בפעם השנייה תוך פחות משבוע: רימון גז נזרק הלילה (שלישי) לעבר חניון בניין מגוריו של כתב הפלילים של mako, שמעון איפרגן, בבאר שבע. בבוקר נמצא פריט האמל"ח בחניית הבניין ושוטרים הגיעו למקום בליווי חבלן משטרתי, טיפלו ברימון ופינו אותו מהמקום.

האירוע התרחש סביב השעה 1:00 בלילה, ובתיעוד מהזירה נראים החשודים עוצרים עם רכבם מול חניית הבניין, יוצאים מהרכב - ואחד מהם זורק את הרימון. אחד משכניו של איפרגן היה זה שהבחין הבוקר ברימון מחוץ לבניין המשותף, הזעיק את המשטרה, וכמה דקות מאוחר יותר השוטרים שהגיעו סגרו את הרחוב שבסמוך לו פועל בית ספר יסודי. זמן קצר לאחר מציאת הרימון, עלו החוקרים לביתו של איפרגן וגבו ממנו עדות.

שמעון איפרגן, רימון אימונים (צילום: נקסט, קשת)
שמעון איפרגן; שוטרים מחוץ לביתו של כתב mako | צילום: נקסט, קשת

ביום שישי האחרון הונח רימון אימונים צה"לי מחוץ לדלת ביתו של איפרגן, רימון אותו מצא אחיינו שהגיע אל ביתו של הכתב בערב שבת. איפרגן מיד חייג למשטרה, שהגיעה אל המקום יחד עם חבלנים - והם טיפלו ברימון ופינו אותו מהזירה.

במשטרת ישראל מסרו לאחר מציאת הרימון הבוקר: "אנו פונים לציבור לדווח באופן מיידי למוקד 100 על כל חפץ חשוד המעורר חשד ולהשאיר את הטיפול בידי המשטרה"

מ-mako נמסר בתגובה: "אנחנו מקווים שהמשטרה תגביר את מאמציה בחקירת האיומים לאור עליית המדרגה והסכנה המוחשית לחייו של עיתונאי בישראל"