שעות בודדות לאחר שהממשלה אישרה היום פה אחד לסגור את ערוץ אל-ג'זירה בישראל, פקחי משרד התקשורת ומשטרת ישראל פשטו על משרדי הרשת, שממוקמים במלון אמבסדור בירושלים. "פקחי משרד התקשורת בגיבוי משטרת ישראל פושטים בשעה זו על משרדי אל-ג'זירה בירושלים ומחרימים את ציוד הערוץ", צייץ שר התקשורת קרעי והוסיף תיעוד של הפשיטה.

מיד אחרי שהתקבלה החלטת הממשלה, חתם קרעי על צו הסגירה לערוץ. הצו שעליו חתם השר קובע כי הסגירה היא ל-45 יום עם אפשרות לחזרה ולאחור ולפתוח מחדש את הערוץ או לחלופין להארכה של הסגירה. אותו צו מאפשר מניעת שידור, החרמת ציוד והסרת הערוץ מהתכנים המוצעים לצרכן. עוד מאפשר הצו לחסום את אתרי האינטרנט של הערוץ ולשלול תעודות הלע"מ מעיתונאים. HOT ו-yes עדכנו כי בהתאם להחלטת הממשלה ומשרד התקשורת, החל מהיום הופסקו שידורי הערוץ בפלטפורמות השידור של החברות.

"אנחנו מגנים את המעשה הפלילי-הישראלי שפוגע בזכויות אדם ומדגישים את זכותנו להמשיך ולספק את השירותים שלנו לציבור ברחבי העולם, דבר שמעוגן באמנות הבין-לאומיות", נמסר מאל-ג'זירה, שגינתה את ההחלטה לסגור את פעילותה בישראל. "הדיכוי של ישראל את העיתונות החופשית, בניסיון לכסות את פשעיה באמצעות הרג ומעצרם של עיתונאים, לא מרתיעה אותנו מלמלא את חובתנו. ננקוט את כל האמצעים אל מול ארגונים בין-לאומיים ומשפטיים כדי להגן על זכויותינו והצוותים שלנו. זה תזמון מעניין, אבל גם מראה את הייאוש שמתהווה כרגע. זה הפרק האחרון במה שנראה כדיכוי של כל ביקורת על כל מה שמתרחש בשטח".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לאחר החלטת הממשלה לסגור את הרשת: "לאחר דיון בקבינט המדיני-ביטחוני ובהמשך להנחייתי, הממשלה דנה היום בסגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל. כתבי אל-ג'זירה פגעו בביטחון ישראל והסיתו נגד חיילי צה"ל. הגיע הזמן לסלק את השופר של החמאס מהמדינה שלנו".

שר התקשורת שלמה קרעי מסר: "נפעל באופן מיידי כנגד אלו המשתמשים בחופש העיתונות כדי לפגוע בביטחון ישראל ובלוחמי צה"ל ולהסית לטרור בשעת מלחמה. לא יהיה חופש ביטוי לשופרות החמאס בישראל. אל-ג'זירה תיסגר באופן מיידי והציוד יוחרם. עבר יותר מדי זמן והתמודדנו עם יותר מדי מהמורות משפטיות כדי להגיע לרגע הזה אך טוב שהגיע. התקבלה ההחלטה ועכשיו יוצאים לשטח ליישם. 'ה' ילחם לכם ואתם תחרישון' - תשתיקו את שופרות ההסתה של האויב".