נתחיל מהסוף – כולן וכולם חייבים להגיע היום (ג') בשעה 15:00 להפגנת 40 ארגוני הנשים, הקהילה הגאה וזכויות האדם, שתיערך ברחבת הכנסת. זאת לא עוד הפגנה, אנחנו נמצאים בשלב בו אנחנו חייבים להביע את המחאה שלנו. ההפגנה הזו, בניגוד למחאות קודמות, חייבת להביא קול זעקה לשמיים, כדי למחות על הכניסה של 'מפלגות השנאה' לכנסת. 

הפעולות של אותם נבחרי ציבור מסוכנות ואסור לנו לתת להן לעבור מבלי להשמיע את הקול שלנו. אותם אנשים, שעבורם אנו לא יותר מ'תועבה' או 'סכנה' לעם היהודי, עשויים בקרוב לשבת סביב שולחן הממשלה ולקבל החלטות הנוגעות לחיים של כולנו - ואסור לנו לאפשר את זה.

קורא למרי אזרחי, הרב צבי טאו (צילום: מיכאל יעקובסון, חדשות)
הרב צבי טאו, המנהיג הרוחני של מפלגת "נעם" | צילום: מיכאל יעקובסון, חדשות

אי אפשר להתעלם מכל הפרסומים האחרונים. בשבוע שעבר פורסם כי מנהיגה הרוחני של נעם, הרב טאו, רואה בנו "סוטים", אבל הוא לא לבד. ח"כ אחמד טיבי התבטא בסרטון שפורסם לפני הבחירות כי הוא מתנגד לקידום "תופעת הלהט"ב", ח"כ בצלאל סמוטריץ' יזם את "מצעד הבהמות" וח"כ מנסור עבאס התנגד לתמיכה אפשרית של הרשימה המשותפת בזכויות להט"ב. הם לא היחידים ובכנסת ישראל ה-24 יש לא מעט מפלגות ונבחרי ציבור שפועלים באופן אקטיבי על מנת להגביל את הזכויות שלנו ולמנוע מאיתנו את מה שמגיע לנו כאזרחים שווים. 

אל תטעו, הפגיעה של אותן מפלגות ואותם נבחרי ציבור היא לא בלעדית לחברי וחברות הקהילה הגאה, אלא פגיעה ישירה וקשה בכל הציבור הישראלי הליברלי החילוני. רק לאחרונה דרשו בנעם "לתקן" את החלטת הממשלה על קידום שוויון מגדרי - דרישה הזויה שעיקרה פגיעה בציבור הנשים בישראל. במקביל, עלתה שוב לכותרות ההתבטאות של יגאל כנען, בכיר המפלגה, בה הביע התנגדות חריפה לתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", המקדמת התנדבות עם ילדים בעלי מוגבלות. את האג'נדה הזו יביא לכנסת יו"ר מפלגת "נעם", אבי מעוז, שנבחר לכנסת כחלק מרשימת "הציונות הדתית". 

הפגנות הקהילה הגאה בירושלים (צילום: דניאל ג'ונס‎, חדשות)
הפגנת הקהילה הגאה בירושלים | צילום: דניאל ג'ונס‎, חדשות

היום ישבעו אמונים למדינת ישראל 120 חברי כנסת ורבים מהם שותפים למאבק שלנו, תומכים ועוזרים כמה שהם רק יכולים. חמישה מהם חברי הקהילה הגאה, אבל יחד איתם יעלו גם נציגי קבוצות המתכוונים לפעול נגד נשים, נכים ולהט"ב. לכן, התגובה שלנו צריכה להיות חזקה והיא צריכה להיות עכשיו, לפני שאוכלוסיות נוספות ייפגעו מהפעילות שלהם בכנסת הקרובה. 

לפי כמעט כל סקר, בציבור הרחב יש רוב גדול שדווקא כן תומך בזכויות שלנו. אבל למרות זאת, אסור לנו להיות שאננים. רוב הציבור אמנם תומך בלהט"ב, אבל הכניסה של גורמים המונעים משנאה לכנסת היא קו אדום שנחצה - ומדובר בסכנה אמיתית. הבוקר פורסם כי במהלך אירוע ההשבעה, יענדו חברי כנסת מסיעות יש עתיד, כחול לבן, ישראל ביתנו, העבודה ומרצ סיכות גאווה כמחאה, כחלק ממהלך שיזמה האגודה למען הלהט"ב. 

עומרי בארי, מנכ"ל חושן (צילום: פרטי)
עומרי בארי, מנכ"ל חושן | צילום: פרטי

כמי שגדל בקהילה דתית, אני שמח לומר שאותם אנשים חשוכים לא מייצגים אותה. יש התומכים בלהט"ב, יש דתיים ודתיות להט"בים וגם בחוש"ן יש לנו עובדות ומתנדבות דתיות. הציונות הדתית מגוונת, ויש בה גם תמיכה רבה לקהילה הגאה. יש אפילו בתי ספר דתיים אשר מאפשרים פעילויות חינוך בנושאי להט"ב בתוכם, עובדה שגורמת לי לגאווה רבה, כאיש חינוך. 

למען החינוך, אני אהיה בהפגנה מחר מול הכנסת. למען החינוך, ולמען הילד שלי, כדי שמערכת החינוך שבה הוא לומד תהיה מכילה יותר. אפגין מחר מול הכנסת, למען נערים ונערות שכמוני שמעו שהם 'תועבה' במשך רוב חייהם, ועבור זכותם לחיות את חייהם בכבוד ובביטחון. אפגין מחר מול הכנסת למען חברה מכילה יותר, כפי שהיא יכולה וצריכה להיות. אני מזמין אתכם ואתכן לבוא ולהפגין ביחד איתי. 

עומרי בארי הוא מנכ"ל חושן - ארגון החינוך וההסברה של קהילה הלהט"ב 

לינק לאירוע

כרטיסים להסעה