תגובות רעות אף פעם לא נוגעות או פוגעות בך? 
"תגובות רעות תמיד יהיו לצערי הרב, אבל מה שחשוב הוא איזה מקום אנחנו נותנים להן בחיים שלנו. אני מאמינה שיש שני דברים בחיים שגורמים לאדם להשתפר - הוכחה והערכה. תגובות טובות שוות להערכה כי הן גורמות לי לרצות להשתפר ולרצות עוד, ותגובות רעות אני משווה להוכחה, כי מי שמגיב תגובה רעה, הכי רעה שיכולה להיות, זה אומר שהוא רוצה שאני אוכיח לו שהוא טועה. כאן אני רוצה להראות לעוקבים שלי שאסור לוותר. הרבה לא האמינו ועדיין לא מאמינים בדרך שלי כיוצרת וזמרת גאה, אבל עבורי הצלחה זה לא צפיות או כסף - זה לשנות לאנשים את החיים ולהגיד את האמת שלי, גם אם לאחרים היא הכי מכוערת שיכולה להיות. כל יום מחדש אני ממשיכה הלאה, לא משנה כמה רגליים שמים לי - זאת הצלחה".