כל מי שכבר הספיק לצפות בסדרת הדרמה התקופתית הגאה "שותפים למסע" יודע טוב מאוד שהשחקן הבריטי ג'ונתן ביילי, המגלם את דמותו של טים בסדרה, הרוויח את פרס המבקרים בו זכה הלילה (ראשון) בטקס שהתקיים בסנטה מוניקה ביושר. 

מאז הושקה הסדרה בסוף אוקטובר זכו ביילי ומאט בומר, המגלם לצידו את דמותו של הוק, למחמאות רבות מצד הצופים והמבקרים על התפקידים המצוינים והכימיה הנפלאה בין השניים. הסדרה עוקבת אחר סיפור אהבתם של טים והוק, שמתחיל בשנות ה-50 ונמשך כמה עשורים, בתקופות האפלות ביותר בהיסטוריה עבור אנשים להט"ב - החל רדיפת ההומואים בתקופת מקארתי ועד מגיפת האיידס בשנות ה-80. 

זה היה רק עניין של זמן עד שאחד מהם יניף פסלון מוזהב, וכעת כשהדבר סוף סוף קרה ביילי דאג לנצל היטב את הבמה כדי להעביר מסר חשוב לכל הצופים ולהעצים את הקהילה הגאה על כל דורותיה. ביילי בן ה-35 עלה לבמה לאחר ההכרזה על זכייתו בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר והודה לשותפו לדרך בומר ויוצר הסדרה רון ניסוואנר, ולאחר מכן ביילי הנרגש הקדיש את הפרס לקהילה הגאה. 

"עבור אנשים רבים זה חינוך, אבל עבורנו זו אמת חיונית", אמר ביילי כשהוא קורא פתק שכתב מבעוד מועד בידיים רועדות. "הסדרה הזו היא תזכורת נחוצה לכך שלהט"ב תמיד היו קיימים - בעיקר נסתרים". ביילי המשיך והודה לדורות הקודמים של להט"ב, שנאבקו על זכותם לאהוב. "הם תמיד נלחמו על חיים קלים יותר לדורות הבאים, אז אני מודה לאלה שבאו לפני, שיצרו עולם שבו אני יכול לעמוד כאן היום ולזכות בפרס על שסיפרתי את הסיפור שלהם. דמותו של טים תישאר איתי לנצח, והיא מלמדת את הצופים לומר לאנשים המיוחדים בחיינו שאנחנו אוהבים אותם לפני שיהיה מאוחר מדי". 

אם זה לא היה מספיק מרגש, ביילי הודה גם למשפחתו, ובמיוחד לסבתא שלו בת ה-93, שלקחה אותו לראשונה לתיאטרון כשהיה בן חמש, נתנה לו ייעוד בחייו ואף צפתה בסדרה עליה זכה בפרס, למרות סצנות הסקס הרבות שהוא חולק עם בומר. "אני כל כך גאה בך. אני מביא לך את הפרס הזה עם כוס תה ביום שלישי". 

ג'ונתן ביילי ומאט בומר, טקס פרסי המבקרים  (צילום: Kevin Winter/Getty Images for Critics Choice Association, GettyImages)
ג'ונתן ביילי ומאט בומר, טקס פרסי המבקרים | צילום: Kevin Winter/Getty Images for Critics Choice Association, GettyImages

כשמוזיקה החלה להתנגן ברגע כסימן לכך שהוא צריך לסיים את הנאום, ביילי הוסיף במהירות מסר מרגש אחד אחרון: "למשפחת 'שותפים למסע', לכל האנשים שאיבדו את חייהם ואהבותיהם בשנות ה-80 וה-90, ולכל אדם להט"ב שחי בקהילה צרת אופקים - זה בשבילכם".

ביילי, שסיפר בעבר שהתחיל לדבר על כך שהוא הומו כבר בגיל 11, מבקש להקדיש את הקריירה שלו לספר סיפורים גאים, דבר שהוא מצליח לעשות בהצלחה מרובה מאז התפרסם בזכות תפקיד מופלא בסדרה "ברידג'רטון". בראיון שהעניק לאחרונה למקומון הלונדוני The Standard הוא סיפר איך גבר זר איים על חייו בגלל נטייתו המינית, בזמן שביקר בבית קפה בוושינגטון. 

"יש לי חברים ואבטחה, אבל יש כל כך הרבה אנשים שאין להם את זה", הוא אמר כשנזכר בתקרית המבהילה. "הם מוקפים בשנאה הזאת כל יום. אם זה מה שילדים מוקפים בו כל היום, הם לא יוכלו לגדול בשום צורה. וזה לא רק סיפור אמריקאי, זה בינלאומי. זה מפחיד שזו המציאות - חייהם של אנשים ממש בסכנה". 

"שותפים למסע" (צילום: באדיבות HOT ו-yes, יחסי ציבור)
מתוך "שותפים למסע" | צילום: באדיבות HOT ו-yes, יחסי ציבור