קוראים לי אמין, אני בן 24, ערבי ישראלי והומו בארון. לאחרונה שוחחתי בגריינדר עם בחור יהודי, שסירב להכיר אותי ברגע שגילה שאני ערבי. לפני שאני מתחיל, אני יודע שחלק גדול מכם כבר אמרו לעצמם שזה לגיטימי ושזה הגיוני, ושזה נשמע מתבכיין מצידי לדבר על זה בכלל. בטח תופתעו לשמוע שזה מה שחשבתי בעצמי בהתחלה, חשבתי שזכותו של כל אדם לבחור עם מי לדבר ועם מי לא. רק שלאחר מכן חשבתי על זה לעומק, התירוץ שאותו בחור נתן שהדת שלו לא מרשה לו לצאת עם מי שאינם יהודים, נשמע לי כעוד דרך עדינה להגיד "אני לא יוצא עם ערבים". ייאמר לזכותו של אותו בחור שהוא באמת הצליח לנסח את זה בדרך שזה יישמע פחות פוגעני.

>> צפו: בובת המין הגברית הכי מציאותית שראיתם

>> הוריו זרקו אותו מהבית בגלל שהוא גיי - ותראו איפה הוא עכשיו

פעם הייתי מתרגש, נעלב ומתעצבן. לא אשקר ואגיד שזה לא מעורר בי זעם כל פעם שזה קורה, אך היום אני כבר לא נותן לזה להשפיע עליי או להוריד לי מהביטחון העצמי. גם בגלל שאני מכבד החלטות של אחרים גם כשזה לא לטובתי, וגם כי אני יודע מי אני ומה אני שווה. זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בסיטואציה כזו, היו כמה מקרים שלא רצו לדבר או להיפגש איתי בשל היותי ערבי.

צילום מסך - שיחה של אמין בגריינדר (צילום: צילום מסך גריינדר)
צילום מסך של השיחה של אמין בגריינדר | צילום: צילום מסך גריינדר
שאלתי את עצמי מלא פעמים איך זה יכול להיות שיש אנשים מהקהילה שמרשים לעצמם להפלות אחרים. הרי הם יודעים איך זה מרגיש להיות מיעוט, הם יודעים איך זה מרגיש להילחם על הקיום שלך, על הזכות והחופש שלך, אז במקום לבוא ולרמוס אחרים, הייתי מצפה מהם לגלות סולידריות וחמלה לאחר ולשונה. אני לא מחפש שיזדהו איתי, אני לא מחפש שיירחמו עליי. אני בסך הכול רוצה שלא ישללו אותי רק בגלל שאני ערבי.

פעם היה לי קשה להתמודד עם היותי ערבי והומו בארון. זה היה כבד מדי בשבילי לסחוב את כל התיק על הגב שלי, ולהסתתר מאחורי כל מיני מסכות שהם לא אני. היום כבר לא, אני לא מחוץ לארון, אבל אני גם לא מסתיר את היותי מי שאני. חלק גדול מהחברים בעבודה ובלימודים יודעים עליי, אני מקבל את עצמי איך שאני ואני שלם עם זה. אני חייב לציין שאחרי שהעליתי את התמונה לקבוצת הפייסבוק ממים של להטבפא"ק, הרבה אנשים פנו אליי, רובם רצו לעודד אותי ולהגיד לי שההתנהגות של אותו בחור לא מקובלת, ושלא מגיע לי שיתייחסו אליי ככה. היו גם אנשים שהציעו לי שניפגש ונכיר.

גיי ערבי. אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
"אני מקבל את עצמי איך שאני ואני שלם עם זה". אילוסטרציה | צילום: Shutterstock
בנוסף, אני רוצה לפנות לכל אלו שמבקשים ממני ומכל ערבי אחר להגיד תודה שאנחנו חיים פה ולא במדינת ערב אחרת, ששם היו שוחטים אותנו. תגידו, אתם רציניים? למה אתם כל הזמן חייבים לתת לי הרגשה שאני חייב לכם? שלא משנה איך אני אתנהג ומה שאני אגיד, אני עדיין מסומן כמישהו שחייב כל הזמן להודות לכם? אתם לא עושים לי טובה, זו המדינה שלי, אני אזרח בדיוק כמו כל אחד מכם, ולא, אני לא אגיד לכם תודה על זה שאני חי פה.

ועוד בקשה קטנה, כשאתם רוצים לעשות השוואה עם מדינה אחרת, בבקשה תעשו אותה עם מדינה יותר מתקדמת, על מנת שיהיה לאן לשאוף. אל תעשו את ההשוואה עם מדינה שידועה כקיצונית ופחות מפותחת בכדי לתת לי הרגשה שוואלה אתם צודקים, כי אתם לא, ממש לא. הגיע הזמן שתשקלו את המילים שלכם, הגיע הזמן שתעשו חשבון נפש עם עצמכם.

>> מהפך: ממגיש חדשות מצליח לכוכב פורנו של גייז

>> הסלבס שהתנסו מינית עם בני מינם: קרה או לא קרה?