שלום לך הרב רפי.

אני מניח שזה לא היה הערב הכי מוצלח שלך אתמול. אפשר היה לראות לאורך כל הראיון שאתה מה זה לא מבין כלום באיך להתראיין או איך לצאת משאלות קשות. זה לא שאתה לא פוליטיקאי, זאת אמירה סתמית. אתה פשוט בשלב שבו אתה מאוד חסר כישורים בעבודה שלך. לכן אמרת כל כך הרבה שטויות אצל דנה ויס, שיכול להיות שחירבת לעצמך את הקריירה במו ידיך.

אני מניח שאני נשמע מעט מתנשא. וזה לא מקרה. כשאתה רואה ראש מפלגה, שר בממשלה, נופל כמו טירון בראיון לגמרי סחי, שבו נשאלות כל השאלות שיכולת להתכונן אליהן בבית, ואתה יוצא טמבל, קשה לא להתנשא קצת. למעשה מזלך שנפלת בעניין טיפולי ההמרה, כי אחרת נתניהו היה צריך לפטר אותך על החזון המקסים של מדינת אפרטהייד שבה חיים אזרחים שאין להם זכות בחירה. מה אתה בנצי גופשטיין?  

לא במקרה מיהר ראש הממשלה לפרסם הבהרה בעניין הלהט״ב. זה לא שהוא כל כך אוהב להט״בים, הוא פשוט פוליטיקאי מיומן. והוא הבין שהדרך להעביר בשלום את שאר האמירות הבלת נסבלות שלך היא לאפשר לעולם לרעוש בעניני טיפולי ההמרה. ובצדק.  

אני רוצה להסביר לך משהו הרב רפי. או שאתה שקרן, או שאתה טיפש, או שאתה אטום באופן שהופך אותך ללא ראוי להיות אחראי על חינוך של אנשים צעירים, יותר נכון על חינוכו של אף אדם צעיר. כי אם יש לך מושג כלשהו בפסיכולוגיה מודרנית וחינוך, אתה יודע שאין מצב להפוך הומו לסטרייט או לסבית לסטרייטית.

אתה יכול לשכנע אותם להישאר בארון. אתה יכול לשכנע אותם להילחם בזה. סיכוי גדול שתגרום להם להתאבד. אם לא, אתה יכול לשכנע אותם להתחתן עם בן המין השני, לזייף הנאה, להדחיק את הרגשות האמיתיים. מה שנקרא אצלכם ״להקים משפחה נורמלית״. אבל תגיד הרב רפי, היית רוצה שהבת שלך תתחתן עם הומו ששכנעת אותו להדחיק? שכל חייה תחלוק עם גבר שלא נמשך אליה? שמקיים איתה במקרה הטוב מסגרת סבירה להולדה?

זה לא כל כך משנה מה אתה חושב. רבנים רבים במגזר שלך כבר נוהגים שנים להגיד לגברים עם "נטיות הפוכות" שאסור להם להתחתן עם אישה ולאמלל אותה. ותראה את מבול התגובות. עזוב פוליטיקאים. תראה מי תוקף אותך. צבי פישל, ראש איגוד הפסיכיאטריה בישראל, מועצת התלמידים הארצית, שלומי קסטרו מנכ״ל מועצת ארגוני הנוער, מנשה לוי, יו״ר ועד מנהלי בתי הספר העל יסודיים, ואפילו השר אמיר אוחנה שאינו ממהר לתקוף חברים בקואליציה, ובודאי לא שר קולגה.

אז מתברר שאו שלא ידעת, או שלא התענינת מספיק. בכל מקרה טיפולי המרה נהוגים עדין רק בקהילות חשוכות של אורתודוכסים או נוצרים אוונגליסטים. בשום מקום נאור בעולם לא מתעסקים יותר בחרא הזה. ולכן יש לך עכשיו שתי אפשרויות. ואני יוצא מנקודה שאתה אכן אדם ערכי, שנוער וחינוך מאוד חשובים לו.

אם באמת ביצעת טיפולי המרה עליך להתפטר מיד מתפקידך, ולהבהיר שאתה מבין שזאת היתה טעות. עליך לקחת אחריות מלאה על הנסיון שלך לבצע טיפולי המרה ולהבהיר כי הבנת, גם אם באיחור, שהדבר אינו קביל. אם אתה איש ממש ישר, הייתי מציע לך לחפש את הגברים שלהם "עזרת" ולבדוק מה מצבם היום, והאם הם השתחררו מהעצות שלך.

אם סתם התרברבת ולא באמת ביצעת טיפולי המרה בהצלחה, אז אני מציע שתצא במהירות האפשרית בהודעה מסודרת שמסבירה מדוע ואיך הובהר לך, דבר שלא ידעת קודם, שטיפולי המרה הם אסון, ופוגעים במטופלים. אם אתה אכן איש ישר, תלווה את ההודעה בהצהרה כי אתה מתפטר מתפקידך, וכך תוכיח שפיך וליבך שווים. שאתה באמת לא סתם אחד שמחפש כיסא אלא איש של ערכים ועקרונות.

>> "לרגע לא מתחרט שבחרתי להיות שחקן פורנו"

>> 20 המפורסמים שיצאו מהארון ב-2019 (עד כה)

>> פינת ליטוף: למי מהכוכבים הייתם עושים טובה?

>> חשיפה: המעסה המתחזה מרמת גן שאונס את הלקוחות

אני גם מצפה שאם תחזור בהמשך לנהל מכינה קדם צבאית, ישיבה או כל גוף חינוכי אחר, תפעל כדי לשלב בתכנית הלימודים מפגשים עם ארגוני הקהילה הגאה. יתכן שהתיקון שלך יהיה להציל את הלהטבים הצעירים של המגזר החרדלי מגורל איום. יתכן שתציל גם את הצעיר האנונימי שיגדל להיות הומו בריא וגדול בתורה ולא יהפוך לסוטה מין כמו הרב מוטי אלון. לדעתי זה תיקון יפה, הרב רפי. הדבר בידיך.