רשת i24NEWS הודיעה היום (שלישי) שתשיק בקרוב ערוץ חדשות חדש בעברית שישדר מישראל. "הערוץ החדש מצטרף לערוצי הקבוצה באנגלית, צרפתית וערבית, ויספק לצופים בישראל עדכוני חדשות ודיווחים שוטפים לצד תוכן אקטואלי מגוון, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

"ההחלטה להשיק את הערוץ בעברית מגיעה בתום תקופה ארוכה של משחקי שוק ופיתוח, על בסיסם ייבנה הערוץ החדש בהתאמה לקהל הישראלי", נכתב בהודעת הערוץ. i24NEWS בעברית יהיה ערוץ מסחרי מבוסס פרסומות ויהיה זמין בפלטפורמות הסטרימינג ובדיגיטל.

בעלי הרשת הוא פטריק דרהי, שהוא גם בעל השליטה בחברת HOT. מי שישמש כמנהל הערוץ והעורך הראשי הוא ישראל טוויטו, שהיה מנכ"ל חדשות 13. ל-mako נודע כי לטובת הערוץ החדש של i24ENWS צפויים לגייס כ-80 עובדים חדשים, שיעבדו בסינרגיה עם שלושת הערוצים הקיימים של i24NEWS באנגלית, צרפתית וערבית.

פטריק דרהי (צילום: Christophe Morin/IP3/Getty Images)
פטריק דרהי. מרחיב את הפעילות עם ערוץ בעברית | צילום: Christophe Morin/IP3/Getty Images
ישראל טויטו (צילום: רפי דלויה)
ישראל טוויטו, לשעבר מנכ"ל חדשות 13, יערוך וינהל את הערוץ החדש | צילום: רפי דלויה

עוד נמסר כי בימים אלו, הרשת מרחיבה את מתחם השידורים שלה, שנמצא בנמל יפו, ובונה אולפן רביעי אשר ישמש את הערוץ החדש. בערוץ טוענים כי האולפן החדש יכלול טכנולוגיות שידור מתקדמות ואמצעים ויזואליים חדשניים שיעניקו לצופה חווית צפייה ייחודית. 

"אנחנו יוצאים לדרך כשלרשותנו הידע, הכלים ו-10 שנות ניסיון מקצועי, אשר יאפשרו לנו להקים ערוץ חדשות מותאם לצופה הישראלי בסטנדרט בינלאומי. במשך שנים רבות הבטחנו כי נביא את i24NEWS גם לישראל, ואנחנו בשולים וערוכים למשימה. הקהל הישראלי משווע לערוץ חדשות מעמיק, אחראי ומאוזן, וכזה בדיוק יהיה ערוץ החדשות של i24NEWS בעברית", מסר המנכ"ל, פרנק מלול.