ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום למליאת הכנסת להצביע נגד הקהילה הגאה. הוא ישב ספון, עם משקפי קריאה, כאילו לא מתעניין, וקרא משהו. כשהגיע הרגע הוא לחש קודם "נגד" התיקון של אמיר אוחנה ואח"כ "בעד" חוק הפונדקאות. הוא לא מרבה להגיע למליאה, אבל היום היה לו חשוב. בסופו של דבר עבר היום בכנסת חוק הפונדקאות, ובמקביל התיקון שהיה יכול לאפשר פונדקאות לגברים נפל. ראש הממשלה שרק לפני יומיים שלח סרטון תמיכה, התקפל. הוא מלמל משהו על חוק שיגיע בעתיד והוא יצביע בעדו. האמת, יצא אפס. חתיכת צבוע שכמותו.

כאילו, גם לשלוח סרטון תמיכה וגם להצביע נגדנו? לא פלא שמאז הדיון הסוער בכנסת הרשתות מלאות באקשן. מתארגנות הפגנות בתל אביב (כבר היום שש בכיכר הבימה) ובירושלים (מול בית ראש הממשלה). ומתארגנת שביתה כללית ביום ראשון הקרוב. לא ברור כמה כל זה יהיה אפקטיבי אבל הכיוון הכללי ברור. יש זעם גדול והוא יתפרץ. הקהילה הגאה בשלה להילחם על זכויותיה, והפעם בכוח.

הפעם, הזעם אמיתי

והזעם הוא לא רק על הפונדקאות. הזעם הוא על היחס הכללי של ממשלת ישראל לקהילה. לנישואים גאים, למצוקות של טרנסיות, לרישום ילדים של משפחות גאות, לכל הנושאים שבשנתיים האחרונות לא רק שלא התקדמו אלא נראה כאילו הלכו אחורה. איזה סיבה יש לנתניהו להיכנע כל כך בקלות לליצמן? הרי הסקרים מראים שהעם תומך בקהילה, ובנושאים אחרים נתניהו לא ממהר להיכנע, גם הוא יודע שלליצמן כיף בממשלת ההטבות לחרדים הנוכחית.

הזעם הפעם הוא אמיתי. יש כבר מי שמציעים לבטל את מצעד הגאווה ואפילו להפגין מול האולם שבו יתקיים האירוויזיון. יש עוד הרבה זמן עד שני האירועים האלה, אבל התחושה היא שהפעם העלבון הוא אמיתי, צורב ומעודד להתקוממות. זה מגעיל לראות אנשים כמו אופיר אקוניס, שהיה נוהג להגיע למצעד הגאווה כדי "לתמוך", מרים יד בעד החוק של ליצמן. איזה סיבה של לרועי פולקמן או ליובל שטייניץ לשתף פעולה עם הנבזות הזאת? על מירי רגב באמת מיותר שוב להכביר מילים.

>> סערת הפונדקאות: שביתה כללית וצעדת זעם של הקהילה הגאה

>> רשעים יעלוזו: מה רע כל כך בחוק הפונדקאות?

>> האויבים האמיתיים של הקהילה הם שקד, רגב וליברמן

אבל זה מרגיז עוד יותר לראות את ליצמן עצמו, מלא תחושת כוח ועדנות, מסתובב כטווס. מה שהוא לא מבין זה שהיוהרה שלו עוד תתנקם בו. כבר בהפגנה במוצ"ש הכריז יניב ויצמן כי ארגון הנוער הגאה יתחיל מעתה לפעול במגזר החרדי כדי להגיע לפני הנוער שנמצאים שם וסובלים, ובכלל כדי להעלות את המודעות של החרדים בישראל לקיומה של קהילת הלהט"ב. ליצמן עוד לא יודע, אבל במצעד שיתקים באוגוסט בירושלים יש סיכוי גדול שאלפים ימשיכו ויצעדו גם לשכונות החרדיות. היה מי שהציע כבר היום שיירת מכוניות עם דגלי גאווה שתיסע באיטיות במאה שערים ובשאר המעוזים של הליצמנים. גם מצעד גדול על רחוב ז'בוטינסקי מרמת גן לבני ברק הוא נושא שעלה על הפרק.

זה הסטונוול שלנו

היו נאומים מאוד יפים הבוקר בכנסת. במיוחד בלט נאומה של שלי יחימוביץ' שפתחה ואמרה:" חבריי מקהילת הלהט"ב, אני מתנצלת ומתביישת בשם הכנסת. על כך שמשתמשים בכם בציניות להציג את ישראל כמדינה שהיא גיי פרנדלי אבל אוסרים עליכם להינשא ולהביא ילדים. מתנצלת על הביטויים הבהמיים כלפיכם, ועל כך שההצבעה על החוק תהיה תחת שקר, כאילו הוא הוא יתוקן". הנאומים כמובן לא עזרו.

אבל המציאות היא כן אחרת. מרגע שנודע על השביתה החלו גופים רבים להצטרף. ממיקרוסופט ועירית תל אביב, וכמובן מאקו (האתר שבו אתם קוראים עכשיו) ועד עסקים פרטיים כמו המאפיה הידועה של גל גבריאלי בחיפה, שבעליה הגאה הודיע כי היא לא תפעל ביום ראשון. ביום ראשון הקרוב יהיה בישראל מפגן סולידריות עם קהילת הלהט"ב. מפגן ראשון מסוגו שגם יעבור לחברות הגדולות.

כי אין יותר סבלנות. מאז סוף השבוע האחרון יש כל הזמן פעילות. מדי יום יש חסימת כבישים במקומות שונים בתל אביב, והתחושה היא שאסור לוותר. שאין יותר מקום לפער בין הודעות התמיכה של נתניהו לבין המדיניות שהוא מנהל. זה הרגע של הקהילה הגאה בישראל לבצע את הסטונוול שלה, את מלחמת העצמאות האמיתית. מי שאוהד אותנו מוזמן להצטרף.