לכבוד חודש הגאווה, גלריית האונליין PAN תציג תערוכה חדשה המוקדשת כולה לגוף הגברי. עבודות האמנות עוצרות הנשימה אשר יוצגו בגלריה הגאה (היחידה במזרח התיכון) נוצרו על ידי אמנים מישראל, גרמניה, בריטניה וארצות הברית, כשמקביל תתקיים תערוכת מכירה מיוחדת, הכוללת את היצירות המקוריות, במלון בראון URBAN TLV, הראשון מקולקציית רשת Brown Hotels, עד ה-20 ביולי. 

"יש לנו גלריה גאה בעיר הכי גאה במזרח התיכון, למרות שעדיין אין שוויון זכויות לקהילת הלהט"ב בישראל", אומר ארז ביאלר, הבעלים של הגלריה ואוצר התערוכה החדשה. "קידום ונורמליזציה של אמנות הומוסקסואלית, דווקא במקום שנשלט על ידי גורמים דתיים קיצוניים, יביא את השינוי שאנחנו מחפשים. יש תקווה שצעדים כאלה יביאו ימים בהם הקהילה הגאה לא נתפסת רק ככזו שמגיעה עם שק מלא בכסף". 

לצערו של ביאלר, קיומה של גלריה להט"בית לאמנות, אפילו בלב ליבה של תל אביב, היא עדיין רעיון חדשני, חלוצי ושערורייתי באווירה החברתית בישראל. "עצם הרעיון שיש גלריה כזו, במדינה דתית בה רק לאחרונה נבחרו נציגי ציבור אנטי להט"בים לכנסת, הוא פורץ דרך", אמר ביאלר. "עירום גברי, גם אם הוא בא בצורה אמנותית, הוא עדיין שנוי במחלוקת גם בתוך הקהילה הגאה". 

ביאלר טוען שגם המוזיאונים הגדולים בישראל, לצד גלריות עצמאיות קטנות, מפחדים מאוד מעיסוק בעירום גברי ומהצגה של איברי מין גבריים חשופים. "אפילו במרכז הגאה, התערוכה הנפלאה של פסטיבל 'תת תרבות', נפלו לתוך תבניתיות הטרוסקסואלית. פות מוצג באין מפריע ובולבול מאחורי פרגוד, ביצירה של דרור אמסלם, בוגר תואר שני בבצלאל. יש משהו מאוד מסרס בצנזורה הזו, אבל אנחנו כאן, כמו שתמיד היינו מאז ומתמיד". 

Honey Series (צילום: Martin Darling, Fine Art Photography)
Honey Series | צילום: Martin Darling, Fine Art Photography
חן טובי - וובוב (צילום: חן טובי, יחסי ציבור)
חן טובי - וובוב | צילום: חן טובי, יחסי ציבור

אירוע הפתיחה של התערוכה ייערך ב-24 ביוני, עם הופעת אורח מיוחדת של טנור האופרה הישראלית איתן דרורי. כל העבודות המוצגות באתר מוצעות למכירה, בגרסתן המקורית או בתור הדפס. התערוכה תיסגר ב-20 ביולי. 

לאתר התערוכה