בפתיחת הדברים תרשו לי לצטט את ראש ממשלת ישראל לשעבר: "די כבר!". די כבר עם כל ה"ממלכתי" הזה? מה זה "ממלכתי"? למה לא לקרוא לילד בשמו? מי האיש שחשב ששם כמו "המחנה הממלכתי" זה שם טוב למפלגה. האם ה"ממלכתיות" היא זאת שמאחדת בין גנץ, אייזנקוט לסער או אולי משהו אחר? למה כל השמאל ממלכתי אבל לא כל הימין? מה זה ימין ממלכתי בעצם? למה הליכוד לא יכול להיות ימין ממלכתי? ומה עם ש"ס, הם לא ממלכתיים? על איזו ממלכה מדובר ומי המלך והמלכה של הממלכה הזאת למען השם?

תרשו לי לנסות לספק תשובה – לממלכה קוראים "ישראל הלבנה". הארמון הלבן של ממלכת ישראל הלבנה הוא בית המשפט העליון עליו אסור למתוח ביקורת, מרכז התרבות של הממלכה הוא תיאטרון הבימה, ביטאון הממלכה הוא התקשורת הישראלית מלבד ערוץ 14, ובשעה 16:00 כל שליטי הממלכה מצווים להאזין ל"ארבע אחר הצהריים" בגלי צה"ל כדי להיזכר ב"ארץ ישראל הישנה והטובה".

בממלכה הזאת לא חשוב אם אתה מארח בביתך את אבו מאזן או קורא לו תומך מחבלים, אם אתה בעד בנייה בהתנחלויות או עושה הכל כדי למנוע אותה, אם אתה שמאל או ימין. אתה רק צריך להיות לבן. ממלכתי.

הקמת מפלגת "המחנה הממלכתי" היא הדוגמה הטובה ביותר לתיאוריית "ישראל השנייה" של העיתונאי אבישי בן חיים. חיבור שעד לפני כמה שנים היה נשמע דמיוני בין ימין לשמאל מצליח לקרום עור וגידים רק בזכות סיבה אחת ויחידיה – "ממלכתיות" ושלילת האחר. ומה זה בעצם אותה ממלכתיות מדוברת? לבן? אשכנזי? הגמוני? או בקיצור "ישראל הראשונה".

אחרי שנים בליבה של ישראל השנייה, סער וחבריו למפלגה הרגישו במשך השנה האחרונה איך אור השמש חם ונעים בישראל הראשונה ולא שורף וצורב כמו זה של ישראל השנייה. לא בוחנים אותך יותר בזכוכית מגדלת על כל מילה שיוצאת לך מהפה, היועצת המשפטית לממשלה תיתן לך לעשות מה שאתה רוצה ואיש לא יצייץ ואין לך יותר את החשש התמידי לפתוח את אתרי החדשות או הטלוויזיה ב-8 בערב, כי התקשורת תמיד תהיה בצד שלך.

הם לעולם לא יחזרו לאחור. למה לחזור למחנה המותקף והמושמץ? למה לחבור לאנשים עם שמות משפחה כמו רגב, אמסלם, אוחנה? כיף שם בישראל הראשונה, אבל יום יבוא וגם תבוא הנפילה הכואבת. תשאלו את בנט.

בשולי הדברים, ההודעה על חבירתו של אייזנקוט לגנץ וסער הגיעה בשיאו של מצוד בירושלים אחר מחבל שניסה לרצוח יהודים. תרשו לי לנחש שהודעה כזאת לא הייתה יוצאת אם המרדף היה נערך ברחובות תל אביב. ממלכתיות, כבר אמרנו?