הכדורגלן דני עמוס יצא מהארון. הוא לא הומו, אבל אח שלו כן. יציאתו מהארון ותמיכתו בקהילה הגאה בשנים האחרונות, ממשיכה את יציאתן המבורכת מהארון של אילנה דיין וטליה פלד קינן, שסיפרו שיש להן בן גיי. ולא כי כואב להן הגבמדובר בשלב חדש במאבק לשוויון, כשיותר ויותר "הורים של", "אחים של" ו"חברים של", יוצאים מארון הבושה ומתגאים באנשים הקרובים להם ביותר. זה לא תמיד קל או פשוט, דורש מאמצים ואומץ לעתים, אבל הברית הלהט"ב-סטרייטית היא קריטית להצלחת המאבק. רק ביחד אתכם ננצח.

אז הורים יקרים, עכשיו תורכם. יותר מדי זמן נאבקנו לבד, אבל אנחנו צריכים אתכם איתנו. הביאו אתכם את כל החום והאהבה, האומץ והדאגה, כמו שעשיתם אז כשהיינו ילדים, וצאו מהארון. ספרו לשכנים על הבן שגר עם בעלו בתל אביב או על הילדה שמתכננת טיול ארוך לחו"ל עם זוגתה. אולי יהיה קצת מביך בהתחלה, אפילו לא נעים. מקסימום תסמיקו קצת, קטן עליכם. בשביל הילד או הילדה שלכם זה החיים.

אחים, אחיות, עכשיו תורכם. הגיע הזמן שלכם להושיט את היד. בשם כל השטויות שעשינו כשהיינו ילדים, צאו מהארון. ספרו על האח הגיי בפעם הבאה שתשמעו בדיחה הומופובית במסדרון. התגאו באחותכם הטרנסית שהתחילה לימודים רק לאחרונה. יהיו מבטים מוזרים? שיהיו. תנשמו עמוק. יש לכם סיבה טובה לגאווה.

חברות, חברים, עכשיו תורכם. זוכרים את כל הפעמים שהיינו שם כשהייתם צריכים אותנו? אנחנו צריכים גם אתכם, אז צאו מהארון. בפעם הבאה שמישהו ילגלג על ההומו החדש במשרד, תגידו שחבר טוב שלכם הומו. ובכלל, הומו זה לא בדיחה. גם לא קללה, אגב.

>> "בכל מקום הייתי 'עומר ההומו'"

>> 12 סיפורי אהבה גאים שעשו היסטוריה טלוויזיונית

>> "לא רצינו שהאבא יהיה מעורב יותר מדי בגידול הילד"

אנחנו החברות והחברים שלכם, האחים והאחיות שלכם, הבנים והבנות שלכם, העובדים שלכם, הבוסים שלכם, הקולגות שלכם. אתם צוחקים איתנו, בוכים איתנו, נעזרים בנו, נהנים איתנו, לומדים מאיתנו. אל תתנו לנו להילחם לבד על הזכות לשוויון, על הזכות להתחתן ולהקים משפחה. אל תשתקו כשמקללים אותנו. אל תעמדו מהצד כשמפלים אותנו. צאו מהארון.

כל יציאה מהארון היא חשובה. כל יציאה מהארון היא עוד שלב בדרך לשוויון. כל יציאה מהארון שוברת עוד סטיגמה, עוד מחסום, מדגישה עד כמה אנחנו נמצאים בכל מקום, עד כמה אנחנו בדיוק כמו כולם.

אנחנו כבר יצאנו מהארון. עכשיו תורכם!