ככה בדיוק ממנפים תביעה משפטית: הראפר הגאה ליל נאס X ומי שעושה לו את יחסי הציבור צריכים לקבל פרס, כי הם איכשהו הצליחו להפוך את הבעיות המשפטיות שלו לדרך מצוינת לקידום עצמי. 

למי שלא זוכר, מוקדם יותר השנה שחרר הראפר את הלהיט "Montero", ויחד איתו קליפ שנוי במחלוקת שעשה הרבה רעש, בו הוא רוקד את כל הדרך לגיהנום על עמוד, ואז מעניק באהבה לשטן בכבודו ובעצמו ריקוד פרטי וסקסי. 

עם הקליפ, השיקו ליל נאס וקולקטיב האמנות הניו-יורקי MSCH מהדורה מוגבלת של נעליים שקיבלו את הכינוי "נעלי השטן". הפריט, שהתבסס על אחד העיצובים הפופולרים של חברת "נייק", שילב בעיצוב פנטגרם ולכאורה גם טיפה של דם אנושי בסוליה. ליל נאס והקולקטיב הודיעו שימכרו 666 זוגות כאלה, אבל אז חברת "נייק" עצרה את המסיבה,הגישה תביעה והובילה את MSCH לקרוא לריקול על כל הפריטים.

ליל נאז X
ליל נאס X עם נעלי השטן
הדרמה הזאת דעכה בחודשים האחרונים, אבל אז ליל נאס התחיל להציף מחדש את הסיפור וצייץ מספר פעמים בטוויטר על כך שבקרוב מצפה לו "דיון בבית המשפט". בטיקטוק הוא פרסם סרטון שלו רוקד ובוכה, לצד הכיתוב "כשיש לך דיון בבית המשפט ביום שני על נעלי השטן ויש מצב שתלך לכלא, אבל המנהלים שלך אומרים לך להמשיך לפרסם סרטונים בטיקטוק". אחר כך הוא פרסם מם של גבר לובש חולצת מיניונים ומכנסיים של בוב ספוג לצד הכיתוב "מנסה להחליט מה ללבוש לדיון ביום שני על נעלי השטן". 

ואז יום שני הגיע והמעריצים גילו שכל הדרמה היא בעצם הטרלה מתוכננת וחכמה במיוחד של הראפר, ולמעשה, "הדיון בבית המשפט" הוא סרטון בן שתי דקות המקדם את הסינגל החדש של ליל נאס, "Industry Baby", שיצא לאוויר העולם ביום שישי הקרוב (ה-23 ביולי). 

ליל נאס מגלם את כל הדמויות בסרטון המצחיק. הוא משחק את עצמו על דוכן הנאשמים, את עורך הדין ההומופוב של נייק, את אחד מחברי המושבעים המזועזע ואפילו את השופט חסר הרחמים. "גבירותי ורבותי חברי המושבעים", אומר עורך הדין בסרטון. "אנחנו מדברים כאן על הרבה יותר מנעליים. מר נאס X - האם אתה הומו?". "איך זה בדיוק קשור לנעליים", עונה לו בחזרה ליל נאס. "תן לי לנסח מחדש את השאלה", משיב עורך הדין, "האם אמא שלך יודעת שאתה הומו?". 

בסוף הסרטון ליל נאס נשלח לחמש שנות מאסר בכלא "מונטרו", אז עולות כתוביות שמכריזות על השיר החדש, בו משתתף הראפר ג'ק הארלו והפיקו קניה ווסט וטייק אה דייטריפ. אנחנו כבר התחלנו לספור את השעות לאחור.