הריאיון - והמבוכה: בערוץ אל-ג'זירה התראיין היום (שבת) אחד מתושבי רצועת עזה על האירועים - אלא שבעקבות ביקורת שהוא הטיח בקטאר, הכתב החליט לקטוע את השיחה איתו והריאיון הסתיים.

"ספר לנו עוד על מעשי הטבח", ביקש כתב אל-ג'זירה לתושב העזתי שראיין. המרואיין השיב מצידו כי יש "טבח של אזרחים ושל ילדים. ילדים, ילדים קטנים, כולם ילדים. אלוהים הוא מבטחנו, והוא יטפל הכי טוב בקטאר ובטורקיה", הוא אמר והטיח ביקורת בקטאר.

ההרס במחנה הפליטים נוסייראת בעזה (צילום: viral press)
צילום: viral press
ההרס בעזה מתקיפות צה"ל (צילום: AP)
ההרס בעזה מתקיפות צה"ל | צילום: AP

כתב אל-ג'זירה זעם על הביקורת שהוטחה בקטאר - והחליט לקטוע את הריאיון. הסיבה: הרשת הקטארית משמשת כשופר מובהק של חמאס, שמסיתה נגד ישראל ומפיצה חדשות כזב.

הקבינט המדיני-ביטחוני אומנם אישר לאחרונה את סגירת שידורי ערוץ אל-מיאדין הלבנוני בישראל, אלא שבשלב זה הוחלט שלא לנקוט צעד דומה נגד ערוץ אל-ג'זירה הקטארי.

ערב אחר ערב, אל-ג'זירה משמשת ככלי תעמולה של ארגון הטרור חמאס. הערוץ משדר סרטוני תעמולה של חטופים שבהם מנסה להצטייר כ"הומניטרי" למרות מעשי הזוועות שביצע ונותן במה קבועה לבכירי חמאס - שעולים בזה אחר זה, משמיעים דברי הסתה ומאשימים את ישראל בתקיעת המשא ומתן על שחרור חטופים נוספים. אך בפועל, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינואר הוא זה שתוקע מקל בגלגלים.