השחקנית זוכת האוסקר קייט וינסלט סיפרה במהלך ראיון ל-The Sunday Times שהיא מכירה כמה שחקנים הוליוודים מפורסמים, שהחליטו לשמור בסוד את הנטייה המינית שלהם, זאת משום שהם מפחדים להישאר בלי עבודה אם יצאו מהארון. 

וינסלט טענה כי יש "לפחות ארבעה שחקנים" שלא מוכנים לצאת מהארון כי הם חוששים שלא ילהקו אותם לתפקידים "הטרוסקסואלים" אם ידעו על הנטייה המינית שלהם. "אני לא יכולה לספר לכם כמה שחקנים צעירים אני מכירה, חלקם מוכרים מאוד, שאמרו לי ישירות שהם מפחדים שהנטייה המינית שלהם תתגלה, ושזה יכשיל אותם להיות מלוהקים לתפקידים 'סטרייטים'", אמרה וינסלט. 

עוד הוסיפה השחקנית כי יש שחקן אחד, מאוד מוכר, שקיבל הוראה מפורשת מהסוכן שלו לשמור את הנטייה המינית שלו בסוד. "הסוכן אמר לו שהוא מבין שהוא ביסקסואל, אבל שהוא לא היה מפרסם את זה", היא אמרה. "אני יכולה לחשוב על לפחות ארבעה שחקנים שמסתירים לחלוטין את הזהות המינית שלהם. זה כואב". 

קייט וינסלט, 2017 (צילום: Rich Fury/Getty Images)
קייט וינסלט | צילום: Rich Fury/Getty Images

הנושא כנראה בוער בליבה של השחקנית, שלא עצרה שם והאשימה דמויות חזקות בתעשיית הסרטים אשר גורמות לה להיות מוצפת ב"שיפוטיות, אפליה והומופוביה", כך לדבריה. בנוסף, וינסלט אף הציעה לחבריה הלהט"בים בתעשיית הסרטים להתחיל להניע תנועת מחאה בסגנון metoo.

וינסלט השתתפה לאחרונה בסרט "Ammonite", בו היא מגלמת את דמותה של מארי אנינג, פלאונטולוגית אנגלייה ואספנית וסוחרת מאובנים מפורסמת, שחיה במחצית הראשונה של המאה ה-19. בסרט, אנינג מתאהבת בשרלוט מורצ'יסון הגיאולוגית (אותה תגלם השחקנית סירשה רונאן), ווינסלט אמרה לאחרונה כי היא מקווה שסיפור האהבה הגאה הזה יעזור להביא סיפורים להט"בים רבים נוספים למיינסטרים.