ישראל במלחמה: הרצח ההמוני במתקפה של חמאס אתמול (שבת) כולל מאות קורבנות, ובהם גם קרובים של אנשי תקשורת. בין מאות הנרצחים הודיעה גלי צה"ל כי בתו של מפקד התחנה לשעבר שמעון אלקבץ, סיוון אלקבץ, נרצחה בכפר עזה. "משפחת גלי צה"ל מרכינה ראש ומשתתפת בצערו הכבד של שמעון אלקבץ, מפקד התחנה לשעבר ומשפחתו, על מותה של בתו סיוון, שנרצחה במתקפת הטרור הרצחנית על ידי בני עוולה בכפר עזה", נמסר ממ"מ התחנה דני זקן.

עוד נמסר בהודעה כי "גלי צה"ל משתתפת בצער משפחת אלקבץ ומייחלת לשיבת החטופים במהרה, להחלמתם של הפצועים, ומשתתפת בצער משפחות הנרצחים והרוגי צה"ל". אחותה של אלקבץ, פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה את הדברים הבאים: "אסון גדול וכבד במשפחה שלנו. איבדנו את סיון ילדתנו הקטנה ואת נאור היקר שלנו, שהיו ביחד מגיל 16 עד 23. נרצחו בדם קר ובאכזריות", כתבה. בתוך כך, לפחות 700 ישראלים נרצחו ויותר מ-2,000 נפצעו, נכון לרגע זה.

שמעון אלקבץ (צילום: פלאש 90)
שמעון אלקבץ | צילום: פלאש 90
 

בד בבד, הכתב הפוליטי של גלי צה"ל, יובל שגב, דיווח אתמול על רגעי האימה שבהם משפחתו הייתה נצורה בבארי, ולבסוף נטבחה: "אחרי שעות שהסתתרו כל המשפחה בשיח אחד המחבלים קלט אותם. והתחיל לירות. טבח במשפחה שלי. שני הילדים הקטנים בני 11 ו-8 ראו הכל והצליחו לברוח. כנראה היו מאחורי אבא שלהם ולא ספגו ירי. הם עם בני משפחה בים המלח, עם מה שנשאר מהקיבוץ. אף אחד לא מעדכן אותנו, לא יודעים אם חטפו את הגופות".

הפוסט של אחות של סיוון אלקבץ (צילום: מתוך אינסטגרם)
הפוסט של אחות של סיוון אלקבץ | צילום: מתוך אינסטגרם

מכאן, תאגיד השידור הישראלי, נמסר כי "המועצה, ההנהלה והעובדים משתתפים בצערו הכבד של שמעון אלקבץ, ממקימי תאגיד השידור וסמנכ"ל הרדיו לשעבר של הארגון, על הירצחה של בתו סיון במתקפת מחבלי חמאס על קיבוץ כפר עזה. תנחומינו, מעומק הלב, למשפחת אלקבץ כולה בשעה קשה מנשוא זו".