נער ערבי בן 16 נרצח
אכן, שתפו. מתוך פייסבוק
אה, אז אם רצחו נער רק בגלל שהוא הומו - הכול אצלנו בסדר. אפשר להמשיך הלאה ולאיים על ערבים בפייסבוק חופשי. למרות שבמערכת הביטחון מבהירים כי ההערכה היא שהרקע לחטיפה ולרצח של הנער מוחמד אבו-חדיר בן ה-16 הוא לאומני, זה לא הפריע לגולשים המתלהמים למצוא עוד סיבה להתלהמות -  עזבו את הרצח, הוא בכלל נראה הומו בתמונה, זה כנראה בגלל זה.

תמונה אחת שהופצה לתקשורת, ובה נראה נער שטרם הגיע לבגרות עם מראה עדין או נשי, הצליחה להצית את הדמיון של רבים בישראל, ואולי בעצם להרגיע טיפה את המצפון, באופן כמעט חולני. בזמן שהמעשה, אם הוא אכן לאומני כמו שמניחה המשטרה וגם אם הוא על רקע נטיה מינית, הוא לא פחות ברברי ונוראי מרצח שלושת הנערים שלנו גיל-עד, נפתלי ואייל.

אבל בכל פורום מתלהם אפשרי שנפתח ביומיים האחרונים חיפשו במהרה דרך שתאפשר להמשיך ולקרוא להרג ערבים, ואם ההומופוביה היא הדרך, אז למה לא. אז "הערבים המטונפים" האלה בטח הוציאו אותו להורג כי החטא היחיד שלו היה שהוא נמשך לגברים.

החדווה הזאת שהציפה את הפורומים כואבת לי יותר מהכול. הם מיהרו להפיץ את התמונה של הנער ואמרו - מה אתם רוצים, זה לא אנחנו, סתם רצחו הומו. עולם כזה שבו אנשים "נרגעים" ונאנחים לרווחה כי זה לא "אנחנו" רצחנו את הילד, אלא סתם הוציאו להורג הומו, מדגיש עד כמה קל לכל אחד במחי הקלדה בפייסבוק למחוק אוכלוסייה שלמה.

נער ערבי בן 16 נרצח
"אפשר להירגע - הוא סתם קורבן של הומופוביה"

כל שנאה היא מסוכנת

הפעם, בואו לא נמתין שבועיים, כמו עם הקלטת החטיפה המזעזעת של שלושת הנערים שלא הותירה אף עין יבשה. בואו לא נחכה עד שהמשטרה תואיל בטובה לחשוף את המידע, כדי שנוכל באמת לגנות את מה שקרה. גם הפעם אנחנו יודעים בוודאות שישנה קלטת. צילומים בהם נראים חוטפיו של הנער, ברגעיו האחרונים, בעוד הם דוחפים אותו בכוח למכונית ממנה לא יחזור.

על המשטרה לפרסם מיד את התמונות, ולשים סוף לחרושת השמועות כדי שנבחן כולנו כאומה אם מדובר במחבלים, או טרוריסטים יהודים, שעלינו להוקיע מתוכנו, או בערבים שביצעו פשע שנאה שיש להענישם עליו בכל החומרה. כך או כך, הגיע הזמן להשמיד, לבער ולהרוס את התשתית ממנה צמחו הרוצחים ועלולים לצמוח עוד כאלה בהמשך. זו שמולידה טרור, יהודי או פלסטיני, וזו שמולידה אנשים שנראה להם לגיטימי להוציא להורג נער רק בשל נטייתו המינית, אמונתו או השתייכותו הלאומית.

מתי יבוא היום שנבין ששנאה יוקדת כלפי אוכלוסיות שלמות היא מחלה, ושיש לה פנים רבות? גם אם זה לשנוא את כל "ההומואים המטונפים הסוטים", או את הערבים שכולם "מחבלים שיש להשליך לים". התוצאה בשני המקרים היא זהה.

עוד ב-mako גאווה: