אבי שושן מסיים את תפקידו כדובר איכילוב: אחרי מסיבת העיתונאים עם החטופה יוכבד ליפשיץ בבית החולים, שעוררה סערה והובילה לשימוע לפני פיטורים של הדובר אבי שושן, הודיע היום (שלישי) כי הוא מסיים את תפקידו באיכילוב לאחר 13 שנים. כזכור, במסיבת העיתונאים לאחר שחרורה, תיארה ליפשיץ את הזוועות שביצע חמאס בעת חטיפתה, ודיברה גם על יחס הוגן וטיפול שקיבלה בשבי - דבר שהוביל לביקורת רבה על אופן התנהלות האירוע ועצם קיומו זמן קצר לאחר שליפשיץ שוחררה.

"איך מתחילים לסכם את הפרק הכי ארוך ומרתק בחיי המקצועיים שעיצב אותי כאיש מקצוע ואדם?", כתב שוש בפייסבוק. "בגיל 27 הייתי סופרוויזר במשרד יחסי ציבור בולט אבל הרגשתי בסוף היום ריקנות. ביקשתי בלב, למצוא עבודה עם משמעות. שנה אחרי, בעקבות מודעה בעיתון, הגעתי לאיכילוב ובגיל 30 בלבד, פרופ׳ גבי ברבש מינה אותי לדובר. הייתי הדובר הצעיר ביותר במערכת הבריאות והרגשתי שהגעתי למקום שיועד במיוחד עבורי. מצאתי מוסד עם נשמה גדולה, צוות עובדים פשוט נפלא ובעיקר תחום עיסוק שגם כשאני אמון על הזווית התקשורתית, זה עדיין עם כל כך הרבה משמעות".

"למעלה מ-13 שנה היה לי העונג והזכות לשרת כאן כדובר וחבר הנהלת המרכז הרפואי. אלו היו השנים החשובות, המעצימות והמרתקות בחיי המקצועיים. כשאני מסתכל אחורה, אני לא יכול לזכור את כמות האירועים, הסיפורים, הכותרות והדמעות שהייתי שותף להם."איכילוב הוא המקום שבו הכול קורה וכדובר, ניהלתי אינספור אירועים, משברים תקשורתיים, פעילויות דוברותיות ושיווקיות והייתי שותף לרגעים הגדולים בהיסטוריה הישראלית בעשור וחצי האחרון. עשיתי כל שביכולתי לתת את המענה המקצועי והאנושי הטוב ביותר ואני אקח איתי מהימים הללו את החיבוק החם של הפצועים והמשפחות שהודו לי על התמיכה והתקווה שהצלחתי להעניק להם בימים שחורים אלה.

"תפקיד דובר איכילוב ממכר מרוב שתמיד קורה משהו אבל הוא בעיקר שוחק בצורה בלתי רגילה בגלל הזמינות האינסופית לצד הסיפורים הטרגיים. כעת נפל הפור ואני מסיים את תפקידי בלב שלם ובגאווה גדולה על עשייה שחקוקה לעד בהיסטוריה של הארגון המפואר הזה ופניי רק קדימה להגשמת חלומות נוספים ובתקווה ובתפילה שהפעם יהיו שמחים יותר. תודה על הזכות לעבוד לצדכם. שנדע ימים טובים יותר. אני מאחל הצלחה לכולם".