ערוץ 14 תובע את בן כספית: בערוץ הגישו תביעה נגד העיתונאי ונגד היזמים אילן סמיש ורן הר-נבו על סך 420 אלף שקלים בגין לשון הרע. התביעה מגיעה על רקע סרטון של סמיש, שכתב ש"ערוץ 14 תמך בצורה ברורה ברוצח ראש הממשלה יגאל עמיר". בערוץ תובעים את סמיש על יצירת הסרטון ופרסומו ואת כספית והר-נבו על שיתופו ברשתות החברתיות.

בכתב התביעה, נטען כי "האשמת ערוץ 14 בתמיכה ברוצח ראש הממשלה יגאל עמיר היא האשמה שקרית ובזויה, ואין לה אחיזה במציאות". בערוץ הסבירו שהם התנערו מהדברים שאמר שמאי בתוכנית "הפטריוטים" ב-30 ביולי. "במהלך השידור החי ובמסגרת דיון על 'חוק טבריה' הובאו דבריה של כב' הנשיאה א' חיות שאמרה בדיון בבג"ץ: 'החוק הוא פרסונלי כי הוא תפור למידותיה של הבחירות בטבריה'", הסבירו במכתב בערוץ והמשיכו: "בתגובה ספונטנית לכך הביע ארי שמאי את דעתו האישית ואמר 'אני שמח לשמוע משפט אחד שבג"צ ובית המשפט העליון, כן, נגד חוקים פרסונליים, הגיע הזמן לשחרר את המתנקש יגאל עמיר כי גם נגדו חוקקו חוק פרסונלי'"

"מיד לאחר ששמאי אמר את הדברים השתיקו אותו חברי הפאנל האחרים במילים 'לא, לא, לא', ומנעו ממנו להמשיך ולומר את הדברים", הוסבר במכתה התביעה. "כמו כן למשמע מחיאות כפיים של קומץ מהקהל, קראו משתתפי הפאנל האחרים 'די, די'. מנחה התכנית מר ינון מגל, עצר את הדיון באופן מידי והוציא את התוכנית להפסקת פרסומות..יתירה מזאת, בתוך פחות משעה לאחר שהדברים נאמרו, הוציא ערוץ 14 הודעה לתקשורת הכוללת גינוי והתנערות חד משמעית מהדברים שנאמרו, ואף הודיעה כי ארי שמאי לא יוזמן יותר לערוץ 14. במקביל ערוץ 14 שלח תגובה לפניית הרשות השנייה, ובה התנער מהדברים ודיווח כי ארי שמאי לא יוזמן עוד להופיע בערוץ".

בערוץ טוענים ש"מטרת הפרסומים והאמור בהם היא לפגוע בתובעת, להשפילה, לבזותה, לעשותה מטרה לשנאה, לבוז וללעג, לפגוע במשלח ידה ובעיסוקה, באמצעות האשמתה בתמיכה ברוצח ראש הממשלה יצחק רבין, ובדרישה לפגוע בה פגיעה כלכלית ע"י עידוד גופים עסקיים להפסיק לפרסם בערוץ 14".

מבן כספית נמסר בתגובה: "עד כה לא הגיעה אלי תביעה כלשהי מהערוץ. לכשתגיע, אראה בה אות כבוד"