במהלך טקס הסיום החגיגי של קורס העיתונאים היוקרתי של גלי צה"ל שהתקיים היום (רביעי), שיתף את הנוכחים ממלא מקום מפקד גלי צה"ל, דני זקן, בשורת מהלכים וחידושים שיבוצעו בקרוב בפעילות התחנה. בראשם: רפורמה בתהליכי המיון והקבלה לתחנה הצבאית ועלייה לאוויר של ג'ינגל חדש - שיציין במובהק פנייה לחיילות.

זקן דיבר בפני הנוכחים, ביניהם 20 חיילים וחיילות שיתחילו את צעדיהם הראשונים בתחום העיתונות, על עבודת מטה מתקדמת בנוגע לרפורמה, אשר מטרתה הנגשת פעילות התחנה וחשיפתה לנוער מכל רחבי הארץ - הפריפריה החברתית והגיאוגרפית בעיקרה. זאת, תוך שאיפה להרחבת הגיוון האנושי בשורותיה. במקביל יגובש קוד אתי חדש ועדכני לתחנה, שיוטמע וייושם בקרוב בשידורי גלי צה"ל וגלגלצ.

בתוך כך, לא מעט טענות מצד אומנים שונים מהזרם הים-תיכוני כבר נשמעו בנוגע להתעלמות מגמתית או מידור מצד גלגלצ ומנהל התחנה, נדב רביד. בשבועות האחרונים בחן מ"מ מפקד התחנה שינויים משמעותיים, אשר לפי גורמים המעורים בפרטים הולכים להשפיע על האופי המוזיקלי שלה. בגל"צ סירבו להגיב.

"אנחנו שוקדים על רפורמה של ממש בתהליכי המיון והקבלה לגלי צה"ל", אמר זקן בטקס הסיום היום, שנערך בבית החייל בירושלים, סמוך לאולפני גל"צ שבבירה, זאת, כחלק מכוונה רחבה להעמיק את מעבר התחנה לירושלים ולהעלות נתח משמעותי יותר מעבודת התחנה לשם.